مطالعات نشان می دهد که امنیت وب به طور مستقیم بر SEO تاثیر می گذارد

طراحی سایت در مشهد

  تا زمانی که وب سایتی هک نشده باشد، هیچ کس کار روی سئو را فراموش نخواهد کرد.

آیا امنیت وب سایت نباید بخشی از تلاش SEO شما باشد؟

حتی اگر سایت شما هک نشده باشد، حملات دائمی هکرها می تواند از دسترسی GoogleBot  به سایت شما به طور کامل جلوگیری کند و باعث شود که وب سرور شما ترافیک وب خود را تضعیف کند و حتی نمایش صفحات وب را به Google متوقف کند.

تا بحال در کنسول جستجوی گوگل با صفحات 404 عجیب برای صفحاتی که وجود دارند روبرو شده اید؟ گوگل سعی می کند صفحه های موجود را بررسی کند، اما سرور شما می گوید که آنها گم شده اند. این نوع خطا می تواند ناشی از حملات وب سایت ها و هکرها باشد.

این یک مثال است که نشان می هد چگونه امنیت وب به طور مستقیم بر جستجوگرها تاثیر می گذارد. تمرکز بر روی امنیت در طراحی سایت می تواند این حملات را کاهش دهد و به گوگل کمک کند تا بتواند صفحات وب سایت شما را به طور کامل کاوش کند.

هک شدن سایت به SEO مرتبط است

بر اساس یک مطالعه، 73.9٪ از سایت های هک شده برای اهداف سئو هک شده اند. هکرها لینک ها را به یک وب سایت اضافه می کنند، صفحات وب جدیدی اضافه می کنند و حتی می توانند سایت دیگری را به گوگل نشان دهند.

نظارت بر امنیت وب

عواقب نادیده گرفتن این مشکل شدید است. با این حال، تنها 50٪ از وبمسترها بر روی حوادث احتمالی هک نظارت دارند.

تجزیه و تحلیل بیش از 65،000 وب سایت هک شده نشان داد که تنها 6500 وب سایت توسط گوگل مسدود شده است. اولا، اتکا به گوگل برای اطلاع شما از مسدود شدن، راه نادرست برای انجام کسب و کار است. دوما، تحقیقات نشان می دهد که فقط 10٪ از سایت های آلوده مسدود شده است.

این بدان معنی است که 90٪ سایت های آلوده احتمالا بدون اطلاع گوگل وجود دارند،. با این حال بر رتبه بندی یک وب سایت تاثیر می گذارد. اضافه کردن صفحات هرزنامه و ارسال لینک هرزنامه به یک وب سایت تنها می تواند نتیجه منفی داشته باشد.


رهبر بودن یعنی پیشگویی

امنیت وب مولفه ای است که در سئو به عنوان یک استراتژی گم شده است. آخرین باری که امنیت وب در برنامه ریزی سئو مورد بحث قرار گرفت چه زمانی بود ؟
 

پلاگین های وردپرس و امنیت وب

کسب و کارهایی وجود دارد که باید برای سئو آن، افزونه وردپرس را از نویسنده پلاگین خریداری کرد. هدف این است که کد را به روزرسانی کنید تا پلاگین بتواند لینکهای پنهان را به وبسایت های تحت کنترل مالک جدید اضافه کند.

هر افزونه و اسکریپت که استفاده می کنید را مرور کنید. نام پلاگین را برای بررسی اینکه آیا سابقه هک شدن دارد گوگل کنید.

با لیستی از پلاگین های خود به گوگل بروید و جستجو کنید:

     نام پلاگین + هک شده
     نام پلاگین + اشکالات


گوگل را آنتی ویروس خود قرار ندهید

با توجه به تحقیق انجام شده، تنها 50 درصد از کسب و کارهای مورد بررسی نشان دادند که از یک سیستم نظارت برای حفاظت از امنیت استفاده می کنند.

اگر شما یک سایت وردپرس را اجرا می کنید، دو پلاگین امنیتی WordFence و Sucuri Security  محبوب هستند.

این پلاگین ها برای حوادث احتمالی هک شدن را نظارت و اسکن می کنند و همچنین ویژگی های فایروال را دارند که هکرها را به صورت موقت یا دائمی متوقف می کنند. آنها همچنین می توانند آدرس های آی پی بازدیدکنندگان را که رفتار مشکوک دارند، مسدود کنند.

سومین پلاگین مفید وردپرس پلاگین تأیید هویت دو مرحله ای توسط نویسندگان افزونه پشتیبان وردپرس است. این پلاگین با هر دو Authy و Google Authenticator و سایر سیستم های تأیید هویت دو مرحله ای کار می کند.

در نهایت، خدماتی وجود دارد که محتوای شما را برای اهداف جستجوگرها نظارت می کند، اما می تواند یک لایه محافظتی اضافی نیز ارائه دهد. بنابراین، اگر یک افزونه سرکش شود و شروع به انجام کاری کند که برای آن طراحی نشده، به شما اطلاع داده خواهد شد. اگر یک مهاجم لینک هایی را به وب سایت شما اضافه کند، نرم افزار نظارت می تواند به شما آن را هشدار دهد.

یکی از این سرویس ها ContentKing، می باشد که برای نظارت بر محتوا است. این نرم افزار بسیار جامع است به طوریکه در اوایل سال 2018 زمانی که یک پلاگین سئو به طور مرتب هزاران صفحه وب جعلی را اضافه میکرد،  اشتباه وحشتناکی روی داد.

وب سایت ContentKing توضیح می دهد که چگونه خدمات آنها به کاربران وردپرس از اشکال پلاگین سئو هشدار داده است، زیرا هنگامی که افزونه سئو شروع به اضافه کردن صفحات وب سرکش نمود، به مشتریان ContentKing هشدار داده شده بود .


مسئولیت امنیت وب با چه کسی است؟

امنیت وب برای همه تاثیر گذار است. بنابراین هر کسی میتواند در مورد آن مسئول باشد، چه شخصی در حوزه IT باشد یا سرپرست SEO مهم نیست.

مهم این است که کسی وجود دارد که یک استراتژی ضد هک فعال را اطمینان می دهد و استراتژی بازبینی شده و به روز می شود.

حالا نوبت شماست !
نظر خود را وارد کنید: