تعادل بین سئو و تجربه کاربر در طراحی وب سایت

طراحی سایت در مشهد

در فهرست فلسفه های گوگل، اولین اولویت "تمرکز بر روی کاربر و هر چیزی که به دنبال خواهد داشت" می باشد. اما در گذشته، بسیاری از متخصصان SEO  این توصیه ها را نادیده می گرفتند، طراحی صفحات وب که عمدتا برای خزنده های وب طراحی می شدند و با کلمات کلیدی بسته می شدند.

در حالی که چنین استراتژی برای موتورهای جستجوگر تنها 10 سال پیش کار می کرد، گوگل و سایر موتورهای جستجو از آن زمان به بعد راه زیادی را طی کرده اند. به ویژه، پیچیدگی گوگل این است که طراحی برای UX (تجربه کاربر) بسیار ارزشمندتر از طراحی فقط برای جستجوگرها (بهینه سازی موتور جستجو) است.

گفته می شود که متوقف کردن SEO به نفع یک رویکرد متمرکز بر UX اشتباه است. در حالی که درست است که SEO و UX بیشتر و بیشتر تکمیل شده اند - و طراحی برای UX اغلب به بهبود جستجوگرها کمک می کند - برخی از عناصر UX وجود دارند که بر توانایی گوگل برای ردیابی وب سایت تاثیر می گذارد..

طراحان وب می توانند حساب کاربری خود را طراحی کنند و هر دو را به حساب آورند، اما بر روی کاربر تمرکز می کنند.

رفتن به سمت تلفن همراه

در ماه آوریل سال 2015، گوگل یک بروزرسانی مناسب برای تلفن همراه ارائه کرد که رتبه بندی وب سایت ها را افزایش داده و باعث می شود که آنها در دستگاه های تلفن همراه قابل خواندن و مهمتر از همه کارکرد باشند. اکنون لازم است اطمینان حاصل شود که یک وبسایت نه تنها برای دسکتاپ بلکه برای صفحات تلفن همراه نیز طراحی شده است.

در واقع، موتور جستجو در وبلاگ خود Inside Adwords اعلام کرد که "جستجوی Google در دستگاه های تلفن همراه بیشتر از رایانه در 10 کشور از جمله ایالات متحده انجام می شود"

سه روش از نظر گوگل برای طراحی دستگاه های موبایل وجود دارد: طراحی ریسپانسیو، dynamic serving و URL های جداگانه. از این سه روش طراحی ریسپانسیو بهترین انتخاب برای هر دو SEO و UX است. در طراحی ریسپانسیو، وب سایت اساسا یکسان است، تنها نمایش های مختلف با توجه به دستگاه وجود دارد. URL های جداگانه آخرین انتخاب هستند، زیرا در این صورت تلفن همراه باید برای خودش رتبه بندی کند.

هنگامی که صحبت از سایت های تلفن همراه به میان می آید، SEO و UX دست به دست می شود. طراحی سایت پاسخگو علاوه بر اینکه کاربر پسند است مزیت دیگر آن اینست که کاربران به یک وب سایت متفاوتی هدایت نمی شوند.

اگر مجبورید از اسکرول بی نهایت استفاده کنید، آن را عاقلانه استفاده کنید

اسکرول بی نهایت، که در آن همچنان که کاربر به پایین صفحه هدایت می شود، محتویات بیشتر بارگذاری می شود، یک طراحی دوستانه و برجسته برای UX است. بسیاری از وب سایت های محبوب از این ویژگی استفاده می کنند از جمله Pinterest و BuzzFeed.

با این وجود، خزنده های وب نمیتوانند رفتار کاربر را به این طریق بررسی کنند و محتوای قابل مشاهده برای کاربران همچنان برای گوگل نامرئی است. اگر اسکرول بی نهایت یک عنصر طراحی است که شما آن را جبران نکنید، گوگل توصیه می کند که یک سری پینیوندهایی (صفحات محتوا) همراه با پیمایش بی نهایت ایجاد کند، که زمان بارگیری سریع را فراهم می کند و به کاربران اجازه می دهد تا به راحتی محتوای مورد نظر خود را پیدا کنند.

مرتبط: SEO بسیار سخت است که حتی گوگل نیاز به کمک با آن

علاوه بر این، یک تصور اشتباه طراحی وجود دارد که محتوای بهتر از "بارگذاری" ارائه می شود، یعنی محتوایی که می تواند بدون نیاز کاربر به جست و جوی دیده شود. در واقع، تحقیقات نشان می دهد که کاربران اسکرول می کنند. و علاوه بر این، با نمایش صفحه نمایش به طوری متغیر در این روز، سخت است که بگویید که بدون پیمایش قابل مشاهده خواهد بود.

حالا نوبت شماست !
نظر خود را وارد کنید: