جوانب مثبت و منفی طراحی وب سایت ریسپانسیو

طراحی سایت در مشهد

کامپیوترهای شخصی، تلفن همراه، تبلت - ما عادت کرده ایم  از انواع دستگاه های مختلف زمانی که آنلاین هستیم استفاده کنیم. طراحی وب سایت ریسپانسیو به وب سایت ها اجازه انطباق با محیط خود را می دهد.
با زندگی به طور فزاینده ای مشغول و علاقه همیشه در حال رشد به گجت ها ، آن را آسان ببینید که چرا تقریبا 50٪ از کاربران اینترنت UK در حال حاضر از طریق تلفن همراه قابلیت اتصال به داده های تلفن (در مقایسه با 31٪ در سال 2010) را دارند.
 به این دلیل، سازمان های بیشتر و بیشتری نیاز به حضور آنلاین خود را برای به خوبی کار کردن در این سیستم عامل ها و ارائه همان سطح از تجربه کاربر بر روی دسکتاپ یا لپ تاپ به رسمیت شناخته اند .
مقدمه ای بر طراحی وب سایت ریسپانسیو
وب سایت های ریسپانسیو سایت هایی هستند که ازیک سری کد به نام "CSS media queries " استفاده می کنند. در اصل، این بدان معنی است که یک وب سایت واحد (معمولا در حال اجرا کردن یک سیستم مدیریت محتوا ، و در خدمت همان محتوا) می تواند محیط را تشخیص دهد و مجموعه ای از سبک های تعریف شده را برای تغییر طرح بندی و ظاهر اعمال کند. به عنوان مثال، یک وب سایت ریسپانسیو بر روی یک کامپیوتر دسکتاپ ممکن است یک نوار نویگیشن به صورت افقی داشته باشد، اما زمانی که همان سایت بر روی یک دستگاه تلفن همراه مشاهده شود، استایل نویگیشن به مجموعه ای به صورت عمودی روی هم چیده از لینک یا دکمه تغییر می کند. این یک وب سایت تلفن همراه جداگانه نیست، اما یک وب سایت واحد است که سازگار به محیط آن است. در اینجا به برخی از جوانب مثبت و منفی می پردازیم:


مزایا:

    شما فقط نیاز به مدیریت یک مجموعه از محتوا دارید.
    در زمان و پول صرفه جویی می کنید.
    به روز رسانی سایت فقط باید یک بار انجام شود.

نکات منفی :

    وب سایت های ریسپانسیو از CSS وHTML و جاوا اسکریپت استفاده می کنند. این باعث می شود که دانلود نیازهای این زبان ها طول بکشد.
    در حالی که معماری اطلاعات یک وب سایت برای سایت های تلفن همراه و تبلت  دوباره برنامه ریزی شده برای به حداکثر رساندن تبدیل در محیط های متفاوت، سایت های ریسپانسیو یک نسخه ساده از یک سایت روی کامپیوتر هستند. به عنوان مثال، یک سایت تجارت الکترونیک دسکتاپ ممکن است در محتوای تبلیغاتی، تصاویر و نام تجاری  به اندازه عملکرد خرید تمرکز داشته باشد، در حالی که یک سایت تلفن همراه باید تاکید بیشتری را در یک مسیر ساده و سریع به فروش داشته باشند.
    در حالی که اکثر تلفن های همراه و تبلت های مدرن مرورگر هایی دارند که  از CSS3 پشتیبانی می کند، برخی از دستگاه ها از CSS2 پشتیبانی می کنند، که از media queries حمایت کامل ندارد . این به این معنی است که در حال حاضر، برخی از دستگاه ها هنوز هم با وب سایت دسکتاپ کار می کنند.


ترجمه شده توسط تیم طراحی سایت مشهد وب سایت

حالا نوبت شماست !
نظر خود را وارد کنید: