چرا شرکت ها بازسازی برند می کنند؟

طراحی سایت در مشهد

آیا بازسازی برند لازم است و اگر چنین است، چه زمانی باید انجام شود؟ در اینجا، ما دلایل زیادی را که شرکت ها ممکن است مجددا برند خود را مورد بررسی قرار دهند، بررسی می کنیم.
بازسازی برند در وهله اول ضروری است. هیچ کس نمی تواند در یک بازار مدرن با یک تصویر برای یک عمر کنار بیاید، بنابراین امروزه یک جنبه حیاتی از بازاریابی است تا فرصت های خود را در صنعت خود تغییر دهند.
به عنوان بنیانگذار و مدیر عامل شرکت آمازون، جف بیسوس میگوید: "نام تجاری شما همان چیزی است که افراد دیگر در مورد شما در هنگام خارج شدن از اتاق می گویند".
تغییر نام
تغییر نام، شاید بزرگترین عملی باشد که شرکت می تواند انجام دهد. این تغییر شامل یک تحول کامل است که به طور همزمان تصویر جدیدی را ایجاد می کند و در عین حال شامل حفظ اعتماد ساخته شده توسط پیشوند قبلی است.
یک مثال خوب در این زمینه زمانی بود که نینتندو از نامی بیرون آمد که دشوار به نظر می رسید و در واقع کلمه ای که برای مشتریان به یاد می آورد: Marufuku بود. این سوئیچ در سال 1951 ساخته شد. مترو بعدها به عنوان سوپر زیردریایی های پیتر شناخته شد، در حالی که FedEx کار کوتاهی از نام قبلی خود، فدرال اکسپرس انجام داد.
اصلاح
اگر یک شرکت تحت بازسازی قرار بگیرد، اغلب در مواردی است که یک تبلیغ مجدد دنبال خواهد کرد. گوگل در سال 2015 خود را تحت تغییرات جزئی قرار داد و به طور کلی در مورد عموم تغییری نکرد، اما برای اقتدار این نام تجاری، ساختار جدید شرکت در کالیفرنیا ضروری بود.
مانور رقابتی
گاهی اوقات رقابت باعث اولین حرکت می شود  و شما را مجبور به تنظیم خود به عنوان یک نام تجاری برای حفظ در بازار داده خود میکند. به هر حال، یک حرکت ضروری و استراتژیک برای اطمینان از حفظ یکپارچگی و اقتدار شماست.
یک تغییر تصویر
راه هایی که مشتریان موجود یا آینده نگر می توانند درک کنند، گاهی به طور کامل در دسترس شما نیست.
یک مسئله مرتبط با عملکرد
اگر شرکت شما در تلاش برای رسیدن به اهداف عملکرد باشد، ممکن است تصویر برند آن را به عقب برگرداند. این که آیا برند شما با یک جمعیت شناسی خاص مرتبط است یا خیر، قدیمی است یا در یکپارچگی فاقد آن است، تجدید نام تجاری فقط میتواند این فریب را انجام دهد.
تغییرات مربوط به محصول
در یک دنیای پر سرعت، پر از مصرف کنندگان، بسیاری از محصولات عمر مفید خود را دارند و اغلب هیچ چیز در مورد آن نمی توانید انجام دهید. هنگامی که مصرف کنندگان چیزی جدید را می خواهند،بازسازی برند ساده نیست، زیرا با استفاده از نام تجاری قدیمی آن را دوباره ایجاد می کنیم؛
یک استراتژی جدید شرکت
یک شرکت مجبور نیست که از طریق بازسازی به منظور تعریف مجدد مسیر خود، از آن استفاده کند، اما در هر دو مورد مجددا باید تجدیدنظر کند. اگر آینده به نظر می رسد متفاوت از هویت کنونی است، هیچ گزینه ای نیست جز ایجاد فرصت برای پیشرفت.
ادغام
یک دلیل مثبت برای بازسازی برند می تواند در مسیر کسب سود باشد. یک شرکت موفق شده است ، یک شرکت دیگر نام تجاری خود را به عنوان یک تهدید می بیند و به همین ترتیب فرصتی برای هر دو طرف ایجاد می شود. حفظ هویت هر دو مارک اغلب یک چالش واقعی در این سناریو است.

طراحان می توانند نقش مهمی در موفقیت یا شکست یک شرکت بازی کنند. نام تجاری خود را درست کنید و چند سال دیگر با یک نام تجاری تازه و جدید وارد شوید. اشتباه نکنید، احتمالا کار خود را در معرض خطر قرار داده اید.

حالا نوبت شماست !
نظر خود را وارد کنید: