10 نکته برای اینکه محتوای شما سریعتر بازبینی شده و تایید شود

طراحی سایت در مشهد

شما کلمات کلیدی مناسب را انتخاب کردید و محتوایی طراحی کرده اید که حجم ترافیک مربوط به سایت مشتری شما را بسیار بالا می برد.

پس مشکل کجاست ؟

گاهی اوقات، بازبینی محتوای شما سخت ترین بخش است.

به عنوان حرفه ای های محتوای دیجیتال، موفقیت ما به طور جداگانه به عملکرد محتوا وابسته است، اما این محتوا هیچ شانسی برای موفقیت ندارد اگر هرگز منتشر نشود.

چگونه به عنوان یک نویسنده، محتوای خود را مورد بررسی و تایید سریعتر قرار دهید؟

1. سازگاری با گردش کار مشتری

فرایند رفتار مشتری هر چه که باشد، هم اکنون روند کاری شما است.

برای انطباق با گردش کار داخلی مشتری، باید در مورد آن بدانید. ساده ترین راه برای پیدا کردن روند کاری مشتری این است که سوال بپرسید!

تیم طراحی سایت مشهد برخی از سوالات مربوط به فرآیند مشتری را پیشنهاد می دهد :

     آیا از نرم افزار مدیریت پروژه استفاده می کنید؟
     تیم شما از چه نرم افزاری برای سازماندهی خود استفاده می کند؟
     چگونه می خواهید محتوا را بررسی کنید؟

ممکن است متوجه شوید که مشتری شما حتی نمی خواهد طرح پیشنهادی را بررسی کند. من در موقعیت هایی قرار گرفته ام که بعد از چند هفته از ارسال پیش نویس برای بررسی، مشتری پاسخ می دهد: "چرا برای من این ها را می فرستید؟ من نیازی به نگاه کردن به این چیزها ندارم

2. از تیم داخلی مشتری آگاه باشید

شما همچنین لازم است با تیم های داخلی مشتری خود آشنا شوید. هنگامی که متوجه شدید که چگونه کسب و کار خود را انجام می دهند، بسیار آسان تر از آنچه مشتری می خواهد از اطلاع می یابید.

هنگامی که آن را حرف از بین بردن مسدود کننده ها به میان می آید، افرادی را پیدا کنید که به طور مستقیم کار شما را تحت تاثیر قرار می دهند. سعی کنید بدانید:

    آیا یک اداره حقوقی وجود دارد: اگر یک اداره حقوقی وجود داشته باشد، باید در مورد آن بدانید، زیرا اغلب محتوا بلاک می شود، مخصوصا در شرکت های بزرگ.
    چه کسی تصمیم گیرنده است: آیا کسی که با او در تماس هستید در واقع همان کسی است طرح های شما را تصویب می کند؟ .
    چه کسی بر تصمیمات تأثیر می گذارد: "تاثیرگذار"، بدیهی است که عنوان رسمی در یک سازمان نیست، بنابراین شما باید بیش از آن چیزی که فقط در عناوین امضاء ایمیل این افراد نگاه می کنید، انجام دهید.

اگر ممکن است، این افراد را بشناسید و اطمینان حاصل کنید که آنها شما را می شناسند.

هشدار: نباید فرایند زنجیره ای خود را در نتیجه فرایندهای داخلی از بین ببرید (به مورد 1 مراجعه کنید). به عنوان مثال، احتمالا نامناسب است که هر زمان که یک مهلت انتشار دارید، ایمیلی به CMO مشتری ارسال کنید.

3. شخص اصلی را شناسایی کنید

توسعه دهندگان محتوا اغلب از یک فرد اصلی در سازمان مشتری بهره می برند که می تواند طرح های پیشنهادی شما را به خط پایان برساند.

با یک فرد پاسخگو در سازمان مشتری خود ارتباط برقرار کنید. به این ترتیب به احتمال زیاد شانس خود را برای به دست آوردن تایید محتوا افزایش می دهید.

4.  پیشنویس راهنمای نام تجاری را درخواست کنید

بهتر است روی محتوای اولیه بدون آگاهی از نیاز مشتری سرمایه گذاری نکنید. در مورد چیزهایی مانند:

    لحن ترجیح داده شده: آیا آنها به دنبال چیزی سطحی هستند ؟ یا حرفه ای؟ یا چیزی ما بین؟
    کتابنامه منحصر به فرد آنها: آیا می دانستید که مشتری شما ممکن است سبک خود را داشته باشد؟ ممکن است رسمی یا غیر رسمی باشد.
    ارزش های آنها: باید بدانید چه چیزی مشتری شما را از رقبا جدا می کند

5. ایجاد اعتماد با برداشت اول

برداشت اول مهم است، و محتوا استثنا نیست. یک ضعف کشنده در ابتدای کار موجب می شود که مشتری به طور کامل ایمان به این نویسنده را از دست بدهد. در آن لحظه، مشتری تنها می تواند اشتباهات را ببیند.

در حالی که شما باید با دقت هر آیتم را طراحی کنید، نخستین بار بدون شک مهمترین آن است. برای اولین ارائه، حداقل 80 درصد وقت خود را صرف تحقیق و 20 درصد وقت خود را صرف توسعه مطالب کنید.

بدیهی است، که باید از اشتباهات املا و گرامر اجتناب کنید. با این حال، اغلب موارد به صورت موضوعی، نه به لحاظ فنی "اشتباه" است که می تواند باعث شود مشتری محتوای شما را نپسندد، بنابراین مراقب باشید و از این موارد اجتناب کنید:

    نام تجاری مشتری را نامناسب بنامید.
    انتقال پیام غلط یا نادرست
    نمایش سوء تفاهم از صنعت یا مخاطب مشتری.

از منظر مشتری خود بنویسید (که تنها زمانی می توانید این کار را انجام دهید که شما واقعا آنها را می شناسید).

6. از آنها بخواهید که مشارکت کنند

بعضی از مردم یک چیزی را دوست ندارند به این دلیل که درگیر آن نبودند. مردم اغلب تمایل دارند چیزی را دوست داشته باشند که در آن مشارکت داشته اند.

آنها همچنین زمانی که متوجه شوند چطور می توان یک قطعه محتوای عالی ایجاد کرد، احتمال بیشتری دارند که با شما همدردی کنند.

درخواست کمک از مشتری در مورد محتوا نیز در صنایع پیچیده ای مهم است که در آن اطلاعات به راحتی به صورت آنلاین در دسترس نیست (یا برای درک نیاز به یک قانون یا مدرک مهندسی دارید) .

کسب دانش تخصصی می تواند محتوا را قوی تر، قابل اطمینان تر و در نتیجه بهتر از نظر موتورهای جستجو، کند.

7. طرحهای تصویب نشده را به پول هدر رفته ارتباط دهید

وقتی مشتری شما کار شما را تأیید نمی کند، اساسا هزینه ای برای هیچی می پردازد و هیچکس هدر دادن پول را دوست ندارد.

نحوه برقراری ارتباط می تواند به شما کمک کند، بنابراین این را به نحوی بیان کنید که تمایل خود را برای کمک به مشتری برای به دست آوردن ارزش پول از دست رفته بیان کنید.

8. اجرای "Blind Test"

من در موقعیت هایی قرار گرفته ام که مشتریان مکررا کار نویسندگی من را رد می کردند. از آنجا که از نظر خودم خوب بود، چندین طرح پیش نویس را، بدون اشاره به آن که چه کسی آن را نوشته، برای مشتری فرستادم. به غیر از چند مورد کوچک، مشتری به طور کلی نظر مثبت داشت.

هدف اینجا این نیست که شما مشتری را فریب دهید، بلکه باید ببینید آیا ممکن است محتوای با نویسنده نامشخص مفید باشد.

گاهی اوقات یک مشتری با یک اشتباه نویسنده ممکن است این را در ذهن داشته باشد که آن نویسنده "بد" است (به بند 5 نگاه کنید). آنها تنها به دنبال اشتباه هستند و احتمالا همیشه ناراضی خواهند بود، بنابراین پنهان کردن نویسنده ممکن است تصدیقات آینده را سریعتر کند.

9. نویسنده ای را انتخاب کنید که سبک او بیشترین شباهت را با مشتری شما را داشته باشد

اگر شما مانند طراحی سایت مشهد یک گروه از نویسندگان را مدیریت می کنید، از انتخاب نویسنده های مختلف برای پروژه های مختلف بهره می برید. این جایی است که دانستن مهارت های تیمی بسیار مهم است.

اگر شما یک نویسندۀ انفرادی هستید و انتخاب نویسنده برای پیوند با پروژه های خاص ندارید، ممکن است دشوار باشد، اما از قبول پروژه ای که در توانایی خود برای اجرای آن اعتماد ندارید، اجتناب کنید.

10. فقط بپرسید

اگر با این استراتژی ها به پاسخی نرسیدید، فقط بپرسید! به این صورت می توانید بفهمید که چرا آنها محتوا را تایید نمی کنند.

به یاد داشته باشید همیشه می توانید محتوا را ویرایش کنید، حتی پس از انتشار.

 

حالا نوبت شماست !
نظر خود را وارد کنید: