چگونه سرعت صفحه را برای ترافیک بیشتر افزایش دهیم ؟

طراحی سایت در مشهد

سرعت صفحه یک عامل مهم در بازاریابی دیجیتال است. تأثیر قابل توجهی دارد بر روی:

  • بازدید کنندگان چقدر در سایت شما می مانند.
  • چند نفر از آنها به مشتری تبدیل می شوند.
  • چقدر برای CPC در جستجو پرداخت می کنید.
  • کجا در جستجوی ارگانیک رتبه بندی می شوید.

متاسفانه اکثر وبسایتها در مورد سرعت صفحه، به طور ضعیفی عمل می کنند و این ضعف تاثیر منفی بر درآمد آنها دارد.

کارهای زیادی که ما می توانیم به عنوان بازاریاب دیجیتال انجام دهیم وجود دارد و زمان کافی برای انجام همه آنها وجود ندارد. در نتیجه، بعضی از چیزها به طرف عقب رانده می شوند.

یکی از چیزهایی که به نظر می رسد به عقب بازگشته است اغلب بهینه سازی سرعت صفحه است. اکثر مردم اهمیت این جزئیات نادیده گرفته را درک نمیکنند، بنابراین ارزش سرمایه گذاری در زمان و پول را برای بهبود آن با چند ثانیه یا کمتر نمیبینند.

1. میزبانی وب سایت

همه ما در حال تلاش برای صرفه جویی در پول هستیم، تمام ابزار هایی که ما هر روز از آن ها استفاده می کنیم به سرعت در حال افزایش است.

یکی از راه هایی که بسیاری از مردم سعی می کنند برای صرفه جویی در هزینه ها انجام دهند، انتخاب میزبان ارزان است. مطمئنا، وب سایت شما در اغلب موارد در دسترس خواهد بود، همانطور که در اکثر وبسایتها وجود دارد، اما به آرامی بارگیری خواهد شد که باعث می شود بازدیدکنندگان شما بدون اینکه تبدیل به خریدار شوند، وب سایت را ترک کنند.

میزبان های زیادی هستند که برای سرعت بهینه سازی شده اند، مخصوصا برای وب سایت های وردپرس. تحقیق کنید و بر روی یک میزبان وب سرمایه گذاری کنید که عملکرد شما را برای رضایت بازدیدکنندگان و Google فراهم می کند.

 

2. کاهش تماس های HTTP

هر فایل در صفحه وب که نیاز به رندر دارد، مانند HTML، CSS، جاوا اسکریپت، تصاویر و فونتها، نیاز به درخواست HTTP جداگانه دارد. هر چه درخواست های بیشتر انجام شود، صفحه کندتر بارگذاری می شود.

در اینجا مسئله شروع می شود:

بیشتر تم ها یک یا چند فایل CSS و چندین فایل جاوا اسکریپت بارگذاری می کنند. بعضی از آنها مانند جی کوئری یا FontAwesome معمولا از راه دور از یک سرور دیگر بارگذاری می شوند که به طور قابل توجهی زمان لازم برای بارگیری صفحه را افزایش می دهد.

 

3. اسلش دنباله را شامل کنید

حذف اسلش آخر لینک هایی که به وب سایت شما مربوط می شود، چه از منابع خارجی و چه از داخل وب سایت خود، تاثیر نامطلوب بر سرعت دارد.

هنگامی که شما یک URL را بدون علامت اسلش آخر آن مشاهده می کنید، سرور وب یک فایل با آن نام را جستجو می کند. اگر یک فایل با آن نام پیدا نکرد، آن را به عنوان یک دایرکتوری پردازش می کند و به دنبال فایل پیش فرض در آن دایرکتوری می باشد.

به عبارت دیگر، با حذف علامت اسلش، شما سرور برای اجرای هدایت غیر ضروری 301 را مجبور می کنید.

 

https://mashhadwebsite.com (این بد است)

یا

https:// mashhadwebsite.com/posts (این هم بد است)

در مقابل

https:// mashhadwebsite.com/ (این خوب است)

یا

https:// mashhadwebsite.com/posts/ (این نیز خوب است)

 

4. فشرده سازی را فعال کنید

فعال کردن فشرده سازی GZIP می تواند به طور قابل توجهی زمان لازم برای دانلود HTML، CSS، فایل های جاوا اسکریپت را کاهش دهد، زیرا آنها به همان اندازه فایل های فشرده شده کمتری دانلود می کنند که پس از رسیدن به مرورگر، فشرده می شوند.

نگران نباشید - بازدیدکنندگان شما نیازی به انجام کار اضافی را ندارند، زیرا تمام مرورگرهای مدرن از GZIP پشتیبانی می کنند و به طور خودکار آن را برای تمام درخواست های HTTP پردازش می کنند.

 

5. Caching مرورگر را فعال کنید

با فعال کردن کش مرورگر، عناصر یک صفحه وب در مرورگرهای بازدید کننده شما ذخیره می شوند، بنابراین دفعه بعد که آنها از سایت شما بازدید می کنند یا زمانی که آنها یک صفحه دیگر بازدید می کنند، مرورگر می تواند بدون نیاز به ارسال یک درخواست HTTP دیگر به سرور برای هر یک از عناصر حافظه پنهان صفحه را لود کند.

هنگامی که صفحه اول بارگذاری شده و عناصر آن در حافظه پنهان کاربر ذخیره می شوند، فقط باید عناصر جدید در صفحات بعدی دانلود شوند. این می تواند به طور چشمگیری تعداد فایل هایی را که باید در یک جلسه مرور معمولی دانلود شوند، کاهش دهد.

 

6. منابع را minify کنید

کوچک کردن فایل های CSS و جاوا اسکریپت، فضای سفید غیر ضروری و کامنت ها را برای کاهش حجم فایل حذف می کند و در نتیجه زمان لازم برای بارگیری آنها را می گیرد.

خوشبختانه این فرآیند نباید به صورت دستی انجام شود، زیرا چندین ابزار آنلاین برای تبدیل فایل به یک نسخه کوچکتر وجود دارد. همچنین چند پلاگین برای وردپرس وجود دارد که لینک های موجود در هد وب سایت شما را که مربوط به فایل های CSS و جاوا اسکریپت می شود با نسخه ی فشرده آنها بدون تغییر فایل های اصلی جایگزین می کند.

 

7. اولویت بندی محتوای بالای صفحه

وب سایت شما برای بازدید کننده سریع تر به نظر می رسد، اگر برای اولویت بندی محتوای بالای صفحه (محتویاتی که قبل از بازدید قابل مشاهده است) کد گذاری شده باشد.

این به این معنی است که اطمینان حاصل کنید که هر عنصری که در بالای صفحه ظاهر می شود نیز همانند آغاز کد HTML است تا مرورگر بتواند آن را برای اولین بار بارگیری و رندر کند.

 

8. بهینه سازی فایل های رسانه ای

از آنجا که دستگاه های تلفن همراه با دوربین های با کیفیت بالا رایج هستند و سیستم های مدیریت محتوای مدرن مانند وردپرس آپلود تصاویر را آسان می کند، بسیاری از مردم به سادگی عکس ها را آپلود می کنند بدون درک اینکه اغلب، تصاویر حداقل چهار برابر بزرگتر از اندازه لازم است این باعث می شود سرعت وب سایت شما به طور قابل توجهی کاهش پیدا کند. مخصوصا برای کاربران تلفن همراه.

بهینه سازی فایل های رسانه ای در وب سایت شما، باعث افزایش سرعت صفحه شما می شود و این کار نسبتا آسان است، بنابراین سرمایه گذاری خوبی برای وقت شماست.

 

9. استفاده از کش و CDN ها

ذخیره سازی وب سرور شما را قادر میسازد کپی static از صفحات وب خود را ذخیره کنید تا آنها بتوانند سریعتر به مرورگر بازدید کننده تحویل داده شوند، در حالی که CDN اجازه می دهد که این نسخه ها به سرورها در سراسر جهان توزیع شود تا مرورگر بازدید کننده بتواند از سرور نزدیک به مکان خود آنها را دانلود کند.طبیعی است که این به طور چشمگیری سرعت صفحه را بهبود می بخشد.

حالا نوبت شماست !
نظر خود را وارد کنید: