SEO فنی یک گزینه نیست، ضروری است

طراحی سایت در مشهد

SEO بیش از هر کانال بازاریابی دیگر طی دهه گذشته تغییر کرده است.

با پیروی از تحولات الگوریتمی، SEO نیز پایه و اساس یک استراتژی دیجیتالی موفق است - 51 درصد از ترافیک آنلاین در وب سایت ها از طریق جستجو های ارگانیک، انجام می شود.

SEO در جریان اصلی قراردارد.

با این حال، ما باید از این واقعیت پیروی کنیم که SEO نیازمند مهارت ها و روش های جدید برای موفقیت در یک دنیای رقابتی است.

با بیش از 5000 دستگاه همراه با گوگل و افزایش جستجوی صوتی، نقاط کانونی جستجو غیر متمرکز شده اند.

SERP همانطور که می دانستیم، مدت هاست کم اهمیت شده است؛ جستجو در حال حاضر پویا، بصری و در همه جا است.

این تاثیر بسیار مهمی در سازمان ها دارد؛ زیرا SEO یک نظم مشترک است که برای دستیابی به نتایج مطلوب نیاز به تلفیق تخصص های مختلف دارد.

در قلب آن، SEO فنی است که پایه و اساس هر استراتژی موفق ساخته شده است.

 

تاریخچه مختصری از SEO فنی

تمام جاده ها به سئو تکنیکی می رسند. این همان چگونگی استفاده از مهارت های شما است که تغییر کرده است.

SEO همیشه مستلزم ترافیک با کیفیت بالا از طریق جستجوی ارگانیک است.

ابزار دستیابی به این هدف از روزهای اولیه جستجوگرها، زمانی که مهارت های فنی غالب بود، به طور قابل توجهی تغییر کرده است.

هنگام تنظیم یک استراتژی سئو، همانطور که در حال حاضر است، قابلیت کراول شدن مورد توجه قرار می گرفت.

محتوا ثانویه بود – در حالی که شامل کلمات کلیدی و بهبود رتبه بندی باشد. در طول زمان تکامل یافته است تا ساخت لینک را بر اساس نوآوری اولیه گوگل در استفاده از لینک ها برای ارزیابی و محاسبه محتوا ایجاد کند.

هدف بازاریابان ثابت باقی مانده است: جذب ترافیک جستجوی ارگانیک که در وب سایت نرخ تبدیل را بالا می برد.

تا زمانی که مردم از جستجو به عنوان وسیله ای برای کشف اطلاعات استفاده می کنند، SEO بیرحمانه ادامه می دهد. این بحث ها خاطره ای دور از ذهن هستند، زیرا ما در سئوی مدرن، همگرایی آن با بازاریابی محتوا را در بر می گیریم.

این صنعت از قدرت به قدرت رسیده است و بهترین استراتژی ها اکنون به وضوح با افزایش جستجو پاداش داده شده است.

در این فرآیند، SEO از یک رشته کاملا منطقی به چیزی شفاف تر متمرکز شده است، از جمله محتوای خلاق. که بخش های SEO را تغییر داده و خواستار همکاری با سایر بخش های بازاریابی دیجیتال شده است.

به همين دليل، سئوی فنی در حال حاضر شامل تمامي روشهاي بهتر موتور جستجو مي شود و هيچ مکاني براي دستکاري ندارد.

 

چهار زمینه کلیدی برای آن وجود دارد:

 

    محتوای سایت: اطمینان از این است که محتوا را می توان از طریق تمام موتورهای جستجوی اصلی پویش و نمایه سازی کرد، به ویژه با استفاده از تجزیه و تحلیل فایل ورودی برای تفسیر الگوهای دسترسی و داده های ساخت یافته برای دسترسی به عناصر محتوا.

    ساختار: ساخت سلسله مراتب سایت و ساختار URL که به موتورهای جستجو و کاربران اجازه می دهد تا به سمت محتوای مرتبط راحت ترحرکت کنند. همچنین باید جریان ورودی لینک داخلی را از طریق سایت تسهیل کند.

    تبدیل: شناسایی و حل و فصل هر گونه مانع که کاربران را از مرور از طریق سایت جلوگیری می کند.

    عملکرد: توسعه کلیدی تکامل سئو فنی نیازمند یک تخصص خاص مرتبط با عملکرد بوده است. گرفتن سه حوزه بالا به ترتیب منجر به عملکرد بهتر سایت از طریق جستجو و دیگر کانال ها می شود.

 

یک رویکرد جدید: سایت، جستجو و بهینه سازی محتوا

اصطلاح "بهینه سازی موتورهای جستجو" مسلما دیگر برای هدف آن مناسب نیست، همانگونه که ما گسترش مجوزهای محتوا برای بازاریابی محتوا، بهینه سازی نرخ تبدیل و تجربه کاربر را گسترش می دهیم.

کار ما شامل موارد زیر است:

  • بهینه سازی سایت برای کاربران
  • اطمینان از دسترسی به محتوا برای همه موتورهای جستجوی عمده و شبکه های اجتماعی.
  • ایجاد محتوایی که مخاطبان مناسب را در بین کانال های بازاریابی مختلف قرار می دهد.

 

با توجه به تحقیق BrightEdge، تنها 3 درصد از 250 بازاریاب معتقدند که SEO و محتوا، رشته های جداگانه ای هستند.

بنابراین ما باید به این مجموعه مهارت ها به عنوان سایت، جستجو و بهینه سازی محتوا نگاه کنیم - به ویژه به این خاطر که نقش موتور جستجو همچنان فراتر از 10 پیوند آبی قدیمی است.

مسئولیت ما این است که در مقابل مصرف کنندگان در هر جایی که جستجو می کنند، یک تصویر مناسب تر از یک کانال بازاریابی که نقش محوری در استراتژی کسب و کار را به طور فزاینده ای ایفا می کند، ایجاد کنیم.

هنگامی که روند تکنولوژیکی پیشرفت می کند، SEO فنی اغلب در خط مقدم نوآوری قرار دارد. به نظر می رسد که بیشتر توسط تحولات صنعت اخیر تثبیت شده است.

در حال حاضر که صفحه های سریع موبایل (AMP) و برنامه های پیشرفته وب (PWAs) در مرکز قرار دارند، برند های تجاری باید اطمینان حاصل کنند که حضور وب سایت آنها با بالاترین استانداردهای مطابق با مصرف کننده مدرن مطابقت دارد.

PWA ها به زودی بر روی گوگل کروم دسکتاپ می آیند، که نشانه ای از رویکرد "mobile first" است که همه ما باید آن را اتخاذ کنیم.

برند های تجاری باید فراتر از موتورهای جستجو فکر کنند و تصور کنند که محتوای جدید می تواند - و باید - توسط مشتریان کشف شود.

رویکرد متفاوت در مورد سئو مورد نیاز است اگر ما بتوانیم به پتانسیل کامل روابط مصرف کننده برسیم. این رویکرد باید گسترش یابد تا شامل بهینه سازی تجربه سایت و تکنیک های سنتی سئو باشد.

 

6 کلاه فکری و SEO

ما معمولا درباره کلاه سیاه و کلاه سفید در سئو (گاه به نام خاکستری) صحبت می کنیم، اما شیوه شبیه سازی کلاه ادوارد د بوون می تواند ساختار را به همکاری اضافه کند.

هر کلاه یک شیوه تفکر را بازتاب می دهد و از توابع مختلفی که برای رسیدن به نتایج موفقیت آمیز نیاز دارند جدا می شود. اینها می توانند بخش های کاملا متفاوت، افراد مختلف، یا حتی ذهنیت های متفاوت برای یک فرد باشند.

هدف این است که فرایند همکاری را بهبود ببخشیم، باید با نزدیک شدن به هر چالش از تمام زوایا از احتمال شکست آن جلوگیری کنیم.

1. کلاه سفید

یک عنوان شناخته شده برای بسیاری از حرفه ای ها، تفکر سفید در این زمینه صرفا به حقایق، آمار و داده ها بستگی دارد. این روش عینی ترین برخورد با یک وضعیت است.

چه کسی باید این کلاه را بپوشد؟

متخصصین داده ها و متخصصان تحلیلی معمولا در مورد اتخاذ این رویکرد ظاهر می شوند.

چرا برای سئو مورد نیاز است؟

نگاه دقیق به داده ها یک نقطه شروع کامل برای بحث است. این همه را متمرکز بر حقیقت عینی عملکرد متقابل می کند. مطمئنا داده های بدون زمینه بی معنی است، بنابراین این رویکرد به طور جداگانه فاقد رنگ مورد نیاز برای درک مصرف کنندگان است.

 

2. کلاه زرد

رویکرد زرد حلقه خوشبینی را به جدول می دهد، بر روی مزایای بالقوه استراتژی که ممکن است برای برند ها و مصرف کننده به ارمغان بیاورد، تمرکز می کند.

 

چه کسی باید این کلاه را بپوشد؟

هر کس می تواند خوشبین باشد، بنابراین می تواند یک ذهنیت برای تمام افراد برای یک دوره زمانی باشد. به طور مساوی، می تواند به یک نفر به عنوان یک مسئولیت داده شود؛ چیزی که مهم است حفظ برخی ساختارها است.

 

چرا برای سئو مورد نیاز است؟

ما تمایل داریم تا ایده های زیادی داشته باشیم، بنابراین قبل از اینکه پتانسیل کامل آنها مورد بررسی قرار گیرد، برخی از آنها آسان به نظر می آید. در نظر گرفتن یک دیدگاه جایگزین، امکان کاوش کامل یک ایده را فراهم می کند، حتی اگر تنها بخشی از اجزای آن را حفظ کنید.

 

3. کلاه سیاه

کلاه سیاه برای جنبه های مثبت SEO پیشرفته ناامید کننده است، اما این مفهوم در این زمینه خاص ارزش دارد. جایی که کسی به طور هدفمند به موانع و خطرات این پروژه اشاره می کند.

 

چه کسی باید این کلاه را بپوشد؟

هیچ کس واقعا، اما از خطرات افرادی که راه حل های SEO را ارائه می دهند و شفافیت کمی در مورد چگونگی آن دارند، آگاه باشید. به حملات تبلیغاتی منفی توجه داشته باشید.

 

4. کلاه قرمز

رویکرد کلاه قرمز مربوط به احساسات است، که اغلب بر اساس واکنش احساسی به یک ایده است. این امر می تواند برای یک پروژه دیجیتال بسیار مفید باشد، زیرا گاهی اوقات در رویکرد مبتنی بر داده ها، ما بیش از حد منطقی هستیم.

 

چه کسی باید این کلاه را بپوشد؟

کلاه قرمز می تواند برای فردی که با مخاطبان هدف کار می کند، یا آنالیز و تفسیر زیادی از اطلاعات مخاطبان دارد، مفید باشد.

چرا برای سئو مورد نیاز است؟

هنگامی که برای اهداف حیاتی و جلب توجه مصرف کنندگان می جنگیم، برداشت اولیه مهم است. کمپین های بازاریابی محتوا می توانند به این حق برسند، بنابراین گاهی اوقات گوش دادن به غریزه احساسات مفید است.

 

5. کلاه سبز

کلاه سبز خلاقیت و خودپنداری را، در صورت بروز چالش ها از یک دیدگاه جدید، امکان پذیر می سازد. در جایی که دیگران موانع را ببینند، این رویکرد فرصت های جدیدی را می بیند.

 

چه کسی باید این کلاه را بپوشد؟

هرکسی میتواند خلاق باشد با این حال، بهتر است که این نقش را به کسی که به اشتراک گذاری ایده های خود را با یک گروه اختصاص داده و آن را آسان می کند بسپارید!

 

چرا برای سئو مورد نیاز است؟

ایده های جدید چیزی است که واقعا تفاوت را ایجاد می کند. در صنعت، مسیرهای زیادی وجود دارد که هنوز مورد بررسی قرار نگرفته است. کلاه سبز این عنصر نوآوری را به یک بحث ارائه می دهد.

 

6. کلاه آبی

کلاه آبی، فرآیند تفکر را سازماندهی کرده و مسئولیت نهایی را برای جمع آوری رشته های مختلف درهم می آمیزد.

 

چه کسی باید این کلاه را بپوشد؟

سرپرست پروژه یا شخص نزدیک به اهداف برند می تواند به تمرکز بر روی موضوعات مورد نظر کمک کند. مدیران پروژه نیز برای این نقش یک رابطه طبیعی دارند.

 

چرا برای سئو مورد نیاز است؟

سئو مجموعه ای وسیع از رشته های متنوع است که این نقش را ضروری می سازد. برای به حداکثر رساندن فرصت جستجوی ارگانیک، مجموعه های مختلف باید به طور مداوم در کنار هم کار کنند. کلاه آبی این همکاری را ادامه می دهد.

 

کلاه های واقعی اختیاری هستند، اما ممکن است به پذیرش این رویکرد کمک کنند.

صرفنظر از این، این روش های تفکر در هر سازمان دارای مزایایی هستند:

  • فرصت برای ادغام توابع دیجیتالی بیشتر در فرایند سئو.
  • راه های یادگیری مهارت های جدید، هم از طریق انجام و هم از طریق مشاهده.
  • ادغام بهترین شیوه های سئو در کانال های دیجیتال بیشتر.
  • نقش اصلی برای سئو بدون کاهش اهمیت دیگر متخصصان.

 

حالا نوبت شماست !
نظر خود را وارد کنید: