یک راهنمای ساده برای ایجاد محتوای مفید

طراحی سایت در مشهد

محتوای مفید و ارزشمند برای خوانندگان ، پایه و اساس استراتژی بازاریابی محتوا است. بدون محتویاتی که در چشم مخاطب ارزش داشته باشد، متنی را منتشر خواهید کرد که هیچ کس به آن توجه نخواهد کرد.

مطمئنا مخاطبان شما عامل اصلی در حفظ ذهنیت شما هستند. اگر محتوای شما برای آنها مفید نباشد، ابدا محتوای مفیدی نخواهد بود.

با توجه به این قاعده طلایی، در اینجا به برخی از دستورالعمل های دیگر برای ایجاد محتوای مفید که مردم تمایل دارند بخوانند و به اشتراک بگذارند می پردازیم.

 

5 نکته برای محتوای با ارزش (که رضایت خوانندگان را کسب می کند، و حتی منجر به فروش می شود)

1. محتوای خود را برای اهداف مشخصی تولید کنید

برای شروع، همیشه محتویات خود را برای اهداف مشخصی تولید کنید. اگر بخشی از مطالب شما به هیچ وجه اهداف بازاریابی محتوای شما را ارتقاء ندهد، هیچ ارزشی ندارد.

به عنوان مثال، می گویید یکی از اهداف محتوای شما این است که حداقل در پنج قسمت از مطالب در 10 مطلب اول گوگل در سال آینده رتبه بندی شوید. این بدان معنی است که شما نیاز دارید که محتوای سئو شده هدفمند را در اطراف کلمات کلیدی عالی قرار دهید.

اکنون فرض کنید یک ایده ی وبلاگ تصادفی به ذهنتان می رسد - یک خبر بزرگ SEO که می خواهید در مورد آن بنویسید. با این حال، موضوع مربوط به مخاطبان شما یا هدف جستجوی آنها نیست و آن کلید واژه ممکن است برای رنک گرفتن در یک سال، خیلی سخت باشد.

چه کار کنیم؟

این ایده را دور بریز و دوباره سعی کن.

این ایده به شما کمک نمی کند که به هدف اصلی محتوای خود برسید و برای مخاطبان شما مفید نخواهد بود. برای ایجاد محتوای واقعا مفید، باید هر دو کادر را بررسی کنید.

 

2. تمرکز بر Cornerstone Content سئو

Cornerstone Content شامل مهمترین قسمت محتوا است که شما ایجاد می کنید. این وبلاگ ها و مقالاتی هستند که باید در  SERPs رتبه بندی 1 داشته باشند.

اگر وقت خود را برای ساختن این قسمت ها با بالاترین کیفیت، و عمیق ترین محتوا صرف کنید، در طولانی مدت شما را به اهداف تان می رسانند.

چند نکته برای ایجاد محتوای Cornerstone:

  • برای به دست آوردن بیشترین رشد استراتژیک از محتویات Cornerstone ، ترجیحا هر قطعه را حول یک کلمه کلیدی قوی بنویسید که ترافیک زیادی را وارد کند.
  • اگر تعداد زیادی وبلاگ مختلف دارید که روی زوایای یک موضوع کار می کنند، بهترین آنها را برای Cornerstone Content خود انتخاب کنید. پست را بروزرسانی کنید تا ازعمقی بودن آن مطمئن شوید، و سپس از همه پست های مرتبط به آن لینک دهید (به Google نشان می دهد که این پست مهم تر است!).
  • محتوائی ایجاد کنید که خود را به وضعیت Cornerstone تبدیل می کند:
  • راهنماهای نهایی
  • نمای کلی موضوع و توضیحات
  • چگونگی پست گذاشتن

 

3. بخشی از یک محتوای قوی را در چند راه بازبینی کنید

هنگامی که محتوای قوی ایجاد می کنید، می توانید آن را بازبینی کنید و قطعات بیشتری را از آن پست ایجاد کنید. این تکنیک کارهایی را که قبلا در آن قطعه محتوا انجام داده اید بهره برداری می کند و باعث افزایش سودمندی فراتر از فرمت اصلی وبلاگ می شود.

ایجاد کارت نقل قول

به عنوان مثال، می توانید نقل قول های مهم را از وبلاگ بردارید و کارت نقل قول در Canva طراحی کنید. شما می توانید از این مورد برای افزودن علاقه بصری به محتوای خود استفاده کنید و متن را تجزیه و تحلیل کنید، و آن را به SlideShare یا PowerPoint تبدیل کنید.

یک PDF بنویسید

یکی دیگر از روشهای عالی برای بازنویسی محتوای مفید ایجاد یک نسخه PDF از وبلاگ است. به این صورت کاربران می تواند آن را دانلود و برای بعد ذخیره کنند.

هنگامی که اسلاید یا PDF دارید، می توانید این موارد را به عنوان آهنربا ارائه دهید. یا می توانید اسلاید های تکی را در رسانه های اجتماعی با یک لینک به وبلاگ اصلی ارسال کنید.

این موارد اضافی برای مخاطبان و همچنین خود شما مفید است.

 

4. ایجاد محتوای آگاهی برند

یکی دیگر از راه های ایجاد محتوای مفید (که بسیاری از وبلاگ نویسان و بازاریابان به طور کامل استفاده نمی کنند)، محتوای آگاهی از نام تجاری است.

این نوع محتوا باعث می شود که مخاطبان، شما را بشناسند، دوست داشته باشند و به شما اعتماد کنند. به طور کلی، کمی شخصی تر از دیگر راهنماهای چگونگی ایجاد پست ها یا مقالات است.

سودمندی این نوع محتوا به دلیل ارزش اطلاعاتی آن نیست بلکه بیشتر در مورد سرگرمی یا علاقه ای است که ارائه می دهد.

شفافیت، صداقت، اعتبار و داستان سرایی همه اجزای خوبی هستند که باید در هنگام ایجاد محتوای آگاهی از برند به خاطر داشته باشید.

 

5. از ایجاد محتوا برای صرفا ایجاد محتوا اجتناب کنید

نکته مهم نهایی برای ایجاد محتوای مفید:

محتوا را فقط برای انتشار آن در خارج ایجاد نکنید. هر نوع محتوایی که ایجاد می کنید، مفید نخواهد بود.

نوشتن یک پست وبلاگ بدون تحقیق کلمات کلیدی و موضوعات، بدون اتصال به اهداف خود و یا بدون اطمینان از همسو بودن آن با آنچه مخاطبان شما مایل به خواندن آن هستند = D.O.A. به معنی :

مرده در هنگام ورود است

محتوای مفید همیشه مورد بررسی قرار می گیرد. این نوع محتوا امروز تولید شده و فردا از بین می رود.

 

محتوای مفید، تحقیق استراتژیک و محتوای برنامه ریزی شده است

آیا می خواهید محتوای مفیدی که مورد توجه کاربران قرار می گیرد ایجاد کنید؟

 

اگر می خواهید مورد توجه کاربران قرار گیرد، ابتدا باید شما به آن توجه کنید. قرار دادن تحقیقات استراتژیک، برنامه ریزی، و پیش بینی که محتوای مفید نیاز دارد، شما را به آن می رساند.

حالا نوبت شماست !
نظر خود را وارد کنید: