نیازها و خواسته ها در طراحی سایت یک کسب و کار کوچک - قسمت دوم

طراحی سایت در مشهد

4. مراجعه به بازدید کننده گام به گام

یکی از چالش های وب سایت های کسب و کار کوچک، تمرکز بیش از حد بر ارائه اطلاعات و پیشنهادات کسب و کار به شیوه ای خشک است، در حالیکه توجه کافی به هدایت بازدیدکنندگان به نتایج خاصی ندارد.

نتیجه نهایی این است که وب سایت را قادر می سازد تا هدف خود را به دست آورد. به عنوان مثال، می تواند خرید مستقیم در سایت، رزرو یک جدول، برقراری تماس تلفنی برای تعیین وقت و غیره باشد.

هر چه باشد، باید به طور مستقیم از طریق وب سایت قابل اجرا باشد.

به عبارت ساده، یک وب سایت کسب و کار کوچک باید به بازدیدکنندگان بگوید که چه کاری باید دقیقا انجام شود، و طراح باید مطمئن شود که این بلوک در عمل دارای جایگاه قابل توجهی در صفحه است.

توجه داشته باشید که در طراحی سایت هر بلوک در صفحه اصلی باید به بازدید کننده به صورت گام به گام نشان دهد ،آن بلوک چگونه کار می کند، و در گام بعدی چه کاری باید انجام دهد.

هنگام کار بر روی این جنبه از پروژه، در مورد مسیر کاربر از طریق وب سایت فکر کنید. آنها به احتمال زیاد به کجا می روند؟ آنها بعدا کجا می روند؟ چه موانعی ممکن است ظاهر شود؟ و در میان همه آنها، چگونه می توان هدف کسب و کار را به نحوی که با اهداف بازدید کننده هماهنگ باشد، تقویت کرد.

عدم درک این اصل می تواند تاثیر بزرگی بر روی نحوه ارتباط وب سایت با بازدیدکنندگان آن داشته باشد. این بسیار آسان است که وب سایت را با محتوای بیش از حد پر کنیم، که موجب می شود که این پیام نا مشخص شود و بنابراین بازدید کننده را به آنچه که باید بعدا انجام دهد،به اشتباه می اندازد.

این نیز چیزی است که Andrei Baicus، طراح در ThemeIsle، به عنوان اصلی ترین اشتباه مردم هنگام طراحی یک وب سایت کسب و کار کوچک اشاره می کند:

     من فکر می کنم رایج ترین اشتباه محتوای محض است. همیشه خوشحال میشویم یک وبسایت را ببینیم که از طریق سایت به بازدیدکنندگان خوشامد میگوید بدون اینکه صفحه را با اطلاعات بی فایده پر کنیم.

اگر شما یک کسب و کار کوچک هستید، در طراحی سایت مشهد باید سعی کنید بازدید کننده خود را برای اطلاعات آماده نکنید و یا چیزی را جستجو کنید که رسیدن به آن ساده باشد (به عنوان مثال پیوندهایی را که در صفحه فروشگاه در منوی کشویی پنهان شده).


5. ابتدا آن را برای موبایل بسازید

واقعیت این است که مردم بیشتر از دسکتاپ / لپ تاپ به اینترنت از طریق تلفن همراه دسترسی پیدا می کنند. با این حال، بسیاری از وب سایت ها هنوز به گونه ای طراحی شده اند که به طور کامل از طراحی برای تلفن همراه نادیده گرفته می شوند.

موبایل بسیار مهم است، و حتی بیشتر در طراحی سایت کسب و کار کوچک مهم است.

در هنگام صحبت کردن در مورد وب سایت های کسب و کار کوچک، سه عنصر وجود دارد:

     طراحی ریسپانسیو -  در این نوع طراحی سایت مشهد همه چیز در دسترس است. نوعی بی نظیر از طراحی سایت در حال حاضر.
     لینک های تماس - بسیار مفید برای مشتریان که می خواهند با شرکت در تماس باشند.
     نقشه ها ـ مکان کسب و کار مشخص شده است.


6. تمام صفحات مهم را ایجاد کنید

یک وب سایت کسب و کار کوچک خوب می تواند از تعداد انگشت شماری از زیر صفحات مهم بهره مند شود: (البته، هر وبسایتی به هر یک از آنها نیاز ندارد.)

     صفحه اصلی سفارشی - ترجیحا صفحه ای که می تواند هر زمان که یک محصول جدید، سرویس یا خدمات ارتقاء داده می شود، دوباره مرتب شود.
     درباره - همه چیز که مشتری شما می خواهد در مورد کسب و کار کوچک شما بداند.
     محصولات یا خدمات - فهرستی از آنچه کسب و کار ارائه می دهد یا یک ماژول فروشگاه کامل و کارآمد فروشگاه.
     وبلاگ - به بازدیدکنندگان دلیلی برای بازگشت می دهد (همه بازدیدکنندگان فقط برای نگاه دوباره به محصولات دوباره نخواهند آمد؛ گاهی اوقات یک بخش محتوای جداگانه در وب سایت می تواند عالی کار کند).
     تماس - اجازه می دهد افراد به طور مستقیم با کسب و کار در تماس باشند (این نیز جایی است که نقشه و لینک تماس می تواند قرار داده شود).
     شرایط - اگر شرایط خاصی وجود دارد که کسب و کار باید به دلایل قانونی لیست کند از این بخش استفاده کنید.

برای یک صاحب کسب و کار کوچک، وب سایت اغلب تمام کسب و کار است. مسئولیت یک طراح وب سایت که بر روی چنین پروژه ای کار می کند واقعا بزرگ است. احتمالا حتی بیشتر از زمانی که بر روی طراحی سایت شرکت های بزرگ کار میکند .

در مورد آن فکر کنید، اگر یک شرکت شکست بخورد، آنها فقط پروژه را از بین می برند، شخص دیگری را استخدام می کنند و هفته آینده دوباره با آن کار می کنند. اگر شما به عنوان یک مالک کوچک کسب و کار شکست بخورید، ممکن است هرگز دیگر دست به این کار نزنید.

این مهم است که ما فقط این را در ذهن داشته باشیم و واقعا توانایی های کامل خود را برای ایجاد بهترین وب سایت کسب و کار کوچک که می توانیم به آن اختصاص دهیم به کار ببریم - یکی از این موارد که واقعا با مخاطب هدف واکنش نشان می دهد و صاحب کسب و کار را به اهداف خود برمی گرداند.

تیم طراحی سایت مشهد وب

نیازها و خواسته ها در طراحی سایت یک کسب و کار کوچک - قسمت اول

حالا نوبت شماست !
نظر خود را وارد کنید: