نیازها و خواسته ها در طراحی سایت یک کسب و کار کوچک - قسمت اول

طراحی سایت در مشهد

اجازه دهید با گفتن چیزی شروع کنم که ممکن است به مذاق هر کسی خوش نیاید. طراحی سایت کسب و کار کوچک با کیفیت، به معنی طراحی سایت زیبا نیست. در مورد موافقت با هر ایده ای که مشتری می دهد، است.

بیایید با نیازها و خواسته ها شروع کنیم.

هنگامی که یک مشتری در مورد طراحی سایت برای کسب و کار خود فکر می کند، به نوعی به طور طبیعی، می خواهد وب سایت را "همه چیز برای همه مردم" بخواند. به عبارت دیگر، آنها می خواهند اطمینان حاصل کنند که طراحی سایت، این کسب و کار را پوشش می دهد به طوری که هیچ چیز بدون مراقبت باقی نمانده باشد.

اما شاید این بهترین رویکرد خارج از آن نیست.

این جایی است که نیازها و خواسته ها به تصویر می آیند. اغلب اوقات چیزی شبیه به این است:

نیازها - چیزهایی که باعث می شود طراحی سایت موفق شود
خواسته ها ـ همه چیزهایی که می تواند در طراحی سایت انجام شود

همانطور که می بینید، یکی درون دیگر موجود است. از یک طرف، می توانید استدلال کنید تا زمانی که همه نیازهای طراحی سایت مورد نیاز را در نظر داشته باشید، اندازه اهداف پیاده شده مهم نیست.

اولا، با تمرکز بیش از حد روی خواسته ها، در طراحی سایت رسیدن به اهداف اصلی سخت تر می شود، به علاوه بازدید کننده زمان دقیق تر را پیدا می کند که در آن سایت باید چه کاری انجام دهد.

دوما، زمان زیادی برای رسیدن به همه نیازها اختصاص می یابد، همچنین صرف هزینه های طراحی سایت در بهبود نیازها نیز بر کیفیت این نیازها تأثیر می گذارد.

بنابراين، مهم اين است كه طراحی سايت را به آنچه كه واقعا اهميت دارد محدود كنيد و نه به قرباني كردن عادتهاي بدي كه شما را همراهي مي كنند. با توجه به همه اینها، در اینجا چگونگی طراحی یک وب سایت موفق کسب و کار کوچک را بررسی میکنیم:


1. یک کار درست انجام دهید

اکثر کسب و کارهای کوچک به منظور ارائه فقط یک نوع از خدمات و یا فروش یک نوع از محصولات (یا حداقل یک مجموعه از محصولات) راه اندازی می شوند. همان ذهنیت طراحی سایت مشهد باید به وب سایت منتقل شود.

بنابراین،  هدف اصلی هر وب سایت کسب و کار کوچک فقط یک چیز درست است:

فروش فقط یک محصول پیشرو، یا ارتقاء یکی از خدمات اصلی، یا افزایش آگاهی در مورد یک ابتکار اصلی یا مراقبت از یک جامعه خاص.

بیایید یک نمونه کسب و کار کوچک کلاسیک را انتخاب کنیم - یک رستوران. مهمتر از همه، هدف مشترک در طراحی سایت مشهد رستوران این است که مردم را متقاعد کنیم که در آنجا رزرو کنند یا این کار را از طریق تلفن انجام دهند.

ایده این است که طراحی سایت برای کاربر نهایی با آنچه که به اندازه کافی برای ارضای خواسته های اصلی خود ارائه می دهد، فراهم کند.


2. تصمیم بگیرید که چه کسی کاربر نهایی است

چیزی که بسیار مهم است این است که شما واقعا طراحی سایت برای مشتری خود - مالک کسب و کار کوچک را ندارید. شما آن را برای مشتری های مشتری خود طراحی می کنید - آنها کاربران واقعی هستند.

پس این افراد چه کسانی هستند؟ آنها چه میخواهند؟ وب سایت چه چیزهایی می تواند به آنها بدهد؟

نکته جالب اینجاست که این پاسخ ها همیشه با آنچه در ابتدا مشتری میخواهد، مطابقت ندارد. کاملا طبیعی است که هر صاحب وبسایت بیشتر از همه سایت خود را شخصی سازی می کند. این تنها زمانی است که آنها شروع به فکر کردن درباره چگونگی تنظیم ترجیحات خود با مخاطبان طراحی سایت مشهد می کنند.

بنابراین این جایی است که شما وارد می شوید. کار اصلی شما هنگام طراحی سایت کسب و کار کوچک کشف کردن کاربر واقعی است و اینکه چگونه مشتری شما می تواند با کمک وب سایت بهتر کار کند.


3. طراحی سازگار با جمعیت شناسی

مخاطبان هدف بر روی شیوه طراحی سایت بسیار تاثیر می گذارند. بر اساس آنچه برای آن منظور می شود، شما نیاز به تایپوگرافی، استفاده از تصویر، احساسات، طرح بندی و غیره دارید.

برخی از جنبه های مهم دیگر عبارتند از:

رنگ ها
 انتخاب اشتباه می تواند توانایی کسب و کار را در ارائه تحت تاثیر قرار دهد. چیزهایی مانند مکان مخاطبان، مذهب، دیدگاه های سیاسی، سن، زمینه های فرهنگی، در اینجا نقش مهمی دارند.

و بدیهی است، شما باید در هویت تجاری خود در طراحی سایت مدنظر قرار دهید.

لوگو
لوگو در طراحی سایت احساس کل وب سایت را ایجاد می کند. به همين دليل، بايد نسبت به مخاطبان مورد نظر نيز مجددا واکنش نشان داد و آنها را متقاعد کرد که در واقع اين وبسايت آنهاست.

رابرت مینینگ می گوید که در طراحی سایت برای طراحی لوگو:

نیاز به ترکیب همه چیز در مورد گذشته سازمان دارد. و آنها باید به گونه ای طراحی شوند که سیگنال هایی را به مخاطب القا کنند.

یک لوگو برای یک شرکت تازه تاسیس (با ارزش صفر برند) با سابقه حدود بیست ساله، بسیار متفاوت است از کسب و کاری با سابقه سی ساله که صدها مشتری از افراد میانسال دارد.

تایپوگرافی
 تایپوگرافی یکی از عناصر واضح است که نفوذ زیادی بر روی اینکه چگونه یک نام تجاری در طراحی سایت خود را نشان میدهد و چگونه مخاطبان آن را درک می کنند دارد.

فکر کنید با استفاده از Comic Sans در وب سایت یک چاپخانه محلی یا یک روزنامه محلی باشید. این کاملا کسب و کار بسته است، درست است؟

ما باید مراقب تایپوگرافی در طراحی سایت باشیم. تایپوگرافی باید به طور عمدی انتخاب شود و با بازدیدکنندگان و احساس راحتی آنها هماهنگ باشد.

مخاطبان قدیمی تر فونت های بزرگتر را به طور کلی درک می کنند. مخاطبان جوان با فونتهای فضای مدرن بهتر کنار می آیند. در مورد طراحی سایت های مربوط به امور مالی فونت های قابل اعتماد و کلاسیک را امتحان کنید.

تصاویر و عناصر رابط

اغلب وب سایت های غنی از تصویر، جذاب و جالب هستند. با این حال، در طراحی سایت مشهد این یک قاعده کلی نیست، و این دوباره به مخاطبان سایت برمی گردد.

به طور مشابه برای چگونگی کار با رنگ ها، هیجان مخاطبان شما با تصاویر بستگی به موقعیت، سن، زمینه های فرهنگی، حرفه، منافع و غیره دارد. همچنین سرعت اتصال اینترنتی مخاطبان را در نظر بگیرید (برای افرادی که در مکان های از راه دور زندگی می کنند، نمایش تصاویر بزرگ ممکن است امکان پذیر نباشد)

به طور کلی، مسیری که در اینجا دنبال می شود این است که تحقیق کنید مخاطبان در حال حاضر به چه نوع وب سایت هایی مراجعه می کنند.

چیز دیگری که تمرکز بر روی آن واجب است عناصر UI در طراحی وب سایت است. این جایی است که احتمال اشتباه زیاد است و به ویژه هنگامی که به دنبال جدیدترین روند طراحی می گردید مشخص می گردد. گاهی اوقات یک عنصر UX به طور کلی قابل قبول برای همه مخاطبان نیست.

نیازها و خواسته ها در طراحی سایت یک کسب و کار کوچک - قسمت دوم

 

حالا نوبت شماست !
نظر خود را وارد کنید: