اصول لینک سازی

طراحی سایت در مشهد

این مقاله یک مرور کلی در مورد چگونگی استفاده از موتورهای جستجو در لینک سازی است. هدف این مقاله، ساختن یک بنیاد است که به وسیله ی آن می توانید بهتر درک کنید که چگونه موتورهای جستجو از لینک ها استفاده می کنند و بهترین رویکردها را داشته باشید.

 

چرا موتورهای جستجو از لینک استفاده می کنند

موتورهای جستجو در گذشته فقط از متن در طراحی سایت به منظور رتبه بندی یک صفحه وب استفاده می کردند. با این حال ناشران وب شروع به اضافه کردن عبارات کلیدی برای کمک به رتبه بندی صفحات خود کردند. همه صفحاتی که رتبه بندی شده بودند، مرتبط نبودند، که موجب تجربه کاربری ضعیف شد.

محققان بازیابی اطلاعات، کار خود را بر روی روش های جدید برای شناسایی صفحات وب مرتبط، به ویژه با لینک ها آغاز کردند. متخصصان جستجو متوجه شدند که بهترین صفحات در اینترنت، تمایل به جمع آوری لینک دارند.

هر چه یک وب سایت لینک های بیشتری داشت مهم تر بود. برعکس، سایت هایی که کمتر لینک داشتند اهمیت آن کمتر به نظر می رسید. لینک ها مانند رای دادن شمارش می شوند. امروزه موتورهای جستجو از ترکیبی از هوش مصنوعی، یادگیری ماشین، پیوند ها و تجزیه و تحلیل صفحات برای رتبه بندی وب سایت ها استفاده می کنند.

یک تغییر مهم در نحوه رتبه بندی سایت ها این است که نوع لینک هایی که برای اهداف رتبه بندی مورد استفاده قرار می گیرند، به مرتبط ترین آن ها محدود شده است. هدف همیشه این است که پیوندهایی که به محتوا ارتباط دارند، شمارش می شوند.

لینک هایی که خریداری می شوند و نه نتیجه یک تصمیم سرمقاله نیستند، شمارش نمی شوند.

موتورهای جستجو از لینک ها به عنوان راهی برای اندازه گیری محبوبیت و اعتبار استفاده می کنند. با این حال دیگر جمع آوری لینک ها راهی برای اطمینان از رتبه بندی نیست.

از آنجا که طراحان وب سایت در طراحی سایت خود از راه هایی برای افزایش رتبه بندی بهره گرفتند، موتورهای جستجو الگوریتم های خود را به منظور نادیده گرفتن لینک های مصنوعی (به عنوان مثال: لینک های تبلیغاتی مهمان) و یا لینک های غیر مرتبط بهبود داده اند.

 

لینک ها همیشه رتبه بندی را تحت تاثیر قرار نمی دهند

توجه داشته باشید که لینک ها لزوما مهمترین عامل رتبه بندی نیستند.

تا چه حد لینک ها در رتبه بندی وب سایت ها نقش دارند یک سوال باز است که نمی توان به آن پاسخ داد. آنچه که شناخته شده این است که لینک ها همچنان نقش مهمی را در رتبه بندی بازی می کنند.

عوامل دیگری همچون اینکه چگونه یک صفحه وب نتایج جستجوی مناسب کاربر را به نمایش می گذارد، نقش مهمی را بازی می کند. بنابراین، یک صفحه وب با لینک های زیاد می تواند به عنوان یک صفحه ی مهم مورد نظر قرار گیرد، اما هنوز اگر صفحه نیازهای کاربر را برآورده نکند، در بالای جستجو رتبه بندی نمی شود.

بسیاری از مقالات پژوهشی علمی و اختراعات مربوط به درک رضایت کاربر از موتور جستجو وجود دارد، درک جستجوی کاربران به معنای این است که زمانی که از جستجو مبهم استفاده می کنند و حتی درک اینکه یک کاربر در دستگاه تلفن همراه جستجو می کند.

 

دنبال کردن رضایت کاربر تلاش برای افزایش رضایت بخشیدن به نیازهای اطلاعات کاربران هنگام تایپ پرس و جو در جستجو است. رضایت از نیازهای اطلاعات یک کاربر می تواند به عنوان هدف موتور جستجو معرفی شود.

در این زمینه، می توان گفت که لینک ها نقش کمتری برای رتبه بندی بازی می کنند. ما فقط می دانیم که لینک ها همچنان نقش مهمی ایفا می کنند.

 

لینک ها به عنوان اندازه گیری اهمیت و ارتباط

روند کاهش نفوذ لینک های غیر مرتبط از زمان شروع استفاده از لینک ها برای اهداف رتبه بندی آغاز شده است.

هدف فیلتر کردن لینک های مصنوعی یا غیر مرتبط به منظور ایجاد نقشه ای از کل اینترنت ساخته شده از لینک های واقعی است که برای قضاوت در مورد اینکه آیا سایت مهم و یا مربوط به عبارات کلیدی مختلف است استفاده می شود.

موتورهای جستجو از لینک ها به عنوان راهی برای قضاوت در مورد اینکه آیا یک صفحه وب مهم است، برای درک آنچه که وب سایت متعلق به آن است و همچنین برای شناسایی هرزنامه ها، استفاده می کنند. سپس این قضاوت ها برای رتبه بندی صفحات وب مورد استفاده قرار می گیرند.

 

مثال هایی از اهمیت لینک ها

پیوند از وبسایتهای مهم ممکن است نشانه ای باشد که یک صفحه وب مربوط به یک موضوع خاص است.

  • مقدار زیادی گسترش در کل سایت ممکن است نشان دهد که یک سایت مهم است.
  • یک صفحه وب که به سرعت در حال پیوند دادن به دلیل آن است که یک مشکل را حل کند به طوری که هیجان کاربران ممکن است باعث رتبه بندی خوب شود
  • یک صفحه وب که پیوندی در مدت زمان طولانی به دست نیاورده است می تواند غیر قابل درک باشد، زیرا کاربران دیگر در مورد محتوای آن مشتاق نیستند.

 

لینک به عنوان یک سیگنال اعتبار سنجی

همانطور که قبلا ذکر شد، وب سایت ها بر اساس اینکه کدام سایت بیشترین لینک را دارد رتبه بندی نمی شوند. موتورهای جستجو رتبه بندی وب سایت ها را مطابق با اینکه کدام سایت برای کاربران بیشتر مفید خواهد بود قرار می دهند.

لینک ها برای همه ناشران وب اهمیت دارد زیرا آنها همچنان یکی از راه هایی هستند که یک سایت برای رتبه بندی ارزشمند می شود. موتورهای جستجو آگاه هستند که سایت های جدید تمایل به پیوند بیش از حد ندارند و همچنان ترافیک را به این سایت ها ارسال می کنند.

اما تا زمانی که این سایت ها با استفاده از کاربران محبوب نشوند و پیوندها را بدست آورند، قادر به رتبه بندی گسترده ای از عبارات کلیدی که ترافیک بیشتری را جذب می کنند، نخواهد بود.

بنابراین، مهم است که صفحاتی را ایجاد کنیم که برای بازدیدکنندگان سایت مفید باشند و به اندازه کافی برای توصیه به یک دوست لذت بخش باشند.

یک سایت که قادر به ایجاد شور و شوق در کاربر است، می تواند خود به خود از سایر وب سایت ها لینک بگیرد. این استاندارد طلایی لینک است. این یک روش برای تبلیغ یک وبسایت است.

پرورش لینک یک فرایند است که بر روی ایجاد صفحات مفید که مسائل بازدیدکنندگان سایت را حل می کند، تمرکز دارد. به عنوان مثال، یک مشکل معمول می تواند خرید کفش زمستانی باشد.

سایتی که روند خرید این کفش های زمستانی را به گونه ای ایجاد می کند که باعث می شود مصرف کنندگان مشتاق باشند، اشتیاق کلامی به دهان ایجاد می کنند که به نوبه خود سبب ایجاد ارتباطات خود به خود می شود. یک تجربه کاربری با کیفیت که ارتباطات را می سازد می تواند بر پایه ارزش برند، قیمت پایین، حمل سریع، سهولت چک کردن و غیره باشد.

 

اگر شما آن را ساختید، آیا گوگل آن را رتبه بندی خواهد کرد؟

البته یک ارتقاء کوچک در طراحی سایت بسیار مهم است. همانطور که در دنیای واقعی، ساختن یک کسب و کار تنها زمانی آغاز می شود که درهای آن باز شود. ایجاد یک برنامه برای پرورش لینک ها و آگاهی، بخش مهمی از ایجاد یک وب سایت موفق است.

 

خلاصه ای از اصول لینک سازی

  • لینک ها به موتورهای جستجو می گویند که سایت شما مهم است
  • لینک ها می توانند نشانه ای از ارتباط با کلمات کلیدی باشند
  • همه لینک ها برای اهداف رتبه بندی مفید نیستند
  • بهترین لینک ها به صورت رایگان توسط سایت های مربوطه داده می شود
  • طرح ساخت لینک ها می تواند برای ساخت یک سایت موفق مفید باشد.

 

اسپم لینک چیست؟

تعریف اسپم وب

    "هرزنامه وب مربوط به اقداماتی است که برای گمراه کردن موتورهای جستجو و دادن رنک به بعضی صفحات بالاتر از آنچه شایسته ی آن هستند، استفاده می شود".

تعریف گوگل از سئو

    "... برای موتورهای جستجو کراول، ایندکس و درک محتوای شما را آسان تر می کند ... شما باید ابتدا تصمیمات بهینه سازی خود را پایه ریزی کنید و آنچه برای بازدیدکنندگان سایت بهتر است را بنویسید."

 

همانطور که می بینید، تعریف گوگل از سئو از نسخه ای که جامعه ی سئو معتقد است متفاوت است. تفسیر گوگل بر روی ایجاد یک سایت است که به راحتی کراول شده، آسان برای نشان دادن باشد و به راحتی توسط موتورهای جستجو درک شود.

توصیه های ساخت لینک منفعل اما مفید است. بنابراین خواندن آنچه گوگل می گوید خوب است:

 

    به طور موثر محتوای خود را ارتقا دهید تا کسانی که علاقه مند به یک موضوع مشابه هستند، سریع تر شما را کشف کنند. همانطور که در این سند از طراحی سایت مشهد اشاره شد، استفاده بیش از حد از این توصیه ها به شدت می تواند به شهرت سایت شما آسیب برساند.

    ... تلاش برای ارتقاء آفلاین شرکت یا سایت شما نیز می تواند جالب باشد. به عنوان مثال، اگر شما یک سایت کسب و کار دارید، مطمئن شوید که URL آن در کارت ویزیت، سربرگ، پوسترها و غیره فهرست شده است. شما همچنین می توانید از طریق پست الکترونیکی خبرنامه هایی را به مشتریان ارسال کنید و آنها را در مورد محتوای جدید در وب سایت شرکت اطلاع دهید.

 

نحوه اجتناب از اسپم لینک

بعضی از بدترین ایده ها در پشت یک دستمال کاغذی عالی هستند. به طور کلی، یک لینک که توسط شرکت یا عامل شما کنترل می شود، می تواند هرزنامه باشد.

نتيجه لینک های ضعيف مي تواند در قالب از دست رفتن موقعيت هاي رتبه بندي به وجود آيد. بهترین سناریو در این مورد، هیچ چیز برای رتبه بندی شما اتفاق نمی افتد زیرا این لینک ها به حساب نمی آیند.

اما اگر رتبه بندی شما شروع به کاهش می کند، این می تواند نشانه ای از این باشد که ساخت لینک بر اساس شیوه های ساخت پیوند ضعیف باشد.

در نظر گرفتن روند پیوند در خانه، راهی است که برخی از شرکت ها پروسه را کنترل می کنند. این امر می تواند به عنوان امن ترین روش برای ایجاد لینک ها در نظر گرفته شود، به شرطی که شما یک استراتژی ساخت پیوند با کیفیت داشته باشید.

 

مرور  ساخت لینک: بازاریابی محتوا

بسته به نحوه انجام این کار، بازاریابی محتوا می تواند موجب ایجاد یک ساختار پیوند شود و شرکت طراحی سایت مشهد تا حدودی موافق آن است. انجام بد آن به شدت آن را شبیه یک برنامه تبلیغاتی پرداخت شده متشکل از شبکه ای از سایت ها و شبکه ای از نویسندگان می کند.

صنعتی متشکل از نویسندگان وجود دارد که متخصص قرار دادن مقالات هستند. به طور جدی، این ها می توانند طرح های پیوند را در نظر بگیرند و خطری متصل به این طرح ها وجود دارد. تیم طراحی سایت مشهد این گونه طرح ها را تایید نمی کند.

در اینجا یک دیدگاه مهم در مورد بازاریابی محتوا وجود دارد: ایجاد محتوا برای هدفمند سازی ترافیک یکی از راه های هوشمندانه برای ایجاد لینک های طبیعی است.

به جای تمرکز بر دستیابی به پیوندهایی در مقاله، یک تکه محتوا ایجاد کنید که تمرکز بر راندن ترافیک در سایت شرکت شما داشته باشد.

هر گونه محتوایی که به اندازه کافی خوب باشد تا بتواند ترافیک را به اندازه کافی خوب کند، لینکهای ورودی با کیفیت بالا را پرورش می دهد.

 

استراتژی پیوند های ویروسی

یک استراتژی پیوند که به درستی ساخته شده است و بر روی موضوعی مرتبط با علاقه مندی کاربران منظم سایت شما تمرکز دارد، لینک های با کیفیت بالا را تولید می کند. بهترین نوع استراتژی، ایجاد یک قطعه مفید از محتوا است که مشتریان بالقوه در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارند.

هر استراتژی غیر مرتبط و متمرکز بر حیله یا طنز ممکن است مانع از جذب کاربرانی که علاقه مند به محصول شرکت شما نیستند شود و هرگز به فروش تبدیل نخواهند شد.

این نوع از پیوند، جذب لینک های غیر مرتبط با یک صفحه وب در سایت است که مربوط به محصول اصلی سایت نیست.

استراتژی ساخت پیوند ویروسی به ندرت یک راه حل عملی است، مگر اینکه موضوع به طور مستقیم به محصول یا خدمات مرتبط باشد.

 

موتورهای جستجو لینک ها را رتبه بندی می کنند

موتورهای جستجو، بر اساس پتنت های مختلف و مقالات پژوهشی، لینک های مرتبط از سایت های مربوطه را رتبه بندی می کنند و هر چیز دیگر را نادیده می گیرند. این چیزی است که به عنوان نمودار پیوند کاهش شناخته می شود. این نقشه اینترنتی است که توسط موضوع مرتب شده است و سایت های هرزنامه از آن خارج شده اند. روند رتبه بندی از آنجا شروع می شود.

 

ارتباط بین لینک ها و محتوا

رتبه بندی سایت صرفا در زمینه پیوند دادن نیست. گفته می شود محتوا مهمترین عامل رتبه بندی است. اگر مطالب شما مفید باشد، لینک ها با تلاش های تبلیغاتی شروع به جمع آوری خواهند کرد.

حالا نوبت شماست !
نظر خود را وارد کنید: