سازنده وب سایت چیست ؟

طراحی سایت در مشهد

این که آیا شما فقط یک کسب و کار را شروع میکنید یا میخواهید کسب و کار خود را به کسب و کار آنلاین تبدیل کنید، باید یک سازنده وبسایت پیدا کنید که کسب و کار و نام تجاری شما را آنلاین کند.

گزینه های مختلفی برای سازندگان وب سایت وجود دارد، بنابراین مهم است که یکی از آن ها را پیدا کنید که متناسب با شما و وب سایت شما باشد.

پس دقیقا چه چیزی سازنده ی وب سایت است؟

سازنده وب سایت نرم افزاری است که به شما اجازه می دهد یک وب سایت را به صورت آنلاین ایجاد کنید. این نرم افزار در یک سرور وب در یک شرکت میزبانی وب یا بخشی از پلت فرم SaaS (نرم افزار به عنوان یک سرویس) میزبانی می شود.

یا به عبارت دیگر، از رایانه محلی (دسکتاپ یا لپ تاپ) خود برای استفاده از نرم افزارهایی که وبسایت را ساختند استفاده نمی کنید. در عوض، وب سایت را از طریق نرم افزاری که به طور خاص برای ایجاد وب سایت طراحی شده است، به صورت آنلاین ایجاد می کنید.

سازندگان وب سایت کسب و کار کوچک عبارتند از:

     Wordpress
     Wix
     SquareSpace
     Weebly

تفاوت بین راه حل "میزبان" و یا "خود میزبان" چیست؟

     در یک راهبرد میزبانی شما هزینه ماهانه را پرداخت می کنید تا نرم افزار را توسط یک شرکت شخص ثالث اداره و مدیریت کند. شما لازم نیست نگرانی در مورد پیدا کردن یک شرکت میزبانی یا به روز رسانی نرم افزار داشته باشید.
     سازندگان وب سایت که خود میزبان هستند، شما نیاز به خرید یک برنامه میزبانی وب از یک شرکت شخص ثالث، نصب نرم افزار سازنده وب از شرکت دیگری دارید، و شما باید به روز رسانی نرم افزار را خودتان انجام دهید. اجازه ندهید که آخرین نظر شما را بترساند. شرکت های میزبان زیادی وجود دارند که به روز رسانی های نرم افزاری را برای شما مدیریت می کنند و شما لازم نیست چیزی را انجام دهید.

نکات مهم برای انتخاب یک سازنده وب سایت

    دامنه و نام تجاری سفارشی - وب سایت شما مستحق دامنه منحصر به فرد است. یک دامنه به سادگی آدرس وب سایت شما است. فکر کنید یک دامنه مانند شماره خانه مورد استفاده توسط اداره پست برای پیدا کردن شماست. دامنه باید (به عنوان مثال URL) منحصر به فرد و به یاد ماندنی باشد. اطمینان حاصل کنید که سازنده وبسایت شما این امکان را برای شما فراهم می کند و از یک پسوند URL خود استفاده نمی کند.
    مالکیت محتوا - شما باید محتوای خود را داشته باشید. این ممکن است ساده به نظر برسد، اما بعضی از سیستم عامل ها اطلاعات شما را کنترل می کنند. یک وبسایت پنجره شما را به جهان میبرد، بنابراین مطمئن شوید محتوایی که شما اضافه میکنید متعلق به شماست و توسط شما کنترل میشود!
    قالب های طراحی شده موجود - بعضی از سازندگان وب سایت قالب های زیبا و مدرن را هم در ظاهر و هم در قابلیت ارائه می کنند. برخی دیگر به نظر میرسد که دهها سال پیش ساخته شده یا بدتر از آن بدون کمک یک هنرمند گرافیکی کدگذاری شده است. اطمینان حاصل کنید که سازنده وب سایت شما دارای مقدار زیادی قالب است و از شما برای انتخاب نظر میخواهد.
    گزینه های عملکردی - قبل از اینکه دکمه خرید را فشار دهید، به اهداف وب فکر کنید. آیا شما نیاز به تجارت الکترونیکی، پشتیبانی پادکست، ادغام ویدیو، مدیریت انجمن دارید؟ اطمینان حاصل کنید که سازنده وبسایت انتخاب شده شما از قابلیت هایی که نیاز دارید پشتیبانی می کند. در حالی که برخی از گزینه های نرم افزاری مانند WordPress به شما امکان افزودن پلاگین ها و افزونه ها را نمی دهند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که یک پلت فرم را انتخاب کنید که از نیازهای فعلی و آینده شما پشتیبانی کند.
    سهولت استفاده - وب سایت ها باید به روز نگه داشته شوند و به عنوان اسناد زنده به کار گرفته شوند. برای این مورد، آنها باید آسان برای استفاده باشند و ارائه یک ویرایشگر سبک WYSIWYG. نشان می دهد آنچه شما می بینید چیزی است که شما دریافت می کنید. سازندگان وب سایت جامد اضافه کردن و ویرایش محتوا را به آسانی مانند کار در یک فایل ورد امکان پذیر می کنند. گزینه های ویرایش محتوا سازنده مورد نظر را بررسی کرده و مطمئن شوید که ابزار مورد استفاده شما را در اختیار شما قرار می دهد.
    در دسترس بودن سفارشی سازی - در بسیاری از موارد، قالب های خارج از قفسه مناسب برای وب سایت شما نخواهد بود. ممکن است کمی رنگ یا طرح سفارشی لازم داشته باشید. گزینه های نرم افزار وب سایت خود را مرور کنید و مطمئن شوید که می توانید طرح را در صورت نیاز ویرایش کنید.
    پشتیبانی چند رسانه ای - ما در دنیای چند رسانه ای زندگی می کنیم. مردم علاوه بر محتوای متنی، فیلم ، تصاویر و فایل های صوتی انتظار دارند. یک بسته نرم افزاری با کیفیت، تمام این موارد را ارائه می دهد و به شما امکان می دهد فایل های خود را بدون نیاز به آن اضافه کنید.
    بهینه سازی موتور جستجو - خوب دقیقا شما برای رتبه بندی و ترافیک جستجو در وب سایت خود از SEO استفاده می کنید. اطمینان حاصل کنید که نرم افزار شما واقعا ویژگی های قوی SEO را به عنوان بخشی از نرم افزار اصلی دارد و یا اجازه می دهد ویژگی هایی از طریق افزونه ها و پلاگین ها اضافه کنید. شما باید بتوانید URL ها، سرصفحه ها، عنوان های متا، متا توضیحات، متن alt، نقشه های XML را ایجاد کنید و گزینه های فایل robot.txt مناسب داشته باشید.
    طراحی ریسپانسیو برای موبايل - در سال 2017 گوگل به شاخص اول موبايل حرکت کرد و اين کار را انجام مي دهد، زيرا جستجوهاي بيشتري در دستگاه هاي موبايل انجام مي شود تا از روي کامپيوترهاي روميزي. شما باید مطمئن شوید که وب سایت شما برای این دنیای جدید تلفن همراه و جستجوی مبتنی بر صدا آماده است. همه سازندگان وب سایت این کار را انجام نمی دهند، بنابراین قبل از شروع به ساختن، از نرم افزار مورد نظر خود در گوشی خود استفاده کنید.
    سرعت و عملکرد - از آنجا که تلفن همراه ویژگی های بسیاری دارد، سرعت و عملکرد نیز مهم خواهد بود. وب سایت شما باید سریعا بارگیری شود.
    هزینه - ساختار هزینه کامل خود با نگاه کردن به تمام گزینه ها در نظر بگیرید. سازندگان "رایگان" در عمل کاملا رایگان نیستند، زیرا شما مجبورید سایت ارتقا دهید تا ویژگی های اساسی مانند یک دامنه منحصر به فرد داشته باشید.
    پشتیبانی فنی - در برخی مواقع شما نیاز به پشتیبانی فنی دارید. نرم افزار ممکن است گاهی با مشکل مواجه شود. گزینه های فنی پشتیبانی نرم افزار و / یا میزبانی شرکت را بررسی کنید و مطمئن شوید که کسی برای کمک به شما وجود دارد.
    تجزیه و تحلیل بازدید کنندگان - داده ها بخش مهمی از بازاریابی هستند. یک سازنده وبسایت با کیفیت، به شما امکان می دهد کد Google Analytics را به وب سایت خود اضافه کنید. هیچ نرم افزاری را که فاقد این گزینه است، قبول نکنید. Google Analytics رایگان است و باید توسط هر مالک وبسایت مورد استفاده قرار گیرد.

حالا نوبت شماست !
نظر خود را وارد کنید: