چگونه رنگ لوگو درست را انتخاب کنیم

طراحی سایت در مشهد

آیا تا به حال شده یک هویت را طراحی کنید و وقتی که میخواهید پالت رنگ را انتخاب کنید به مشکل بخورید؟ با تمام طیفی که در اختیار شما قرار گرفته است، می توان فقط یک یا دو رنگ را انتخاب کرد. اگر چه ممکن است در انتخاب رنگ به نظر دست ما باز باشد، اما فرایندی منطقی برای پیروی از آن وجود دارد که به شما کمک خواهد کرد. ما در طراحی سایت مشهد وب با کارشناسان صنعت مصاحبه کردیم و توصیه های خود را به سه قاعده مهم تقسیم کردیم:

1. با سیاه و سفید شروع کنید

دیوید ایروی، طراح گرافیک و نویسنده logo design love، می گوید: "ایده باید بر پالت رنگ مقدم باشد. ایده همیشه بیشتر از یک رنگ به یاد ماندنی خواهد بود : سیب گاز زده شده، فلش پنهان، لبخند از a به z".

هر کسی رنگ را متفاوت تفسیر می کند. هنگامی که مفاهیم اولیه را به مشتری در سیاه و سفید ارائه می کنید، از پیش افتادگی احتمالی اجتناب می کنید. به عنوان مثال، کسی ممکن است خاطرات دوست داشتنی از یک اسباب بازی دوران کودکی با رنگ آبی داشته باشد، در حالی که شخص دیگری می تواند همان رنگ را با یک لباس مدرسه نفرت انگیز تشبیه کند. طراح و تایپوگرافر کارلوس پگن می گوید: "هرکسی در مورد رنگ نظری دارد. من می خواهم این گفتگو را ترک کنم تا زمانی که متوجه شدیم که علامت در حال برقراری ارتباط صحیح است."

کیت هینریگز، مدیر اصلی و خلاق استودیو هینریگز، با این نظر موافق است. "ما همیشه آن را به رنگ سیاه و سفید و یا شاید تنها یک رنگ نشان می دهیم. و اگر ما تغییرات یک لوگو را نشان می دهیم، همیشه در همان رنگ است. این به این دلیل است که کسی ممکن است از رنگ قرمز متنفر باشد و ما تغییرات طیف رنگ قرمز را به شما نشان می دهیم، اما حداقل هر طیف رنگ را به همان اندازه نفرت دارد. "

2. استفاده از رنگ برای ایستادن در مقابل رقیبان

هنگامی که شما و مشتری خود بر روی یک مفهوم توافق کرده اید، وقت آن است که چگونگی استفاده رقیبان از رنگ را در نظر بگیرید.

دبی میلمن توصیه می کند که علامت های تجاری یک رنگ پویا رنگی قوی و قابل قبول را بپذیرند. "شما باید چیزی را به اندازه کافی متمایز ایجاد کنید تا مارک تجاری با مارک های دیگر اشتباه گرفته نشود." (میلمن هنرمند، نویسنده، مشاور برند و میزبان نمایش رادیویی است).

آرمین ویت (یکی از بنیانگذاران سایت بررسی آرم برند ) به ارائه دهندگان خدمات تلفن به عنوان مثال از اهمیت رنگ در بازار شلوغ اشاره می کند. او می گوید "شما می دانید که زرد برای Sprint است، قرمز برای T-Mobile است و آبی برای AT & T است." "این یک راه آسان برای داشتن یک قطعه پای در یک صنعت خاص و نشان دادن سرزمین شما است. اگر شما در خیابان هستید و آگهی تلفن همراه زرد را مشاهده میکنید، می دانید که Sprint خواهد بود، نه T-Mobile. "

این مثال نشان می دهد که رنگ ممکن است دلخواه باشد اما هنوز هم موفق است. ویت ادامه می دهد: "من فکر نمی کنم زرد چیزی در مورد Sprint می گوید، لوگو Sprint می تواند سبز باشد و اثر مشابهی داشته باشد. ما ارزش رنگ را براساس رفتار شرکت تعیین می کنیم، نه در رنگ ها. آرم IBM چرا آبی است؟ وقتی لوگو برای اولین بار معرفی شد، هیچ رنگ آبی درمورد ماشین های تایپ وجود نداشت.

برخی از مشتریان با ترکیب رنگها راحت ترند. هینریگز به یاد می آورد: "ما یک موقعیت با یک بانک داشتیم که آبی را دوست داشت، چون فکر می کرد آبی به معنی امنیت است." از آنجا که آبی در بانک بیش از حد استفاده می شود، هینریگز به جای آن قرمز را پیشنهاد داد. مشتری متقاعد شده است که در دنیای مالی، قرمز معنای منفی دارد. "ما یک مطالعه رنگی انجام دادیم که نشان داد که در حالی که آبی امن و جامد است، در برخی موارد، به عنوان یک رنگ ناتوانی در نظر گرفته شده است." رنگ امضای بانکی در حال حاضر قرمز است.

البته، برخی از مشتریان با رنگ های شرکت های سازمانی به سراغ شما می آیند. هنگامی که این رنگ ها موثر نباشند، طراحان باید یک خط ظریف را راه بیاورند. هینریگز می گوید: "اگر آنها در این رنگ صریح باشند، اما شما فکر می کنید که برای این موضوع مناسب نمی باشد، سعی کنید مشتری را برای انتخاب طیفی از آن رنگ، متقاعد کنید. اگر سبز باشد، شاید سبز تیره تر یا سبز روشن تر. "

3. زمینه را در نظر بگیرید

علاوه بر تجزیه و تحلیل رقبا، طراحان باید در مورد اینکه لوگو کجا نمایش داده می شود نیز فکر کنند. این سناریو را در نظر بگیرید:

یک سالن موی جدید برای یک طراحی لوگو به شرکت شما می آید. برای کارت ویزیت و یک نشان روی در و تبلیغات روزنامه. چند سال بعد، سالن وب سایت خود را راه اندازی می کند، لوگو را در Instagram و Pinterest استفاده، و آن را آنلاین و چاپی تبلیغ می کند. هنگامی که سالن به یک حق رای ملی تبدیل می شود، شرکت خط تولید شامپو و تهویه مطبوع را راه اندازی می کند.

آیا رنگی که در تمام این موقعیت ها انتخاب کردید، کار می کند؟

جسیکا هلفاند، یکی از بنیانگذاران ناظر طراحی و معلم در مدارس هنر و مدیریت ییل می گوید: "در روزهای گذشته، شاید یک آرم مجبور بود در کنار یک کامیون و یک تی شرت کار کند. در حال حاضر لوگو در کارهای کوچک و بزرگ و در تلفن همراه استفاده می شود. لوگو به اشتراک گذاشته می شود، آن را هش تگ می کنند. شما نمی توانید رنگ آن را تصحیح کنید. "

توصیه هلفاند این است که مطمئن شوید که آرم به تنهایی، صرف نظر از وفاداری رنگ است. "اگر یک راه حل تنها در رنگ کار می کند، پس واقعا کار نمی کند."

همچنین می توانید برنامه ریزی پیش رو داشته باشد. Hunter Tura، رئیس و مدیر عامل شرکت بروس مئو ، در حال کار بر روی یکی از این پروژه ها برای موسسه هنری است. او می گوید: "آنها در حال حاضر مجموعه ای از رنگ های مرتبط با نام تجاری دارند." "ما یک پالت رنگ و تک رنگ متمایل به رنگ اصلی ایجاد کرده ایم، به طوری که آنها از پنج رنگ مارک به 30 رنگ می رسند. این به آنها اجازه می دهد تا با بسیاری از شرکای مختلف کار کنند و با نیازهای تقریبا هر نوع محتوایی سازگار باشند مرتبط با هنرهای نمایشی و آموزش هنر. "

تا زمانی که با انعطاف پذیری در ذهن طراحی کنید، تغییر تکنولوژی کمتر مورد توجه است.

حالا نوبت شماست !
نظر خود را وارد کنید: