آنچه با بررسی 300 میلیون کلمه کلیدی درباره سرچ گوگل دریافتیم

طراحی سایت در مشهد

ما 300 میلیون کلمه کلیدی را تجزیه و تحلیل کردیم تا انواع سوالاتی را که مردم در جستجوی Google استفاده می کنند ، درک کنیم.

به طور خاص ، ما توزیع کلمات کلیدی ، طول پرس و جو ، دشواری کلمات کلیدی ، CPC ، ویژگی های SERP و موارد دیگر را بررسی کردیم.

با استفاده از داده های DataForSEO و Ahrefs ، یافته های بسیار جالبی را کشف کردیم.

اکنون وقت آن است که آنچه را پیدا کردیم به اشتراک بگذاریم.

 

در اینجا خلاصه ای از یافته های ما وجود دارد:

1. 91.8٪ از کل جستجوهای گوگل جستجو کلمات کلیدی طولانی هستند. با این حال ، کلمه های طولانی مسئول درصد نسبتاً کمی از کل حجم جستجو (3.3٪) هستند.

2. تقاضای جستجو در درصد کمی از اصطلاحات با حجم بالا متمرکز شده است. در حقیقت ، 500 اصطلاح برتر جستجو 8.4٪ از کل حجم جستجو را تشکیل می دهند. و 2000 کلمه کلیدی برتر 12.2٪ از کل جستجوهای انجام شده در Google را بر عهده دارند.

3. متوسط ​​کلمه کلیدی ماهانه 989 جستجواست. با این حال ، متوسط ​​جستجوی کلمه کلیدی فقط 10 جستجو در ماه است. که نشان می دهد کلمات کلیدی طولانی با حجم کم در جستجوی Google بسیار شایع هستند.

4. 14.1٪ از جستجوها به صورت سوال است.

5. کلمه کلیدی "چگونه" متداول ترین نوع کلمات کلیدی سوالی است. سپس کلمات "چه" ، "کجا" و "چه کسی".

6. میانگین CPC یک کلمه کلیدی 0.61 دلار است. عبارات جستجوی مربوط به امور مالی و املاک و مستغلات بالاترین میانگین CPC را دارند.

7. کلمه کلیدی متوسط ​​1.9 کل کلمه است.

8- جای تعجب نیست که کلمات کلیدی طولانی تر کمتر از کلمات کلیدی کوتاهتر جستجو می شوند. در حقیقت ، کلمات کلیدی با 5+ کلمه به طور متوسط ​​10 برابر کمتر از کلمات جستجو با طول 1-3 کلمه جستجو می شوند.

9. صنایعی که بیشترین حجم جستجو را دارند عبارتند از: "اخبار و رسانه ها" ، "اینترنت و مخابرات" ، "هنرها و سرگرمی ها" و "لوازم الکترونیکی مصرفی".

10. نمره دشواری کلمات کلیدی محبوب به طور قابل توجهی بالاتر است. در واقع ، هر بار که حجم جستجو دو برابر می شود ، دشواری کلمات کلیدی 1.63 افزایش می یابد.

11. ویژگی های SERP در جستجوی Google بسیار رایج است. در حقیقت ، فقط 2.4٪ از کل نتایج جستجوی Google حاوی حداقل یک ویژگی SERP نیست.

12. متداول ترین ویژگی های SERP موجود در Google عبارتند از همچنین جستجو کرده اند (19.5٪ ) ، تصاویر (19.4٪) ، نتایج ویدئویی (17.9٪) و Top Stories (15.5٪).

ما داده ها و اطلاعات دقیق در مورد یافته های خود را در زیر داریم.

 

91.8٪ از عبارات جستجو کلمات کلیدی Long Tail هستند

طبق تجزیه و تحلیل ما از کلمات کلیدی ، اکثر قریب به اتفاق کلمات جستجو (91.8٪) کلمات کلیدی طولانی هستند.

long keywords

با این حال ، ما همچنین کشف کردیم که کلمات کلیدی طولانی درصد زیادی از حجم جستجو را تشکیل نمی دهند.

head terms search

در حقیقت ، تمام کلمات کلیدی طولانی فقط 3.3٪ از کل جستجو را تشکیل می دهند.

به عبارت دیگر ، ما دریافتیم که اکثر کلمات کلیدی معمولاً طولانی هستند. اما حتی در صورت جمع شدن ، کلمات کلیدی طولانی فقط قسمت کوچکی از تقاضای جستجوی جهانی را تشکیل می دهند.

(برای این مطالعه ما هر کلمه کلیدی با 1-100 جستجو در ماه را "طولانی" در نظر گرفتیم).

این یافته تا حد زیادی با تحلیل کلمات کلیدی مطابقت دارد که توسط Ahrefs در اوایل سال جاری انجام شد.

مانند تجزیه و تحلیل Ahrefs ، ما کلمات کلیدی long tail را به عنوان کلمات کلیدی با کمتر از 100 جستجو در ماه تعریف کردیم. اعداد دقیق به دلیل تفاوت در اندازه نمونه و تجزیه و تحلیل متفاوت بودند. اما هر دوی ما دریافتیم که الف) کلمات کلیدی طولانی بیشتر کلمات کلیدی را تشکیل می دهد و ب) کلمات کلیدی طولانی یک قسمت نسبتاً کوچک از تقاضای جستجو را نشان می دهد.

 

تقاضای جستجو در بین تعداد نسبتاً کمی کلمات کلیدی متمرکز است

تعداد نسبتاً کمی عبارات جستجو درصد زیادی از کل تقاضای جستجو را تشکیل می دهند.

به طور خاص ، 500 اصطلاح محبوب ترین جستجو 8.4٪ از کل حجم جستجو را تشکیل می دهد.

تقاضای جستجو عمدتا در میان تعداد نسبتاً کمی کلمات کلیدی متمرکز است.

جای تعجب نیست که ببینید حجم جستجوی ماهانه به طور مساوی توزیع نشده است. اما ما تعجب کردیم که دیدیم رفتار جستجو نسبت به تعداد کمی از عبارات تا چه اندازه منحرف است.

به عنوان مثال ، هنگام وارد کردن غلط املایی ، 2-3٪ از کل جستجوهای انجام شده در Google مربوط به 4 کلمه کلیدی است: یوتیوب ، فیس بوک ، آمازون و گوگل.

این یافته به دو دلیل جالب است. اول ، نشان می دهد که مقدار زیادی از جستجوهای گوگل navigational هستند.

دوم ، محبوبیت چهار برند اینترنتی غالب را در مقایسه با سایر برند ها نشان می دهد.

 

میانگین حجم جستجو برای یک کلمه کلیدی 989 جستجو در هر ماه است

کلمات کلیدی معمولی به طور متوسط ​​ماهانه 989 بار جستجو می شوند.

با این وجود ، به دلیل غلظت اصطلاحات با حجم بسیار بالا که ما در مورد آنها صحبت کردیم ، این عدد کمی انحرافی است. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم حجم متوسط ​​جستجو را نیز تجزیه و تحلیل کنیم.

و ما کشف کردیم که متوسط ​​جستجوی حجم فقط 10 جستجو در ماه است.

این نشان می دهد که ، اکثر قریب به اتفاق کلمات کلیدی "طولانی" با حجم جستجوی ماهانه نسبتاً کم هستند.

جمع بندی: متوسط ​​کلمه کلیدی در Google ماهانه 989 بار جستجو می شود. با این حال ، احتمالاً 500 اصطلاح برتر جستجو بر این تعداد تأثیر بگذارد. و هنگامی که حجم متوسط ​​جستجو را تجزیه و تحلیل کردیم ، متوجه شدیم که حجم جستجوی معمول برای یک کلمه کلیدی فقط 10 جستجو در هر ماه است.

 

14.1٪ از سوالات جستجو کلمات کلیدی سوالی هستند

همانطور که از نام آن مشخص است ، کلمه کلیدی سوالی، هر کلمه کلیدی است که شامل "چه کسی" ، "چه" ، "کجا" ، "چرا" یا "چگونه" باشد.

با توجه به اینکه بسیاری از افراد از Google برای جستجوی اطلاعات استفاده می کنند ، تعجب آور نیست که کلمات کلیدی سوالی نسبتاً رایج هستند.

در واقع ، ما دریافتیم که 14.1٪ از جستجوها در Google از طریق یک کلمه کلیدی سوالی انجام شده است.

ما همچنین رایج ترین انواع سوالاتی را که مردم استفاده می کردند ، معرفی کردیم.

متداول ترین انواع کلمات کلیدی سوالی عبارتند از: "چگونه" (8.07٪) ، "چه" (3.4٪) ، "کجا" (0.88٪) ، "چرا" (0.82٪) ، "چه کسی" (.6٪) و "کدام" (.33) ٪)

سوالات ، از نظر ماهیت نسبتاً طولانی و خاص بودنشان ، معمولاً اصطلاحات طولانی هستند. و همانطور که قبلاً نیز توضیح دادیم ، کلمات کلیدی طولانی از نظر فراوانی کلمات کلیدی معمول هستند. اما معمولاً حجم جستجوی کمی دارند (حتی اگر با هم جمع شوند).

 

میانگین CPC کلمه کلیدی 0.61 دلار است

یکی از بینش های اصلی که می خواستیم برای این تحقیق مورد بررسی قرار دهیم هزینه تبلیغات Google Ads برای هر کلیک (CPC) بود. و اینکه CPC در صنایع مختلف چگونه متفاوت است.

ما دریافتیم که کلمه های کلیدی معمولی دارای CPC 0.61 دلار است.

ما همچنین CPC را بر اساس صنعت بررسی کردیم.

به طور کلی ، کلمات کلیدی در املاک و مستغلات ، مالی ، بهداشت ، حقوقی و خانه، دارای بالاترین میانگین CPC هستند.

در طرف دیگر طیف ، کلمات کلیدی مرتبط با اخبار ، هنرها و سرگرمی ها ، غذا و تناسب اندام کمترین CPC را دارند.

خلاصه: CPC بین کلمات کلیدی مختلف بسیار متفاوت است. میانگین کل کلمات کلیدی معمولاً با هم 0.61 دلار برای هر کلیک است. بخش های مالی ، املاک و مستغلات و بهداشت بالاترین CPC Google Ads را دارند. در حالی که تناسب اندام ، غذا و هنر CPC نسبتاً پایینی دارند.

 

میانگین طول کلمه کلیدی 1.9 کلمه و 8.5 کارکتر است

تجزیه و تحلیل ما نشان داد که در میان کلمات کلیدی که ما بررسی کردیم ، کلمه کلیدی متوسط 1.9 کلمه و طول 8.5 کاراکتر است.

ما همچنین رابطه بین طول کلمه کلیدی و حجم جستجو را بررسی کردیم. هنگام مشاهده تعداد کاراکترها ، کلمات کلیدی بسیار طولانی و بسیار کوتاه جستجوهای نسبتاً کمی دارند.

ما دریافتیم که کلمات کلیدی بین 5-10 کارکتر اغلب جستجو می شوند.

و اصطلاحات 1-2 کلمه ای بیشترین متوسط حجم جستجو را دارند.

خلاصه:  میانگین طول کلمه کلیدی در جستجوی گوگل 8.5 کاراکتر و 1.9 کلمه است. ما همچنین دریافتیم که کلمات کلیدی کوتاهتر (از نظر تعداد کلمات) حجم جستجوی بالاتری دارند. در حقیقت ، کلمات کلیدی کوتاه (بین 1-3 کلمه) 10 برابر بیشتر از کلمات کلیدی طولانی تر (5+ کلمه) جستجو می شوند.

 

صنایعی با بیشترین میانگین جستجوی کلمات کلیدی شامل اینترنت و مخابرات ، اخبار و رسانه ها و لوازم الکترونیکی مصرفی

ما تصمیم گرفتیم هر کلمه کلیدی را در مجموعه داده های خود دسته بندی کنیم. و بررسی کنیم که کدام یک از صنایع دارای عبارات جستجوی زیاد و کم هستند.

این چیزی است که ما کشف کردیم:

وقتی نوبت به معنی حجم جستجو می رسد ، محبوب ترین کلمات کلیدی در Google در این دسته قرار می گیرند: اینترنت و مخابرات ، خرده فروشی ها ، اخبار ، هنرها و سرگرمی ها و لوازم الکترونیکی مصرفی.

از طرف دیگر ، کلمات کلیدی مربوط به املاک و مستغلات ، وسایل نقلیه ، مناسبت ها و هدایا ، خانه و باغ و قانون جستجوهای نسبتاً کمی دارند.

ما همچنین همان تحلیل را با تمرکز بر کل جستجوها انجام دادیم. به عبارت دیگر ، ما به جای تجزیه و تحلیل میزان متوسط ​​جستجوی هر کلمه کلیدی ، تعداد کل جستجوهای انجام شده در هر گروه را بررسی کردیم.

نتایج مشابه هستند. اما یکسان نیست.

به طور خاص ، با 19.5 درصد از کل جستجوها ، "اخبار و رسانه" محبوب ترین گروه جستجو در Google است. با "اینترنت و مخابرات" (17.5)) و "هنر و سرگرمی" (17.4)) 2 و3 هستند.

این یافته ها منطقی است. میلیون ها نفر از Google برای یافتن اطلاعات در مورد رویدادهای فعلی استفاده می کنند. به همین دلیل جستجوهای مرتبط با اخبار تقریباً از هر 5 جستجوی گوگل 1 مورد را تشکیل می دهند. با این حال ، هر اصطلاح حجم قابل توجهی از جستجو را جمع نمی کند. به همین دلیل است که میانگین حجم جستجوی کلمات کلیدی مرتبط با اخبار کم است.

خلاصه: "اینترنت و مخابرات" محبوب ترین گروه جستجو از نظر متوسط ​​حجم جستجو برای هر کلمه کلیدی است. با این حال ، هنگام بررسی کل جستجوها در هر گروه ، "اخبار و رسانه ها" در بالای صفحه قرار می گیرند. در واقع ، 19.5 درصد از کل جستجوهای Google در گروه "اخبار و رسانه ها" قرار می گیرند.

 

کلمات کلیدی محبوب دارای امتیازات کلمه کلیدی بالاتر هستند

برای بدست آوردن داده های دشواری کلمات کلیدی در مجموعه داده های خود، ما زیر مجموعه اصطلاحات را با استفاده از Ahrefs تجزیه و تحلیل کردیم.

شاید جای تعجب نباشد که عبارات جستجوی محبوب در مقایسه با کلمات کلیدی با حجم جستجوی کم، نمره متوسط ​​کلمه کلیدی بالاتری دارند.

برای این تجزیه و تحلیل ، ما زیر مجموعه ای از کلمات کلیدی را از مجموعه داده های خود در Ahrefs اجرا کردیم. اگرچه هر ابزار SEO برای تحلیل دشواری کلمات کلیدی رویکرد متفاوتی دارد ، اما اندازه گیری دشواری کلمات کلیدی در Ahrefs قابل اعتماد است. آنها همچنین در مورد نحوه محاسبه معیار شفاف هستند.

به طور کلی ، متوجه شدیم که عبارات جستجوی محبوب در SERP ها رقابت بیشتری دارند.

به طور خاص ، هر بار که حجم جستجو دو برابر می شود ، دشواری کلمه کلیدی تقریباً 1.63 افزایش می یابد.

به عنوان مثال ، با افزایش حجم جستجو از 100 به 3200 (6 برابر دو برابر) ، دشواری تقریباً 10 برابر افزایش می یابد (6/1 * 6).

این امر احتمالاً به دلیل جذابیت کلمات کلیدی محبوب برای سئوکاران و بازاریابان محتوا است. که منجر به افزایش رقابت SEO برای این اصطلاحات می شود.

ما همچنین رابطه بین دشواری کلمات کلیدی و CPC را بررسی کردیم. ما رابطه واضحی بین این دو متغیر یافتیم. به طور خاص ، هرچه شرایط رقابت پذیرتر باشد ، CPC بالاتر است.

باز هم ، این یافته چیزی است که اکثر بازاریابان دیجیتال انتظار دارند. کلمات کلیدی با CPC بالا خریدار بالایی دارند. در حالی که بسیاری از مشاغل مایل به پرداخت هزینه هستند تا از طریق Google Ads در مقابل آن جستجوگران قرار بگیرند ، دیگران ترجیح می دهند از نظر آلی رتبه بندی شوند. که منجر به شلوغی رقابت برای شرایط بالای CPC می شود.

خلاصه: کلمات کلیدی محبوب در مقایسه با کلمات کلیدی با حجم جستجوی کم،امتیاز ​​کلمه کلیدی بالاتری دارند. ما همچنین رابطه ای بین دشواری کلمات کلیدی و CPC یافتیم. به طور خاص ، کلمات کلیدی با CPC بالا دارای سطح رقابت SERP بالاتری هستند.

 

باکس دیگران سرچ کرده اند ، تصاویر و فیلم ها متداول ترین ویژگی های SERP در جستجوی Google هستند

ما به بررسی ویژگی های SERP پرداختیم. و رابطه بین ویژگیهای SERP و دشواری کلمات کلیدی.

در مرحله اول ، بررسی کردیم که کدام ویژگی SERP اغلب در نتایج جستجوی Google نشان داده می شود.

ما دریافتیم که رایج ترین ویژگی های جستجو در نتایج ارگانیک Google عبارتند از: افراد نیز می پرسند (19.4 درصد) ، تصاویر (19.4 درصد) ، نتایج ویدئو (17.9 درصد) ، برترین ها (15.4 درصد) و پیوندهای سایت (11.0 درصد).

و کمترین ویژگیهای SERP شامل جعبه های Tweet ، نتایج خرید Google و باکس دانش است.

ما همچنین بررسی کردیم که کدام ویژگی های SERP در نتایج جستجو وجود دارد. در اینجا متداول ترین ویژگی های SERP وجود دارد.

جالب است که کلمات کلیدی که ویژگی های SERP را به نمایش می گذارند ، بیشتر از کلمات فاقد ویژگی های SERP رقابت می کنند.

نتایج جستجو با ویژگی های SERP در مقایسه با افرادی که از ویژگی های SERP برخوردار نیستند ، رقابتی تر هستند.

و نتایج جستجوی Google با ویژگی های SERP بیشتر دارای دشواری کلمه کلیدی بالاتر هستند.

در کل ، ویژگی های SERP تقریباً در همه نتایج جستجوی Google وجود دارد. در حقیقت ، 97.6٪ از جستجوها حاوی حداقل یک ویژگی SERP است.

همچنین متوجه شدیم که جستجوهای بدون ویژگی SERP کم حجم هستند.

این احتمالاً به این دلیل است که این سوالات کم حجم ، کلمات کلیدی طولانی هستند. این بدان معناست که "از نظر ویدیوی YouTube یا نتیجه خرید Google مربوطه برای استفاده به عنوان بخشی از ویژگی SERP" "مطابقت" وجود ندارد.

ما همچنین به بررسی تأثیر ویژگی های مختلف SERP بر کلیک ها پرداختیم. جالب اینجاست که کارت های دانش به طور چشمگیری کلیک در هر جستجو را کاهش می دهند. در حالی که به نظر می رسد سایر ویژگی های SERP تأثیر محدودی در کشیدن کلیک ها از نتایج ارگانیک "10 پیوند آبی" دارند.

خلاصه :  97.6٪از کل جستجوهای Google منجر به ویژگی SERP می شود. "مردم همچنین می پرسند" محبوب ترین ویژگی SERP در Google است.

 

جمع بندی

امیدوارم این تحلیل برای شما جالب باشد.

من می خواهم از DataForSEO برای ارائه اطلاعات مربوط به کلمات کلیدی که عمده این تحقیق را تشکیل داده اند ، تشکر کنم.

حالا می خواهم حرف های شما را بشنوم:

لطفا در صورت تمایل نظرات خود را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

حالا نوبت شماست !
نظر خود را وارد کنید: