طراحی سایت ریسپانسیو با استفاده از Bootstrap

طراحی سایت در مشهد

تا همین چند سال پیش، (و به دلیل محبوبیت ویندوز ایکس پی) رزولوشن نمایشگر اکثر کاربران روی 800x600 تنظیم بود و سایتها نیز برای مطابقت با این اندازه طراحی می شدند.

کم کم طراحان برای سازگار کردن سایز سایت با سایز صفحه به روش شناور (fluid) روی آوردند. در این روش width ستون های سایت بجای واحد پیکسل با واحد درصد مشخص میشد.

 

با گسترش انواع موبایل و تبلت ها و افزایش دسترسی موبایلها به اینترنت، چالش جدیدی برای طراحان وب ایجاد شد. اینک نمایش سایز در صفحاتی با پهنای 240 تا 480 پیکسل مدنظر صاحبان سایتها بود. دیگر نمیشد با طراحی شناور، سایت را جوری طراحی کرد که هم در سایز مانیتور خوب نمایش داده شود و هم در سایز موبایلها. راه حل چه بود؟ اولین راه حلی که استفاده شد، طراحی دو نسخه متفاوت برای سایت بود. یکی برای نمایش در موبایل و یکی برای نمایش در مانیتورهای معمولی.

با افزایش سرعت دسترسی موبایل و ظهور تکنولوژی 3G و 4G ، اکثر کاربران بجای کامپیوتر، از موبایل یا تبلت خود برای گشت و گذار در وب استفاده میکنند. و متعاقبا دارندگان سایتها نیز ترجیح میدهند سایت آنها در موبایل و تبلت هم قابل استفاده باشد.

کسانیکه وب سایتشان این قابلیت را دارد که در گوشی های موبایل هوشمند با سایز های مختلف و تبلت ها و آی پد ها به صورت مطلوب وب سایتشان را نمایش دهد در واقع فرصت های بیشتری نسبت به رقبای دیگر خود دارند و این قابلیت همان ریسپانسیونس Responsiveness است .

ترجمه شده توسط تیم طراحی سایت مشهد وب سایت

حالا نوبت شماست !
نظر خود را وارد کنید: