10 اشتباه رایج سئو

طراحی سایت در مشهد

بهینه سازی وب سایت یک عنصر اساسی از استراتژی بازاریابی محتواست.

در حالی که SEO در طراحی سایت در حال تغییر است، اما در صدر دستور کار بازاریابان باقی می ماند و به عنوان یک راه قدرتمند برای آوردن بازدید کننده به سایت شرکت شما به شمار میرود.

روش کار جستجوگرها دائما در حال تغییر است.  ماندن در بالای نتایج جستجو کار آسانی نیست. برخی اشتباهات متداول در بهینه سازی وب سایت وجود دارد در طراحی سایت که در ادامه به آنها می پردازیم.

1.    انتخاب کلمات کلیدی اشتباه
بهینه سازی در طراحی سایت تماما در مورد کلمات کلیدی است که می خواهید وب سایتتان برای آن رتبه بندی شود. اما آیا کلمات کلیدی درستی انتخاب کرده اید؟

یکی از رایج ترین اشتباهات در انتخاب کلمات کلیدی غفلت از اولویت های موتورهای جستجو و کاربران برای کلمات کلیدی است. در حالی که شما ممکن است محصولات یا خدمات خود را با یک روش خاص تعریف کنید، بسیار مهم تر است که بدانید مشتریان بالقوه شما برای رسیدن به آن، چه کلماتی را استفاده می کنند. گاهی اوقات شرایط به نظر شما ممکن است درست بیاید اما در نظر افراد دیگر کاملا متفاوت باشد، یا می تواند بیش از حد عمومی باشد. در هر صورت، منجر به بهینه سازی برای کلمات کلیدی اشتباه خواهد شد.

بهترین کار اینست که قبل از شروع بهینه سازی با دقت تحقیق کنید. استفاده از ابزارهایی مانند Google AdWords KeywordPlanner، Google Trends،  SEMrush و Moz Keyword Explorer می تواند کمک فوق العاده ای در انتخاب کلمات کلیدی مناسب کند.


2.     استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی
ممکن است فکر کنید استفاده از کلمات کلیدی در هر جمله از مطالب به سرعت باعث بالارفتن رنک سایت شما می شود. اما این استراتژی در طراحی سایت اشتباه است. در واقع، استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی توسط موتورهای جستجو به عنوان اسپم تلقی شده، که در واقع به عملکرد سئو لطمه می زند.

چنین رویکردی مطالب شما را برای مخاطبان غیر طبیعی و بی فایده نشان می دهد. در واقع گوگل می تواند موضوع مطالب را بدون نیاز به تکرار کلمات کلیدی تشخیص دهد.


3.    تولید محتوایی که ارتباطی با کلمه کلیدی ندارد
یکی دیگر از اشتباهات رایج در بهینه سازی SEO تولید محتوایی است که در واقع در مورد کلمات کلیدی سایت نیست. مشکل این است که شما می خواهید برای یک کلمه کلیدی خاص رتبه خود را بالا ببرید، اما شما موفق به تمرکز متن بر روی موضوع مورد نظر خود نشده اید. موتورهای جستجو مانند گوگل می خواهند مناسب ترین محتوا برای عبارات جستجو شده توسط کاربر را استخراج کنند. بنابراین، اگر محتوای شما نیازهای کاربران را پاسخ ندهد، رتبه خوبی نخواهید داشت.

این اشتباه اغلب نتیجه تلاش برای سازگاری با چند موضوع مختلف در یک قطعه واحد از محتوا، ایجاد کار بی کیفیت فقط به خاطر استفاده از کلمات کلیدی، و یا بهینه سازی برای کلمات کلیدی متعدد در یک مقاله است. هدف اصلی شما باید تولید محتوایی باشد که واقعا مربوط به پرسش ها و نیازهای مخاطبان است. سپس موتورهای جستجو قادر به ردیابی مطالب شما براساس کلمات کلیدی که برای بهینه سازی در نظر گرفته اید خواهند بود.


4.    انتشار محتوا غیر اصلی
اشتباه معمول بعدی به کیفیت مطالب مرتبط است. در حالی که در گذشته کپی کردن متون امری رایج بود ، موتورهای جستجو امروز این رویکرد را جریمه میکنند. کپی کردن محتوا به عنوان یک عمل اسپم در نظر گرفته شده و به شدت با آن برخورد می شود.

محتوای کپی شده و تکراری ارزشی ندارد. به جای کردن کپی از جاهای دیگر و یا استفاده از نرم افزارهایی که ، مطالب را به یک شکل جدید ویرایش می کنند، سرمایه گذاری در ایجاد متون اصلی و معنی دارارزش دارد. این تنها راه برای اطمینان از قرارگرفتن وب سایت شما در نتایج جستجو است.


5.    فراموش کردن تگ title و توضیحات متا
بهینه سازی مطالب با قراردادن کلمه کلیدی مورد نظر در مقالات به پایان نمی رسد. تگ های عنوان و توضیحات متا عناصر ضروری سئو هستند که نباید فراموش شوند. استفاده نکردن از آنها به معنی از دست دادن پتانسیل زیادی از مطالب است. این عوامل بهینه سازی توسط موتورهای جستجو هنگام خزش وب سایت در نظر گرفته می شوند، بنابراین اگر به درستی انجام شوند، آنها می توانند عملکرد محتوا را بهبود ببخشند.

جزئیات فنی دیگری که بازاریابان محتوا گاهی اوقات فراموش میکنند استفاده ازتگimage  می باشد. استفاده از  برچسب ها ی alt تصاویری که در محتوای خود به کار برده اید مهم هستند. رباتهای جستجو نمی توانند تصاویر را ببینند ، اما آنها می توانند تگهای   Alt  را بخوانند و این اطلاعات را هنگام ایندکس کردن صفحات اضافه کنند.


6.    استفاده نکردن از لینک های با کیفیت
برای به دست آوردن بهترین نتیجه SEO، بازاریابان محتوا امروز باید به این درک برسند که کیفیت لینک های خارجی موجود در محتوا از کمیت (تعداد) آنها مهم تر است. به همین دلیل بهتر است مطمئن شوید که به وب سایت های مرتبط، وبا رتبه بندی بالا لینک می دهید  نه به هر سایتی. همچنین لینک به سایت هایی که شما رالینک کرده اند مفید است، زیرا در آینده ترافیک برای شما به ارمغان می آورد.

همچنین از انکر تکست ها غافل نشوید، از کلماتی مانند 'اینجا کلیک کنید'  استفاده نکنید و مطمئن شوید که از کلمات متفاوتی استفاده می کنید، و در نظر بگیرید به کارگیری همان متن بارها و بارها می تواند به عنوان اسپم دیده شود.


7.    بیراهه رفتن با لینک های داخلی
همچنین از اشتباهات رایج سئو در طراحی سایت در مورد لینک های داخلی است که باید مراقب باشیم. به طور طبیعی، این مهم است که صفحات با کارآیی بالا را برای لینک دادن در مطالب در نظر بگیریم. این یک راه برای دیده شدن مطالب هست. اما مطمئن شوید در صورتی که با موضوع مطابقت ندارد فقط به خاطر داشتن آنها در یک مقاله، لینک های داخلی را بکار نبرده اید.
استفاده بیش از حد از لینک های داخلی غیر طبیعی به نظر می رسد و از نظر موتورهای جستجو یک عمل جعلی دیده می شود.

8.    سرمایه گذاری نکردن برای تجربه موبایل دوستانه و سریع
 بهینه سازی SEO تنها در مورد محتوا و کلمات کلیدی نیست. بلکه در مورد کیفیت وب سایت ، به ویژه عملکرد آن در دستگاه های تلفن همراه، که امروزه انتخاب اول کاربران است می باشد. گوگل و سایر موتورهای جستجو می توانند تشخیص دهند که وب سایت شما تلفن همراه پسند هست یا نه.

اگر شما تجربه موبایل دوستانه برای مخاطبان خود در نظر نگرفته اید، امتیاز تان در موتورهای جستجو به خطر میفتد. همچنین موتورهای جستجو برای سرعت لود سایت، تاکید می کنند. شما می توانید از ابزارهای آنلاین مانند Pingdom وGT METRIX  برای تجزیه و تحلیل سایت که مشکلات سرعت از کجا آمده و چگونه می توان آنها را حل کرد، استفاده کنید.


9.    استفاده نکردن از قدرت تاثیرگذاری شبکه های اجتماعی
بهینه سازی دارای ابعاد اجتماعی هم هست. هنگامی که مطالب خود را در رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارید، یکی از اهداف اصلی شما این است که توجه کاربران را جلب کنید. این به این معنی است محتوای شما توسط مخاطب و همچنین توسط موتورهای جستجو مورد توجه قرار می گیرد. به همین دلیل ایجاد روابط با کاربران قدرت و به استفاده از اعتبار آنها برای ترویج محتوا بسیار مهم است.

جنبه دیگر این مسئله ارسال پست های وبلاگ و یا تبلیغات وب سایت در سایت های اجتماعی است که یک بخش ضروری از استراتژی بهینه سازی است.


10.    فراموش کردن آنالیتیک
تنها راه دانستن اینکه بهینه سازی SEO شما و محتوای تولید شده درست کار می کند پیگیری پیشرفتتان است. بسیاری از بازاریابان به اعداد توجه نمی کنند، اما این یک اشتباه بزرگ است. نصب و راه اندازی و بررسی منظمAnalytics  برای نتیجه گرفتن از بهینه سازی ضروری است.
گوگل آنالیز و ابزار وب مستر گوگل فقط دو تا از ابزارهای اصلی هستند که می توانید برای اندازه گیری و دریافت یک نمای کلی از عملکرد وب سایت خود استفاده کنید. با کمک آنها، شما می توانید ببینید که چگونه بهینه سازی سایتتان برای انواع مختلف محتوا و با استفاده از استراتژی های مختلف در حال کار است.

امروزه بهینه سازی موتورهای جستجو یک بخش ضروری از استراتژی بازاریابی محتوا است. در حالی که شما می توانید مقدار زیادی مشاوره آنلاین پیدا کنید، اشتباهات معمولیSEO  کاملا رایج است. در عوض، بهتر است که به خوبی با چالش هایی که دیگران تجربه کرده اند آشنا شده و در بازاریابی خود از آنها اجتناب کنید.

حالا نوبت شماست !
نظر خود را وارد کنید: