3 روش اندازه گیری کیفیت لینک

طراحی سایت در مشهد
ss

درک اینکه چه چیزی لینک را مرتبط و مفید برای رتبه بندی و فروش می کند مهم است. این می تواند به شما در درک بیشتر چگونگی استفاده از منابع خود برای به حداکثر رساندن تاثیر کمک کند.

 

چه تعداد از بازدید کنندگان سایت تبدیل خواهند شد؟

یک راه برای قضاوت در مورد سودمندی یک پیوند تبلیغاتی که ممکن است به شما پیشنهاد شود،این است که از خودتان بپرسید چقدر احتمال دارد که بازدیدکنندگان سایت، تبدیل شوند؟

این در مورد دقت اعداد واقعی نیست. یک روش سریع برای برآوردن تصویر کلی اینکه آیا چیزی مفید است یا خیر است.

 

بررسی کیفی لینک های ورودی و خروجی را انجام دهید

سپس یک نگاه زیرچشمی به اینکه این سایت ها چه نوع لینک هایی دارند داشته باشید. اگر آنها لینک های ورودی بزرگ دارند، عالی است. اگر به نظر می رسد که اغلب لینک هایی از طرح های ساخت لینک واضح دارند، به عقب برگردید.

سپس نگاهی به لینک های خروجی شان بیاندازید. آیا آنها به سایت های غیر مرتبط لینک دارند؟ اگر چنین است، به عقب برگردید.

 

آیا شما برای لینک از این سایت ها هزینه پرداخت می کنید؟

من پیشنهاد نمیکنم که برای یک لینک هزینه پرداخت کنید. به سادگی یک تجربه ذهنی ایجاد کنید. از خود بپرسید آیا باید پول برای تبلیغات در آن سایت صرف کنید. و اگر پاسخ شما بله باشد، بودجه ای بر آن بگذارید. از خودتان بپرسید که چرا این مبلغ را پرداخت می کنید. اگر پاسخ شما به دلیل معیار شخص سومی باشد، این کار را نکنید!

 

ترافیک معیار نهایی نیست

همه سایت ها ترافیک را ارسال نمی کنند. همه صفحات وب با کیفیت بالا رتبه بندی PageRank بالایی (یا هر معیار دیگری که شما می خواهید برای اندازه گیری کیفیت استفاده کنید) ندارند.

برخی از صفحات دارای کیفیت پایینی هستند. اما آنها چیزی دارند که به عنوان یک نوع متفاوت از قدرت است و این مرتبط بودن و داشتن یک جامعه خوب است. در محدوده جغرافیایی مرتبط بودن یک چیز خوب است.

گاهی اوقات این محله ها کوچک هستند و ترافیک زیادی ندارند و این خوب است. این ماهیت محله های ارتباطی خاص، به ویژه در بازار B2B است.

 

ارتباط معنایی

چند سال پیش با یک سازنده لینک شناخته شده صحبت کردم. موضوع صحبت مان شناختن یک پیوند خوب بود. او مردم را تشویق به تفکر ارتباط معنایی می کرد، زیرا ارتباط از نظر او، یعنی مچ بودن کلمه ها.

به عنوان مثال، او پیشنهاد کرد که یک سایت دستور پخت غذای تایلندی یک پیوند خوب برای یک سایت مسافرتی تایلند خواهد داشت چرا که آنها هر دو تایلندی و تایلند را مشترک داشتند.

دیدگاه او منطقی بود و بسیاری از مردم نظر او را به اشتراک گذاشتند. با این وجود من به شدت با ایده ارتباط معنایی مخالف بودم.

یک راه سریع برای تعیین اینکه آیا یک لینک ارتباط معنایی برای اهداف رتبه بندی مفید است، این است كه برآورد كنیم آیا ترافیک میتواند تبدیل شود یا خیر. اگر می تواند یک پیوند خوب است. اگر پیوند قادر به تبدیل نیست، احتمالا یک پیوند خوب نیست.

چرا اینطور است؟ بیایید به سایت دستور العمل تایلندی بازگردیم.

 

ارتباط قصد بازدید کننده

به نظر شما چقدر احتمال دارد که یک بازدید کننده سایت دستور پخت غذای تایلندی به خریدار یک پرواز به تایلند تبدیل شود؟

احتمال علاقه بازدید کنندگان سایت دستور غذا برای خرید کتاب آشپزی چقدر هستند؟

پاسخ به این نشان می دهد که منظور از ارتباط قصد بازدید کننده چیست.

 

قصد ترافیکی

یکی دیگر از قوانین مربوط به ارتباط وجود دارد، در صورتی که یک پیوند ترافیک را به ارمغان می آورد، این یک پیوند خوب است. حقیقت در آن وجود دارد. اما همه ترافیک ها خوب نیستند. برخی از ترافیک ها بی فایده هستند.

دلیل این که برخی از ترافیک بی فایده هستند به دلیل اهداف بازدید کننده از این ترافیک است. چرا آنها به سایت می آیند؟ در ادامه توضیح می دهیم چگونه انجام می شود.

 

کمپین پیوند ویروسی موفق نا موفق

چند سال پیش یک کلینیک ساخت لینک ساختم. یک عضو مخاطب برخاست و نتیجه های شگفت انگیز شرکت از پیوند ویروسی را توضیح داد.

یک شرکت تجاری B2B بود. این شرکت محصولات تولید شده توسط آزمایشگاه های علمی دانشگاه و ارتش ایالات متحده را می ساخت.

استراتژی ساخت لینک آنها بر اساس ربودن روند بود. ابتدا یک روند محبوب را انتخاب می کنید و سپس یک راه برای اتصال به آن روند ایجاد می کنید. در ابتدای آن می تواند فروش برای تعطیلات باشد. بلندپروازانه تر می توان آن را به یک بازی ویدیویی یا یک نمایش تلویزیونی محبوب تبدیل کرد.

آنها روند ربوده شده یک بازی ویدئویی محبوب که برای هفته ها در اخبار بود را با ایجاد یک رویداد اخبار که به طور مستقیم مرتبط با آن بازی های ویدئویی است، مرتبط می کنند. رویداد، برجسته شده در یک صفحه وب به خصوص ایجاد شده، در وب سایت ویروسی BoingBoing برجسته شد.

سپس آن صفحه وب ویروسی شد. پیوندهایی از تمام روزنامه ها، رسانه های اجتماعی، وبلاگ ها و فیلم ها، ترافیکی بوجود آورد که باعث از کار افتادن سرور شد.

شخص بازاریاب متوجه شد که این سایت هزاران لینک و بیشترین ترافیك كه تا به حال تجربه كرده است، به دست آورد. با این حال او گیج شده بود زیرا رتبه بندی آنها هیچ تغییری نکرد.

من از او پرسیدم آیا بعد از تبلیغات پیوند ویروسی، هیچ کمبود فروش وجود داشت. او پاسخ داد هیچکس هیچ فروشی نداشت. منحنی فروش مثل قبل باقی ماند همانطور که اگر هیچ پیوند یا ترافیکی اتفاق نمی افتاد.

سایت مقدار زیادی از لینک ها و ترافیک را به دست آورد. هیچ تغییری در فروش نداشت، که این بدان معنا بود که آگاهی از نام تجاری آن ها از طریق ترافیک بالا به دست نیامد.

می دانید چرا این اتفاق افتاد، درست است؟ این مثل زمانی است که ده ها تن از بچه ها یک دایره در اطراف دو بچه که در حال مبارزه هستند تشکیل می دهند. آنها قصد ندارند حمایت از یک یا چند بچه دیگر را نشان دهند.

افراد به دلایل غلط به سایت مرتبط هستند. اهداف مربوط به ترافیک پیوند اشتباه بوده.

و به همین دلیل است که برخی از انواع پیوندهای ویروسی، آنهایی که مرتبط بودن موضوع را در نظر نمی گیرند، به نظر من، بی ارزش هستند.

کمپین پیوند ویروسی ظاهر موفقیت را ارائه می دهد، که توسط لینک ها و ترافیک اندازه گیری می شود. اما موفقیت واقعی فقط در لینک ها اندازه گیری نمی شود.

موفقیت در رتبه بندی، کیفیت ترافیک مربوطه و مهمترین معیارهای فروش سنجیده می شود.

 

دو راه برای تجزیه و تحلیل کیفیت لینک

این سه راه برای تعیین اینکه آیا یک لینک مفید است معرفی می شود. هر سه روش مکمل هستند و باید مفید باشند.

اولین روش این است که بپرسید آیا ترافیک از آن لینک تبدیل خواهد شد؟

روش دوم این است که لینک های ورودی و خروجی را به عنوان معیار ارتباط در محله لینک خود بررسی کنید.

روش سوم تعیین اینکه آیا پیوند مربوطه با بررسی هدف کاربر برای کلیک روی یک پیوند از یک صفحه به صفحه شما مرتبط است.

در نهایت، تفکر درباره پیوندهای درون پارادایم معنایی ممکن است یک رویکرد خوب نباشد. این منجر به تفکر آرزومندانه می شود، جایی که فرد شروع به تصور ارتباطات مرتبط با آن می کند که واقعا وجود ندارد.