رنگ در طراحی سایت

طراحی سایت در مشهد

هنگامی که در مورد طراحی یک سایت جدید بحث می کنیم، سوالی که همواره مطرح می شود عبارتست از - "چگونه موثر ترین رنگ را انتخاب  کنم؟" انتخاب پالت رنگ مناسب برای سایت  برای برقراری ارتباط پیام  با نام تجاری محصول یا خدمات شما ضروری است، و، اگر شما یک کسب و کار آنلاین، فروش محصولات دارید این که چگونه این رنگ ها تفسیر می شوند از فرهنگی به فرهنگ دیگر متفاوت است.انتخاب رنگ اشتباه می تواند یک فاجعه برای وب سایت شما باشد. قبل از انتخاب رنگ، ما به سوالات زیر می پردازیم: چه کسی بازدید کنندگان بالقوه سایت شما هستند؟ محصولات و یا خدمات شما چیست؟ اهداف کلیدی سایت شما چیست؟
بازدید کنندگان بالقوه وب سایت شما ممکن است از یک بازار جهانی و یا منطقه ای، و یا منحصرا از شمال امریکا آمده باشند. آیا می دانید که رنگ سفید رنگ نماد سوگواری در چین، و یا که بنفش رنگ مرگ در بسیاری از کشورهای کاتولیک است؟ زرد رنگ سلطنتی در کشور چین است.
افراد جوان تر به رنگ های اشباع شده نسبت به بزرگسالان علاقه دارند. تضاد رنگ های قوی همچنین می تواند بازدید کننده های مسن تر را دور کند.انتخاب  متن و رنگ پس زمینه نیز برای بازدید کنندگان مسن تر و کسانی که اختلالات بینایی دارند تاثیر می گذارد.

لیست رنگ ها و معانی بالقوه آن:

    قرمز:عشق، آتش، خشونت، پرخاشگری، قدرت، اهمیت، جوانی. معنی سرخ توقف و یا سیگنال های هشدار دهنده و یا اقدامات ممنوع در بسیاری از فرهنگ هاست.
محرک ترین رنگ قرمز است. قرمز آنقدر انرژی دهنده است که برای افزایش گردش خون استفاده شده است. قرمز نشان دهنده شور و قدرت است، رنگی است که بیشترین توجه را به خود جلب می کند ، به همین دلیل معمولاً برای هشدارها و اخطارهای مهم مورد استفاده قرار می گیرد.
رنگ قرمز برای وب سایت ... بسیار مناسب است ، هدف آن ایجاد زنگ خطر برای تهدید ادعا شده توسط ...است. استفاده از رنگ قرمز در بخش اول سایت تک صفحه ای بسیار هوشمندانه است زیرا توجه را به پیام اصلی جلب می کند در حالی که از نظر فیزیولوژیکی افراد را به "خارج شدن از منطقه خطر" با پیمایش به پایین ترغیب می کند. این البته فقط باعث می شود کاربر با محتوای بیشتری درگیر شود.
با این حال ، این رنگ می تواند بر علیه شما باشد ، زیرا قرمز می تواند خشم یا حداقل تحریک بیش از حد را منتقل کند. اگر می خواهید فضای آرام تری داشته باشید ، آن را با کمترین میزان (یا حداقل در سایه روشن) استفاده کنید یا اصلاً از آن استفاده نکنید.
    بنفش: خلاقیت، رمز و راز، (بنفش مایل به قرمز) خانواده سلطنتی، لوکس ، عاشقانه (سایه روشن) ، رمز و راز (سایه های تیره) عرفان، نادر بودن. بنفش با مرگ در فرهنگ کاتولیک در ارتباط است، همانطور که در بالا ذکر شده است.
بنفش که از نظر تاریخی با سلطنت همراه است ، رنگ لوکس بودن را حتی تا حد انحطاط حفظ می کند.
بنفش به طور کلی تجمل و ثروت را پیشنهاد می کند ، و آن را به گزینه ای محبوب برای کالاهای لوکس و مد (و حتی شکلات ، مانند مثال بالا) تبدیل می کند. سایه های روشن تر مانند اسطوخودوس (با رنگ صورتی) رمانتیک در نظر گرفته می شوند ، در حالی که سایه های تیره لوکس و مرموزتر به نظر می رسند.
آبی: وفاداری، امنیت، محافظه کاری، آرامش، سردی، غم و اندوه، ایمنی ، گشودگی (سایه روشن) ، قابلیت اطمینان (سایه های تیره). آبی کم رنگ ایجاد احساس باز بودن، هوای پاک و طراوت، در حالی که آبی تیره می تواند سنت، اعتماد و استحکام را انتقال دهد.
مانند زرد ، معنای آبی بسته به سایه بسیار متفاوت است. همه آبی ها به طور جهانی آرامش بخش و ایمن هستند ، اما سایه های روشن تر دوستانه به نظر می رسند در حالی که تیره ترها خواب آلودتر به نظر می رسند. سایت های رسانه های اجتماعی مانند توییتر و فیس بوک از سایه های روشن و متوسط استفاده می کنند ، در حالی که وب سایت های سازمانی رنگ سایه های تیره را برای نشان دادن قدرت و قابلیت اطمینان ترجیح می دهند.
... ، هوشمندانه از رنگ آبی تیره استفاده می کند. با استفاده از رنگ آبی در گل ها ، آنها به صورت بصری به تخصص خود در طراحی گل اشاره می کنند در حالی که اعتماد و اطمینان را نیز از خود نشان می دهند. این کاملا منطقی است زیرا آنها برنامه هایی مانند عروسی را که دارای دید زیاد (و تا حدودی اعصاب خرد کن) هستند برنامه ریزی می کنند.
    سبز: طبیعت، باروری، رشد، حسادت،استفاده سبز با آگاهی های زیست محیطی در ارتباط است و اغلب به مسائل مالی مربوط می شود.سبز کم حالتر، سبز تا حدودی desaturated رنگ پول است و ثروت یا ارزش را نشان می دهد.
    زرد: نور، روشنایی، بیماری، بزدلی. طلا.
    سیاه: قدرت، پیچیدگی، سبک معاصر، مرگ، شب.
    سفید: خلوص، بی گناهی، نظافت، حقیقت، صلح، سردی، نازایی. سفید نیز رنگ مرگ در فرهنگ چینی است، همانطور که در بالا ذکر شده است.

استفاده بیش از حد رنگ در طراحی سایت
هماهنگی رنگ از مهمترین معیارها هنگام انتخاب رنگ است. ما انتخاب تعداد متوسط از رنگ را توصیه می کنیم. چهار یا پنج رنگ، به علاوه سیاه و سفید، باید کافی باشد. استفاده بیش از حد از رنگ ها تفرقه ایجاد خواهد کرد و کاربر را منحرف می کند.

ترجمه شده توسط تیم طراحی سایت مشهد وب سایت

حالا نوبت شماست !
نظر خود را وارد کنید: