6 دلیل برای کم شدن ترافیک وب سایت - قسمت دوم

طراحی سایت در مشهد


یکی دیگر از دلایل این است که برخی از میزبان های وب، ترافیک را مهار می کنند. این بدان معنی است که عمدی صفحات وب شما را متوقف می کند تا CPU و RAM را برای تمام سایت های میزبانی شده در سرور مشترک خود حفظ کند.

اما این نیز می تواند در یک سرور اختصاصی اتفاق بیفتد که از نرم افزارهای قدیمی، پلاگین های هجوم منابع یا صفحات وبی که از اسکریپت ها و تصاویر بسیار سنگین استفاده می کنند. نرم افزار های تحویل محتوا (CDN) می تواند کمک کند. اما اگر می خواهید از پرداخت هزینه جلوگیری کنید، از راه حل هایی مانند کاهش اندازه فایل ها، ارتقاء نرم افزار (مانند نسخه PHP) و استفاده از یک وب سرور با منابع بیشتر از جمله RAM و سرعت پورت استفاده کنید.

 حملات هکر ها، SEO منفی نیستند. می دانم که برخی افراد احساس می کنند که آنها به طور خاص توسط رقبا مورد حمله قرار می گیرند. اما مشکل اصلی این نیست. تقریبا هر وبسایت که برای عبارات مفیدی رتبه بندی می شود تحت حمله قرار می گیرد. این یک فعالیت عادی در وب است

4. وب سایت ناامن

گوگل کروم در مورد سایت های ناامن هشدار می دهد. این هشدار ممکن است بازدید کنندگان بالقوه است بترساند.


5. هک شدن

گاهی اوقات یک سایت را می توان هک کرد، که در نتیجه ی لینک های غیر مجاز و صفحات وب ایجاد می شود. می تواند تاثیر منفی در رتبه بندی داشته باشد. یک راه سریع برای تعیین اینکه آیا یک سایت هک شده است یا نه استفاده از یک برنامه FTP برای بررسی سایت است.

هنگامی که شما با یک سرویس گیرنده FTP وارد سایت می شوید، فایل های خود را با توجه به تاریخ اصلاح مرتب کنید. صفحات و پوشه هایی که اخیرا اصلاح شده اند (اما نه توسط شما) ممکن است صفحات وب هک شده باشند. هنگام تشخیص فایل های هک شده از حس مشترک استفاده کنید. به عنوان مثال، فایل های ایجاد شده توسط یک پلاگین به طور مداوم در حال تغییرند مانند یک نرم افزار پشتیبان، فایل های به تازگی اصلاح شده را تولید می کند.

راه دیگری برای بررسی صفحات وب هک شده این است که قسمت نمایه سازی Google Search Console را بررسی کنید تا ببینید آیا صفحات نمایه شده ای که ایجاد کرده اید وجود دارد یا خیر.

بازیابی سایت هک شده خارج از محدوده این مقاله است. به طور کلی، ممکن است لازم باشد از یک نرم افزار مانند phpMyAdmin برای پیدا کردن اعتبار کاربری مدیران تقلبی استفاده کنید و آنها را حذف کنید. سپس صفحات وب هک شده  را از بین ببرید و راه حمله هکر (مانند یک پلاگین مخرب) را پیدا کنید. جستجو در گوگل نام برنامه های کاربردی و افزونه های استفاده شده، شماره نسخه را  به شما نشان می دهد به این صورت چیزی را که شما باید حذف یا به روز رسانی کنید را پیدا می کنید. در برخی موارد ممکن است مجبور شوید CMS را حذف کنید و آخرین نسخه را مجددا نصب کنید، ممکن است نتوانید تمام فایلهای هک شده را شناسایی کنید، اما معمولا آنها را می توان با تاریخ اصلاح شناسایی کرد.

6. تغییر الگوریتم های گوگل

در صنعت سئو سعی کنید بدانید که گوگل چه نوع فعالیت های بد و یا وب سایت های بد را هدف قرار می دهد. با اتکا به حق ثبت اختراعات و تحقیقاتی که گوگل درگیر آن است، مبارزه با هرزنامه حداقل فعالیت گوگل است.

جستجوی گوگل در مورد بررسی اطلاعات است و این بدین معنی است که بدانید که پرس و جو جستجو چه چیزی است و بدانید که وب سایت چیست. دنی سولیوان این مورد را روشن کرده است اگر گوگل به طور خاص بگوید که این نوع از هرزنامه را هدف قرار می دهد، احتمالا به روز رسانی بهبود یافته است.

این بدان معنی است که اگر رتبه بندی شما کاهش پیدا کند، ممکن است بخواهید دلایل ممکن را بررسی کنید که چرا برخی سایت ها در پنج سال گذشته جان سالم به در برده اند. پاسخ معمولا در تفاوت بین سایت شما و سایتی است که در حال حاضر رتبه بندی بالاتری دارد.

دلایل زیادی وجود دارد که چرا الگوهای ترافیک تغییر می کنند. توانایی شناخت این دلایل برای بهبود فروش و ترافیک به شما کمک خواهد کرد.

حالا نوبت شماست !
نظر خود را وارد کنید: