راهیابی به وب سایت تلفن همراه

طراحی سایت در مشهد

هنگامی که طراحی اولین تلفن همراه انجام شد، نویگیشن یک صندلی عقب محتوا بود و ویرایش راه را برای تجربه متمرکزتر هموار کرد. طراحی سایت در مشهد پیگیری سادگی، همراه با محدودیت های فضایی تنگ از نمای تلفن همراه، اغلب ما را به نوار دور عناصر در تلاش برای به حداقل رساندن رابط. اما صرفه جویی در فضا راحتی ما را از طریق ویرایش هوشمندانه و جمع و جور به دست آوردن UI می توانید در هزینه کمک بسیار ناوبری کاربران ما تکیه می آیند. همانطور که از نام پیداست، wayfinding است که چگونه ما را حس محیط اطراف ما و حرکت به فضای اطراف ما.

ما به طور مستمر در نشانه در محیط زیست ما تکیه به خودمان شرق و شکل که در آن ما شده ایم و به کجا بروید بعدی. اگر تا به حال پرواز کرده ام، به خاطر تجربه پله کردن هواپیما در فرودگاه ناآشنا. این ممکن است چیزی شبیه به این از دست رفته. با وجود تفاوت های باور نکردنی بین دنیای فیزیکی و دیجیتال، شباهت در ما چگونه خودمان شرق و تصمیم بگیرید که در آن به هر دو در فضاهای غیر طبیعی است. همان نشانه است که معماران و شهرسازان در تکیه به ما کمک پردازش محل ما، می دانم که در آن به تمرکز و انتخاب راه ما می تواند در کار ما روز به روز در وب استفاده شود. به خاطر داشته باشید که هر کسی که مرور برنامه ساخت راه خود را از طریق یک فضای - اغلب یک ناآشنا. عنوان کاربر اقدام به سفر خود، چه نوع کمک wayfinding شما ارائه آنها را راهنمایی کند؟

داشتن یک وب سایت بهینه شده برای تلفن همراه قبلاً به عنوان یک مزیت خوب در طراحی وب به حساب می آمد ، اما اکنون این امر ضروری است. در واقع ، مصرف کنندگان آنقدر به وب سایت های تلفن همراه عادت کرده اند (پیمایش در صفحه کوچک و با بارگذاری سریع) ، چنانچه وب سایت در تلفن همراه به خوبی کار نکند ، به سرعت از آن خارج می شوند.

اگر وب سایتی برای تجارت خود دارید ، بارها و بارها شنیده اید که چقدر مشتری های تلفن همراه مهم هستند. در آن زمان ، احتمالاً از خود می پرسید ، "خوب ، آیا وب سایت من برای موبایل دوستانه است؟"

اگر از سازنده وب سایت تلفن همراه استفاده می کنید ، خبرهای خوبی وجود دارد. وب سایت شما به طور خودکار پاسخگوی تلفن همراه خواهد بود ، که استاندارد طلایی طراحی وب دوستانه تلفن همراه است. الگوهای وب سایت تلفن همراه متناسب با هر اندازه صفحه به طور خودکار تنظیم می شوند ، بدون اینکه نیازی به انجام کار خاصی باشید.

هنوز هم ، اگر فکر می کنید برای ایجاد بهترین وب سایت تلفن همراه چه کارهای بیشتری می توانید انجام دهید ، یا اگر در وهله اول کنجکاو هستید که از مزایای طراحی وب دوستانه تلفن همراه استفاده کنید ، با خواندن برخی از نکات مربوط به تلفن همراه ، ادامه مطلب را بخوانید.

 

چرا وب سایت موبایل دوست اینقدر مهم است؟

افراد زیادی از تلفن همراه استفاده می کنند: سالهاست که استفاده از وب سایت موبایل (به عبارت دیگر استفاده از یک وب سایت درحال حرکت از طریق تلفن هوشمند یا رایانه لوحی) در حال افزایش است. در سال 2015 ، گوگل اعلام کرد که برای اولین بار در تاریخ ، تعداد بیشتری از افراد از طریق رایانه های رومیزی یا لپ تاپ از طریق دستگاه های تلفن همراه جستجو می کنند.

موبایل پسند بودن به رتبه بندی Google شما کمک می کند: بهینه سازی وب سایت شما برای وب سایت برای موبایل کاملاً واضح است. در سال 2015 ، گوگل اعلام کرد که اولویت بندی وب سایت های بهینه شده برای موبایل را در نتایج جستجو در تلفن های هوشمند آغاز می کند. این بدان معنی است که اگر کسی از طریق تلفن همراه خود به دنبال "پیتزا" بود ، Google احتمالاً وب سایت های بهینه شده برای تلفن همراه را در نتایج جستجو به آن شخص نشان می دهد. وب سایت هایی که قبلا دارای رتبه های خوبی بودند اما برای موبایل مناسب نبودند شروع به بازدید از سئو می کنند.

مشتریان موبایل تمایل به محلی بودن و آماده خرید دارند: افرادی که از طریق دستگاه تلفن همراه به وب سایت شما مراجعه می کنند اغلب محلی تر هستند و به دلیل اینکه در حال حرکت هستند ، احتمال خرید بیشتری دارند. اگر از طریق تلفن همراه خود به دنبال "پیتزا" می گردید ، احتمالاً به این دلیل است که شما هم اکنون پیتزا می خواهید و پیتزای مناسب شماست. در حالی که هنوز هم معمول است که مشتریان از میز کار برای انجام تحقیقات ، خواندن نظرات و تصمیم گیری در مورد خریدهای عمده استفاده می کنند ، مصرف کنندگان موبایل بیشتر تمرکز خود را بر روی برقراری تماس و اقدام دقیق در این لحظه دارند. یک وب سایت دوستانه تلفن همراه می تواند به آنها در انجام این کار کمک کند و به تجارت بیشتری برای شما تبدیل شود.

 

وب سایت ریسپانسیو چیست؟

اگر تا به حال با تلفن همراه خود از وب سایتی بازدید کرده اید و متوجه شده اید که برای خواندن متن چرت می زند ، یا دائماً برای دیدن همه چیز بزرگ و کوچک می کنید ، مطمئناً می دانید که بازدید از یک سایت "غیر دوستانه" تلفن همراه چگونه است. خسته کننده، اذیت کننده.

به همین دلیل توصیه می کنیم از طراحی پاسخگو استفاده کنید. یک وب سایت پاسخگو با تغییر وضوح ، اندازه تصویر ، منوها و موارد دیگر به طور خودکار با نوع دستگاهی که بازدیدکنندگان شما از آن استفاده می کنند تنظیم می شود تا در اندازه های مختلف صفحه نمایش معنا پیدا کنند.

با داشتن یک وب سایت پاسخگو ، نیازی به ایجاد یک وب سایت جداگانه فقط برای دستگاه های تلفن همراه یا یک صفحه جداگانه برای فرود تلفن همراه ندارید - همه کاربران شما می توانند با استفاده از همان وب سایت پاسخگو با هم زندگی مشترک داشته باشند.

 

چگونه یک وب سایت موبایل دوست ایجاد کنیم

علاوه بر استفاده از یکی از الگوهای وب سایت تلفن همراه ، چند مرحله ساده دیگر نیز وجود دارد که می توانید برای بهبود وب سایت خود در تلفن های همراه و تبلت ها انجام دهید.

آزمون "سازگار با موبایل" Google: به راحتی ، Google یک روش ساده و رایگان برای تشخیص بسیاری از مشکلات تلفن همراه در وب سایت شما ارائه می دهد. کافیست به https://search.google.com/search-console/mobile-friendly رفته و URL وب سایت خود را تایپ کنید. این تست ممکن است به شما بگوید ، مثلاً متن شما خیلی کوچک است ، یا عناصر مانند دکمه ها و پیوندها را خیلی نزدیک به هم دارند تا افراد با انگشتانشان ضربه بزنند.

 

نکاتی برای بهترین وب سایت های موبایل:

اطمینان حاصل کنید که صفحات شما به سرعت بارگیری می شوند: کاربران تلفن همراه احتمالاً از اتصال اینترنت کندتر استفاده می کنند ، از این رو مهمتر این است که سایت شما سریع بارگیری شود و برنامه داده های آنها را بخورد. ابزارهای رایگانی وجود دارد که می توانید برای آزمایش سرعت صفحه خود استفاده کنید ، و آنها به شما توصیه هایی در مورد کارهایی که می توانید برای سرعت بخشیدن به کارها انجام دهید ارائه می دهند. به عنوان مثال ، می توانید تصاویر بسیار بزرگ را کوچک کنید (به زیر مراجعه کنید) ، پلاگین های غیرضروری یا پنجره های بازشو را که باعث کند شدن کار می شوند حذف کنید و تعداد هدایت URL هایی را که استفاده می کنید کاهش دهید.

 

تغییر اندازه و بهینه سازی تصاویر: آیا تصاویر موجود در وب سایت شما بسیار بزرگتر از آنچه در واقع به آن نیاز دارید هستید؟ عکس های سایت های عکاسی سهام و حتی عکس هایی که با یک دوربین دیجیتال خوب گرفته می شوند ، می توانند حجم زیادی از پرونده را داشته باشند (مانند بیش از 1 مگابایت) - و این می تواند وب سایت شما را کند کند. خبر خوب این است که شما می توانید بدون از دست دادن کیفیت آنها ، "با استفاده از یک ابزار رایگان مانند TinyPNG یا TinyJPG" آنها را "فشرده" کنید. همچنین می توانید ابعاد عکس را کوچکتر کنید (به عنوان مثال با عرض 800 پیکسل به جای عرض 2000 پیکسل). برای نکات بیشتر و نحوه استفاده از تصاویر ، به پست ما نحوه بهینه سازی تصاویر وب سایت برای طراحی بهتر و سئو مراجعه کنید.

 

از یک منوی ناوبری کوتاه و ساده استفاده کنید: اگر وب سایت شما دارای یک منوی ناوبری پیچیده با تعداد زیادی صفحه و زیرمجموعه باشد ، برای بازدیدکنندگان موبایل سخت تر خواهد بود که به سرعت مورد نیاز خود را پیدا کنند. حتی در سطح عملی تر ، هدف قرار دادن و موفقیت آمیز کردن پیوند درست با انگشت برای آنها دشوار خواهد بود. کوتاهتر و ساده تر کردن منوی پیمایش شما کمک خواهد کرد (و به عنوان یک پاداش اضافی ، وب سایت شما را برای بازدیدکنندگان دسک تاپ نیز آسان می کند!).

 

ایجاد اطلاعات تماس شفاف: از آنجا که مشتریان تلفن همراه احتمالاً می خواهند با یکدیگر تماس بگیرند ، مطمئن شوید که صفحه اصلی شما برای رسیدن به اطلاعات تماس شما به پیمایش زیاد و زیادی احتیاج ندارد. همچنین ، حتماً شماره تلفنی و آدرس ایمیلی را وارد کنید که شخصی بتواند روی آن کلیک کند ، زیرا پر کردن فرم تماس با تلفن همراه می تواند وقت گیر و آزار دهنده باشد.

 

ابتدا مهمترین محتوا را نشان دهید: بازدیدکنندگان وب سایت می خواهند به سرعت اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کنند و این موارد حتی در هنگام حرکت نیز بیشتر است.

 

از متن و دکمه های بزرگ استفاده کنید: افرادی که از دستگاه های تلفن همراه استفاده می کنند برای اینکه بتوانند به راحتی از یک وب سایت استفاده کنند ، به متن و دکمه های حتی بزرگتری نیاز دارند. بهترین روش برای آزمایش این است که به وب سایت خود در حالت های مختلف مشاهده نگاه کنید. این به شما نشان می دهد که چگونه سایت شما در صفحات مختلف نمایش داده می شود و شما خود می توانید ببینید که همه چیز چگونه به نظر می رسد. بهتر از این ، از یکی از دوستان یا اقوام خود (یا شخصی که عینک می زند) بخواهید وب سایت شما را برای شما آزمایش کند و به شما بگوید که آنها چه فکر می کنند.

 

بازدید از صفحه تلفن همراه خود را پیگیری کنید: مطمئن نیستید که واقعاً چه تعداد بازدید کننده از دستگاه های تلفن همراه می آیند؟ بررسی آن آسان است. با استفاده از آمار داخلی Jimdo ، می توانید تعداد بازدید صفحه از طریق تلفن همراه را ببینید. با اجرای برخی از نکات بالا ، احتمالاً خواهید دید که با گذشت زمان تعداد آنها افزایش می یابد.

 

بدون انیمیشن فلش: جلوه ها یا انیمیشن های فلش در iPhone یا iPad کار نمی کنند ، بنابراین بخش زیادی از مخاطبان شما نمی توانند آنچه در سایت شما است را ببینند. اگر از Jimdo استفاده می کنید خوش شانس هستید: همه وب سایت های ما از HTML5 به روزتری استفاده می کنند که برای همه تلفن های هوشمند و رایانه های لوحی قابل دسترسی است.

ترجمه شده توسط تیم طراحی سایت مشهد وب سایت

 

حالا نوبت شماست !
نظر خود را وارد کنید: