6 دلیل برای کم شدن ترافیک وب سایت

طراحی سایت در مشهد

زمان هایی وجود دارد که ترافیک وب تغییر می کند . گاهی اوقات ترافیک بهتر می شود، گاهی اوقات کاهش می یابد. تشخیص اینکه چرا این تغییر ترافیک بوجود می آید دشوار است . در اینجا نحوه کنترل ترافیک وب سایت را برای کمک به رشد آن در اختیار شما قرار می دهیم.

1. پارادایم موبایل بر ترافیک تاثیر می گذارد

موبایل در حال تغییر عادت های جستجو است. کسب و کارهای بیشتری متوجه تغییر الگوهای جستجو می شوند. این به این علت است که ما در حال تغییر در نحوه جستجو برای خدمات و محصولات هستیم. اختلال در الگوهای ترافیک به ویژه وقتی قابل توجه است که در آن جستجو با مکان های محلی متوقف می شود.

تغییرات به دلیل مهاجرت به مصرف محتوا در دستگاه های تلفن همراه است. این بر روزهای هفته و ساعتهای روزی که مردم در حال جستجو هستند تاثیر می گذارد. این می تواند بر آنچه جستجوگرهای کلمات کلیدی استفاده می کنند تأثیر بگذارد. درک این تغییرات و جلوگیری از این روند می تواند به ترافیک از دست رفته شما کمک کند.

مهاجرت به دستگاه های تلفن همراه نیز تحت تاثیر نحوه ارتباط بازدید کنندگان با یک کسب و کار قرار گرفته است. به عنوان مثال، ارائه اطلاعات در فرمت PDF ممکن است مفید باشد. علاوه بر این، گزینه های تماس با ما، ارسال متن یا دریافت تماس تلفنی فوری می تواند به افزایش تولید ترافیک کمک کند، که ممکن است همچنان به اشکال دیگری متکی باشد که مصرف کنندگان ممکن است مایل به پر کردن آن نباشند.

سازگاری با نحوه تنظیم ترجیحات بازدید کننده سایت بسیار مهم است.

2. تغییر در عادات مصرف کننده

شناخت آنچه تغییر کرده است یک مسئله پژوهشی جذاب است. چالش این است که آنچه را تغییر داده اید به تغییر عمده در آنچه که افراد دنبال آن هستند قابل درک کنید .

ترافیک که برای یک سایت کاهش می یابد، گاهی با ترافیک محصول یا سرویس دیگری که در جای دیگر قرار دارد، مرتبط است.

دراماتیک ترین اثر این تغییر، منجر به تغییر عادت دوربین های عکاسی دیجیتال شد. در این تغییر، سایت های مربوط به دوربین های دیجیتال پس محبوب شدن آیفون، ترافیک خود را از دست دادند.


تغییرات ترافیک وب به دلیل تغییر عادات

یک نمونه از آخرین تغییرات در ترافیک مربوط به وردپرس و وبلاگ نویسی است. تقریبا همه چیز مربوط به وردپرس و وبلاگ نویسی روند کاهشی دارد. در عین حال، روند جستجو مربوط به پادکست نیز در حال افزایش است.

حجم جستجوهای مربوط به درخواستهای وردپرس هنوز از پادکست بزرگتر است. اما مهم است که توجه داشته باشید که روند وبلاگ نویسی به طور مداوم کاهش یافته است و احتمالا همچنان به روند رو به پایین ادامه خواهد یافت. در همین حال روند پادکست به نظر می رسد در بلند مدت در حال افزایش باشد.

این به این معنی نیست که جستجوی کلمه پادکست، عبارات کلیدی وردپرس را می خورند. این به سادگی نشانگر این است که نحوه مصرف محتوا از محتوای متنی به شکلهای تصویری (ویدیویی) و شنیداری (پادکست) تغییر کرده است.

این روند بر انواع ترافیک تاثیر می گذارد که شما باید تلاش کنید تا ترافیک را جذب کنید و همچنین می تواند بر روی انواع فعالیت های تبلیغاتی که برای دستیابی به مشتریان بالقوه شرکت می کنید تأثیر بگذارد.

برای مثال، زمانی مشتریان بالقوه ممکن بود وبلاگها را بخوانند یا به یک دایرکتوری رفته و انواع خاصی از محصولات را پیدا کنند. در حال حاضر ممکن است به یک جامعه اختصاص داده شده در مورد یک محصول تبدیل شوند، تحت تاثیر پادکست قرار بگیرند یا به بررسی کارشناسان در YouTube نگاه کنند.

اگر ترافیک در حال کاهش است، اما سایت شما همچنان برای عبارات کلمات کلیدی شما خوب است، ممکن است که افراد کمتر به دنبال کلمات کلیدی باشند. گام بعدی شناسایی این است که آیا آنها در حال جستجو برای ویدیوها یا پادکست ها هستند یا این جستجوها را برای محصول یا سرویس دیگری رها کرده اند.

3. مسائل نمایه سازی

یک مشکل غیر معمول که می تواند بر ترافیک تأثیر بگذارد، عدم توانایی گوگل در ردیابی سایت است. این خطای گوگل نیست، این نشانه ای از آن است که میزان ترافیک شما از برنامه میزبانی وب فعلی شما کاسته شده است.

هنگامی که یک وب سایت محبوب می شود ربات های سرکش شروع به ضربه زدن به سایت می کنند. متأسفانه این ربات ها در همان زمان به سایت شما حمله می کنند که GoogleBot سایت شما را نمایه می کند.

پس چه اتفاقی می افتد یا سایت شما از منابع خارج می شود و شروع به نشان دادن پاسخ 404 می کند یا میزبان وب فعالانه نمایش صفحات وب را متوقف می کند.

در سناریوی اول، سرور وب صفحات وب را متوقف می کند، زیرا میزان ترافیک از منابع اختصاصی CPU و RAM تغذیه می کند. نتیجه این است که میزبان وب قادر به نشان دادن صفحات وب شما نیست. این مثل زمانی است که مرورگرهای زیادی را در رایانه خود باز کرده اید و صفحات وب شروع به کاهش یا توقف می کنند.

سناریوی دوم میزبان وب است که از طریق متوقف کردن ترافیک به سایت خود، سرور را محافظت می کند. این تمرین throttling نامیده می شود. این مورد معمولا در سرورهای مشترک اتفاق می افتد. میزبان وب، ترافیک وب را به منظور حفظ پهنای باند و منابع سرور برای همه وب سایت های میزبانی شده در سرور مشترک، تسریع خواهد کرد.

هیچ پاسخی برای شما خوب نیست گام هایی برای کاهش تاثیر ترافیک سرکش وجود دارد. فایروال هایی مانند Sucuri و WordFence می توانند به کاهش ترافیک به سرقت رفته کمک کنند. یکی دیگر از گزینه ها، یک برنامه میزبانی وب قوی تر است.

حالا نوبت شماست !
نظر خود را وارد کنید: