طراحی سایت پزشکی را از کجا شروع کنم ؟

به دنبال بهترین طراحی وب سایت پزشکی هستید اما نمی دانید از کجا شروع کنید؟

بررسی جامع ما از طراحی وب سایت پزشکی را در زیر مطالعه کنید و برای ایجاد پلتفرم آنلاین خود الهام بگیرید.

فرقی نمی کند به دنبال ایجاد یک وب سایت برای نوبت دهی آنلاین باشید، یا به دنبال راه اندازی یک پورتال اطلاعاتی پزشکی یا لوازم پزشکی را یا به مصرف کنندگان، سایر مشاغل یا حتی مستقیماً به ارائه دهندگان پزشکی می فروشید.

رویکرد طراحی وب سایت پزشکی مورد نیاز شما به دلیل شما برای ساخت وب سایت بستگی دارد.

پلتفرمی برای کمک به افراد برای گرفتن قرار ملاقات در یک کلینیک با پلتفرمی که اطلاعات پزشکی یا فروش لوازم را ارائه می دهد بسیار متفاوت است.

طراحی سایت پزشکی
وب سایت پزشکی

به عنوان حداقل، هر مفهوم طراحی وب سایت پزشکی باید حرفه ای به نظر برسد و به راحتی قابل پیمایش و درک باشد، بنابراین با طراحی های الهام بخش ما خود را در مسیر یک وب سایت فوق العاده قرار دهید.

هنگام طراحی یک وب سایت، اگر لوازم پزشکی را می فروشید، ارائه دهنده خدمات پزشکی هستید، یا می خواهید اطلاعاتی در مورد شرایط پزشکی ارائه دهید، همیشه ویژگی های خاصی دارید که باید رعایت کنید.

به عنوان مثال، باید اطلاعات را به وضوح با بازدیدکنندگان وب سایت خود به اشتراک بگذارید و باید به شما کمک کند تا به افراد، صرف نظر از دلیل حضور آنها در وب سایت، اطمینان خاطر دهید.

به این ترتیب، طراحی وب سایت پزشکی شما حیاتی ترین بخش برای اطمینان از اینکه کاربران هدف شما می توانند آنچه را که نیاز دارند از وب سایت شما دریافت کنند، است.

تماس

سفارش طراحی سایت پزشکی

سفارش انواع طراحی سایت به صورت کاملا اختصاصی و طبق استاندارد های سئو با پر کردن فرم سفارش امکان پذیر است. همچنین می توانید با شماره 09397454375 تماس بگیرید. حتما لیست قیمت ها را چک کنید.

چه نوع طراحی وب سایت پزشکی نیاز دارم؟

این بستگی به مشارکت خاص شما در صنعت پزشکی دارد.

برای مثال، اگر لوازم پزشکی را به مصرف کنندگان می‌فروشید، ممکن است وب سایت شما ابتدا یک پلتفرم تجارت الکترونیک و در مرحله بعد یک وب سایت پزشکی باشد.

البته با تمام اطلاعات و ویژگی‌های لازم برای اطمینان از جذابیت وب سایت برای مخاطبان هدفتان.

به این فکر کنید که می خواهید کاربران از استفاده از وب سایت شما چه نتیجه ای کسب کنند.

آیا می خواهید آنها بتوانند به صورت آنلاین قرار ملاقات بگذارند؟

اگر هدف اصلی وب سایت شما این است، پس طرحی را انتخاب کنید که این امر را تسهیل کند.

در مقابل، اگر در حال فروش لوازم پزشکی هستید، بیشتر به این موضوع نگاه کنید که یک نفر چقدر راحت می‌تواند چیزی بخرد و اینکه آیا واضح است که شما می خواهید این کار را انجام دهد یا خیر.

 

چه اطلاعاتی باید در طراحی وب سایت پزشکی من گنجانده شود؟

وب سایت پزشکی

صرف نظر از موقعیت خاص شما در بخش پزشکی، رویکرد طراحی وب سایت شما باید به گونه ای باشد که به راحتی کارهایی را که انجام می دهید برجسته کنید و اطلاعات صحیح را به بازدیدکنندگان ارائه دهید.

لزوماً نیازی نیست که طرحی را انتخاب کنید که در بازاریابی و تبلیغات موثر باشد.

افرادی که انتخاب می کنند از وب سایت شما بازدید کنند احتمالاً از قبل قصد خرید، قرار ملاقات یا یافتن چیزی را دارند.

به این ترتیب، ممکن است برای شما محتاطانه تر باشد که طرحی را انتخاب کنید که به این معنی است که می توانید به راحتی اطلاعات و مسیری را از طریق وب سایت خود ارائه دهید.

 

در طراحی سایت پزشکی از چه رنگ هایی استفاده کنم ؟

رنگ در وب سایت پزشکی

به طور کلی رنگ های روشن ایده خوبی در طراحی وب سایت پزشکی نیستند.

هدف شما باید این باشد که تمام جنبه های طراحی وب سایت شما تا حد امکان برای افراد زیادی قابل دسترس باشد.

به عنوان مثال، اگر وب سایت شما توسط بیماران مسن تر مورد استفاده قرار گیرد، آنها از طراحی ساده ای که آبی، سیاه و سفید را با هم ترکیب می کند، استقبال می کنند تا چیزی که روشن و دشوار باشد تا زمان زیادی را برای پیمایش صرف کنند!

به دو یا سه مطب پزشکان مختلف بروید، متوجه خواهید شد که دکوراسیون داخلی یکسان نیست.

مطب پزشک اطفال ممکن است با دیوارهای رنگارنگ گچ بری شده باشد و یک فضای بازی تعبیه شده برای کودکان نوپا داشته باشد.

در حالی که یک پزشک متخصص در پزشکی ورزشی ممکن است عکس های قاب شده ورزشکاران مشهور را نمایش دهد.

دفاتر به گونه‌ای طراحی شده‌اند که برای جمعیت این مرکز جذابیت داشته باشند، و طراحی وب سایت مراقبت‌های بهداشتی نیز تفاوتی ندارد.

یک طراحی زیبای وب سایت پزشکی می تواند بیماران جدید را جذب کند و تفاوت زیادی در کسب و کار و شهرت شما ایجاد کند.

به همین دلیل است که باید هدفتان این باشد که حضور آنلاین خود را سازماندهی، آموزنده و نماینده فعالیت خود کنید.

ما درک می کنیم که همه افراد تخصص حرفه ای مورد نیاز برای توسعه وب پیشرفته را ندارند.

به همین دلیل است که هدف ما این است که طراحی وب زیبا را برای همه انواع، از جمله مواردی که در بخش مراقبت های بهداشتی هستند، آسان کنیم.

در حالی که ما می دانیم که برخی از نکات برای طراحی وب سایت برای همه وب سایت ها جهانی است، تعدادی از بهترین روش ها به طور خاص برای سازمان های مراقبت های بهداشتی وجود دارد.

در این مقاله، نکات طراحی وب سایت پزشکی زیر را پوشش خواهیم داد تا بتوانید با بیماران بالقوه بیشتری ارتباط برقرار کنید:

 

به یاد داشته باشید که هیچ دو عمل پزشکی شبیه هم نیستند، و بنابراین، طراحی وب سایت پزشکی آنها برای جذابیت برای مخاطبان هدف متفاوت است.

چیزی که دیگران در آن به موفقیت دست پیدا کرده اند ممکن است برای شما کارنکند.

تا زمانی که یک تیم قدرتمند  در کنار خود داشته باشید، به راحتی می توانید نکاتی را که خواهیم گفت اجرا کنید.

تمام طراحی های بصری وب سایت پزشکی، ریسپانسیو بودن برای تلفن همراه را برای به حداکثر رساندن قابلیت استفاده در اولویت قرار می دهند.

نکات طراحی سایت پزشکی

نکته 1: مطمئن شوید که برای موبایل مناسب است.

سایت پزشکی ریسپانسیو

طبق آمار،80 درصد از بازدیدکنندگان وب هنگام جستجوی اینترنتی از دستگاه های تلفن همراه استفاده می کنند.

علاوه بر این، تقریباً نیمی از کاربران تلفن همراه مورد بررسی نشان دادند که اغلب پس از تجربه بد تلفن همراه با یک شرکت، کسب و کار خود را به سمت رقبا می برند.

به عبارت دیگر، نمایش ریسپانسیو وب سایت در موبایل چیزی نیست که متخصصان مراقبت های بهداشتی نادیده بگیرند.

به طور خلاصه، طراحی وب‌سایت پزشکی که ریسپانسیو است، متناسب با اندازه صفحه نمایش دستگاه، خواه رایانه، تبلت یا تلفن هوشمند باشد، تنظیم می‌شود.

این به کاربران اجازه می دهد تا بدون نیاز به فشار دادن یا اسکرول کردن، با محتوا در دستگاه های مورد علاقه خود تعامل داشته باشند.

با ساختن وب سایت خود برای موبایل، نه تنها یک تجربه کاربری مثبت برای بازدیدکنندگان موبایل ایجاد می کنید، بلکه حتی ممکن است دید خود را در موتورهای جستجوی محبوب افزایش دهید که در نهایت به شما کمک می کند تا با مشتریان احتمالی بیشتری روبرو شوید.

در سال 2015، گوگل به‌روزرسانی ای را ارائه کرد که نشان می دهد از سازگاری تلفن همراه به عنوان سیگنال رتبه بندی استفاده می‌کند.

به زبان ساده، صفحات وب که تعاملی هستند و به راحتی در دستگاه های تلفن همراه قابل خواندن هستند، نسبت به آنهایی که نیستند، رتبه بالاتری دارند.

برای ارتباط با بیمارانی که از طریق دستگاه های تلفن همراه به وب سایت شما دسترسی دارند، این نکات را برای طراحی وب سایت پزشکی سازگار با موبایل اجرا کنید:

یک صفحه اصلی با پیمایش طولانی با اطلاعات سریع داشته باشید.

این کار باعث می شود تا خوانندگان شما در مورد خدماتی که ارائه می دهید بیشتر بیاموزند، و درگیر شوند.

همانطور که خوانندگان از طریق وب سایت پزشکی شما دنبال اطلاعات هستند، باید مطمئن شوید که می توانند به راحتی به محتوای مورد نظرشان دسترسی داشته باشند.

منوی همبرگر یک نسخه جمع شده از منوی پیمایش شما است که در گوشه سمت راست بالای سایت شما در دستگاه‌های تلفن همراه قرار دارد.

این نوع منو به کاربران موبایل اجازه می دهد تا همه موارد منو را در قالب کشویی مشاهده کنند.

هنگامی که یک بیمار آینده نگر تصمیم به تنظیم یک قرار ملاقات می گیرد، می خواهد در اسرع وقت تماس بگیرد.

با یک دکمه استراتژیک که به آنها امکان می دهد فوراً از دستگاه تلفن همراهی که استفاده می کنند با شما تماس بگیرند، کار آن ها را آسان کنید.

از این گذشته، جستجوی موبایلی 48 درصد از تماس های شرکت ها را تشکیل می دهد.

 

توسعه چندین نسخه از وب سایت شما می تواند دردسرساز باشد.

این فرآیند را با یک CMS که ریسپانسیو باشد، ساده کنید.

به این ترتیب، محتوای شما به طور خودکار تنظیم می‌شود و در زمان صرفه جویی می شود که می توان آن را صرف تمرکز بر روی محتوای خود کرد و رضایت بیمار را افزایش داد.

به لطف طراحی ریسپانسیو موبایل، محتوای سایت به طور خودکار بر اساس اندازه صفحه نمایش کاربر تغییر اندازه می دهد و تمام اطلاعات کلیدی مورد نیاز کاربران را فراهم می کند تا هم قابل خواندن و هم تعاملی باشد.

به این ترتیب، هر کسی می‌تواند در مورد خدمات، رویدادها و فرصت‌های داوطلبانه بدون توجه به دستگاهی که استفاده می‌کند، بیاموزد.

 

نکته 2: آن را تعاملی کنید.

تعامل در سایت پزشکی

چرا به یک وب سایت مراقبت های بهداشتی تعاملی نیاز دارم؟

پاسخ ساده است: حتی اگر ندارید، رقیب شما دارد.

در دنیایی که بیماران شما می‌توانند از روی کاناپه‌هایشان قرار ملاقات بگذارند، بسیار مهم است که تعامل را برای مطابقت با رقبای خود در اولویت قرار دهید.

در غیر این صورت، ممکن است کسب و کار خود را به بیمارستان یا متخصص مراقبت های بهداشتی رقیب با طراحی قابل احترام تر و جذاب تر از دست بدهید.

در واقع، 75 درصد از مصرف کنندگان اعتراف می کنند که اعتبار یک کسب و کار را با طراحی وب سایت آن قضاوت می کنند.

به خاطر داشته باشید که تمام وب سایت های پزشکی با اهداف خاصی طراحی شده اند، خواه این هدف افزایش درخواست ها باشد یا تشویق بیماران به برنامه ریزی قرار ملاقات.

با تعاملی کردن طراحی وب مراقبت های بهداشتی خود، مشارکت بیمار را افزایش می دهید و در نهایت به اهداف تبدیل خود خواهید رسید.

بیایید از طریق سه روش کلیدی که می‌توانید بازدیدکنندگان را به سمت تکمیل اهداف مورد نظر خود هدایت کنید، قدم برداریم:

خواه این اطلاعات مربوط به شرایط بهداشتی باشد یا جزئیات بیمه.

به خاطر داشته باشید که کاربران تلفن همراه نیز به این موارد دسترسی خواهند داشت، بنابراین مطمئن شوید که CMS شما فرم های ریسپانسیو را ارائه می‌دهد.

دکمه های دعوت به اقدام به خوبی به بیماران شما اجازه می دهند در لحظه ای که تصمیم بگیرند اقدام کنند.

شامل دکمه های تعاملی برای برنامه ریزی قرار ملاقات، درخواست ارجاع، یا پر کردن نسخه برای دسترسی سریع و تجربه یکپارچه در نظر بگیرید.

به جای اینکه مجبور باشید با پذیرش مطب خود تماس بگیرید، به بیماران اجازه دهید تا اطلاعات شخصی را در پورتال بیمار ویرایش کنند.

این تغییر اطلاعات تماس، به روزرسانی جزئیات بیمه پزشکی و نظارت بر سلامت آنها (با داده‌هایی مانند فشار خون و وزن) را آسان می‌کند.

 

وقتی از این ویژگی‌های تعاملی در طراحی وب سایت پزشکی خود استفاده می‌کنید، مطمئناً تجربه کاربر را بهبود می‌بخشید، که مستقیماً بر انواع معیارها تأثیر می‌گذارد، مانند زمان صرف شده در صفحه، نرخ پرش و نرخ کلیک.

با استفاده از دکمه‌های مفید، کاربران را تشویق کنید تا درباره خدماتی که در آنها تخصص دارید بیشتر بیاموزند و همچنین ارائه دهندگان را در شبکه نزدیک خود قرار دهید.

 

نکته 3: محتوای ارزشمند به اشتراک بگذارید.

محتوای ارزشمند در طراحی سایت پزشکی

ارائه محتوای جالب و ارزشمند برای پایگاه بیماران شما می تواند طراحی وب سایت پزشکی شما را به سطح بالاتری برساند.

این امر بیماران موجود را تشویق می کند تا به طور منظم از وبسایت شما بازدید کنند.

و بازدیدکنندگانی را که برای اولین بار به وب سایت شما سر می زنند تشویق می‌کند تا روی محتوای دیگر وب سایت شما کلیک کنند.

اگر نیازهای پزشکی آن ها با تخصص شما مطابقت داشته باشند، به احتمال زیاد یک قرار ملاقات تعیین می کنند یا برای کسب اطلاعات بیشتر تماس می گیرند.

بازاریابی محتوا 62 درصد کمتر از بازاریابی سنتی هزینه دارد و حدود سه برابر بیشتر سرنخ ایجاد می کند.

به عبارت دیگر، ایجاد و به اشتراک گذاری محتوای ارزشمند فرصتی مقرون به صرفه برای هر کسب و کاری است که به دنبال پیشی گرفتن از رقبا است.

 

محتوای ارزشمندی مانند موارد زیر را به اشتراک بگذارید:

جفت کردن اخبار جذاب با تزریق تخصص حرفه ای می تواند برند شما را تقویت کند و شما را به عنوان یک برند حرفه ای معتبر و آگاه قرار دهد.

این یک فرصت عالی برای نشان دادن تخصص تان است.

بیماران فعلی خود را تشویق کنید تا چند کلمه در مورد تجربه خود بگویند.

توصیفات ممکن است برای بیماران بالقوه با مشکلات مرتبط مورد توجه خاص قرار گیرد و شما را در صدر فهرست بالقوه متخصصان مراقبت های بهداشتی قرار دهد.

 

همانطور که برای تولید محتوای ارزشمند برای بازدیدکنندگان خود وقت صرف می کنید، به افزایش آگاهی از برند، تولید سرنخ های بیشتر و افزایش حفظ مشتری ادامه دهید.

وبلاگ نویسی، پرسش و پاسخ، و نظرات به عنوان پایه ای محکم برای استراتژی بازاریابی محتوای شما عمل می کند، بنابراین بهترین گزینه شما شروع از آنجاست.

 

نکته 4: پیمایش را آسان کنید.

پیمایش آسان

بخش عمده ای از طراحی وب پزشکی بصری ساختار ناوبری آن است.

اگر بازدیدکنندگان شما نتوانند راه خود را در وب سایت شما پیدا کنند، ممکن است ناامید شوند و در نهایت کسب و کار خود را به جای دیگری ببرند.

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، فردی که بیمار است و به دنبال کمک پزشکی است، زمانی برای مبارزه با یک وب سایت غیرمعمول ندارد.

طبق یک مطالعه اخیر، 94٪ از مصرف کنندگان نشان می دهند که ناوبری آسان مهمترین ویژگی وب سایت است.

به این معنی که ناوبری به شدت بر اثربخشی طراحی وب سایت پزشکی شما تأثیر می گذارد.

مانور دادن در محتوا نباید چالش برانگیز باشد، و اگر چنین باشد، احتمالاً برخی از افراد را از خود دور خواهید کرد.

هنگام ایجاد وب سایت خود، این ابزارهای ناوبری کلیدی را در نظر داشته باشید تا بهترین طراحی وب سایت مراقبت های بهداشتی را ایجاد کنید:

دارای یک منوی با طراحی خوب که مهمترین صفحات شما را نمایش می دهد و از ساختار سلسله مراتبی برای نشان دادن اینکه کدام صفحات اولویت دارند استفاده می کند.

در حالی که هر وب سایت پزشکی دارای صفحات مختلفی است، صفحات معمولی که باید در آن قرار دهید عبارتند از صفحه خدمات و صفحه «تماس با ما».

فقط مطمئن شوید که عناوین واضحی ایجاد کنید که به طور خلاصه محتوای صفحه فرود را نشان دهد.

به طور استراتژیک دکمه های فراخوان برای اقدام را در سراسر صفحات وب خود قرار دهید و کاربران را مستقیماً به صفحات با اولویت بالا هدایت کنید.

این صفحات ارزشمند ممکن است شامل سیستم رزرو آنلاین شما، پورتال بیمار یا فرم کمک مالی شما باشد، در صورتی که مطب پزشکی شما از آن استفاده می کند.

 

اولویت دادن به طراحی وب سایت پزشکی قابل پیمایش، احتمال رزرو نوبت را افزایش می دهد.

در کوتاه ترین زمان، بیماران آینده نگر بیشتری را به سمت پایین قیف تبدیل می کنید.

 

نکته 5: استفاده از تصاویر قدرتمند.

استفاده از تصاویر قدرتمند

تصاویر می توانند طراحی وب سایت پزشکی شما را از یک وب سایت ساده به وب سایت جذاب تبدیل کنند.

محتوای دارای تصاویر موثر به طور مداوم از نظر بازدید و اشتراک گذاری از صفحات پرمتن برتری دارند.

در واقع، پست هایی که شامل تصاویر هستند، 650 درصد تعامل بیشتری نسبت به پست های متنی ایجاد می‌کنند.

این بدان معناست که هر وب سایتی با محتوای بصری بهتر از وب سایت بدون آن عمل می کند.

از نظر طراحی وب سایت پزشکی، عکس های باکیفیت به شما امکان می دهند کیفیت محصولات و خدماتی را که ارائه می‌دهید به نمایش بگذارید، بنابراین کاربران می توانند تعیین کنند که آیا پیشنهادات شما با نیازهای آنها مطابقت دارد یا خیر.

به یاد داشته باشید که تصاویر پزشکان خود را نیز به اشتراک بگذارید تا بیماران جدید بدانند که با چه کسانی قرار ملاقات رزرو می کنند.

علاوه بر این، ویدئوها و نمایش های اسلاید عکس به وب سایت شما حیات می بخشند و عنصری انسانی به طراحی وب سایت مراقبت های بهداشتی شما می افزایند که احتمالاً با مشتریان بالقوه مطابقت دارد.

 

سه نکته کلیدی برای برجسته کردن محتوای بصری برای بیماران و سایر بازدیدکنندگان:

تصاویر استوک با بازدیدکنندگان طنین انداز نمی شوند، به خصوص اگر قابل تشخیص باشند و ده ها بار در وب سایت های پزشکان متعدد استفاده شده باشند.

در عوض، از وب سایت پزشکی خود به عنوان فرصتی برای نشان دادن خود استفاده کنید.

تصاویر و ویدیوهای با کیفیت بالا از کارکنان سخت در حال کار که با بیماران ارتباط برقرار می کند، ارائه دهید.

در حالی که تصاویر و ویدیوها می توانند با بازدیدکنندگان ارتباط برقرار کنند، تعداد زیاد آنها حواس خوانندگان را از محتوای اصلی منحرف می کند.

ناگفته نماند که سرعت صفحه شما را کاهش می دهد، که در زیر به طور عمیق تر به آن خواهیم پرداخت.

هنگامی که می خواهید چندین عکس را به اشتراک بگذارید، از اسلایدر تصویر استفاده کنید.

این کار طراحی شما را تمیز می کند و صفحات شما را شلوغ می کند.

اگر وبلاگی را به عنوان بخشی از طراحی وب سایت پزشکی خود انتخاب کرده اید، تصاویر می توانند محتوای شما را بسیار جذاب تر و آموزنده تر کنند.

از این گذشته، یادگیرندگان بصری 65٪ از جمعیت را تشکیل می دهند.

در صورت امکان، گرافیک اصلی را به نمایش بگذارید، اما حداقل برای به اشتراک گذاشتن نمودارها و تصاویر سایر متخصصان پزشکی مجوز دریافت کنید.

در هر صورت، باید از اشتراک گذاری عکس های گرافیکی در صفحات یا هر عکس بیمار بدون اجازه کتبی خودداری کنید.

 

به یاد داشته باشید، اگر در ارائه محتوای جذاب بصری با بازدیدکنندگان سایت موفق نشوید، تمام ترافیک دریافتی شما فایده چندانی نخواهد داشت.

به عنوان بخشی از طراحی وب سایت پزشکی خود، اطمینان حاصل کنید که تصاویر شما مطابقت دارند، اهداف کلی شما را برآورده می کنند و بازدیدکنندگان را به مشتری تبدیل می کنند.

 

نکته 6: پیام برند خود را شناسایی کنید.

شناسایی پیام برند

هنگام انتخاب یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی، بیماران گزینه های متعددی دارند، بنابراین هیچ جایی را برای تفسیر از نظر عملکرد خود باقی نگذارید.

وب سایت شما باید به وضوح خدمات شما را منتقل کند و مشخص کند که چه چیزی شما را از رقبا متمایز می کند.

با این کار شروع کنید که فوراً مشخص کنید که چه نوع ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی هستید.

چه خدماتی ارائه می دهید و چه بیمارانی را درمان می کنید.

افرادی که از وب سایت شما بازدید می کنند اغلب مشغول هستند، به این معنی که ممکن است وقت کافی برای جستجوی عمیق نداشته باشند یا اگر اطلاعات مورد نیاز فوراً در دسترس نباشد، ممکن است به سرعت دست از کار بکشند.

سپس، شما باید یک قدم جلوتر بردارید.

به آن به عنوان راهی برای بیان داستان خود و انتقال آنچه که برای آن ایستاده اید فکر کنید.

 

چند عنصر کلیدی برای به انجام رساندن پیام برند واضح در طراحی وب سایت پزشکی شما:

مطمئن شوید که از طرح رنگ یکسان در تمام صفحات وب خود استفاده می کنید.

به طور خاص، شما باید دو تا سه رنگ را انتخاب کنید که با مخاطب هدف شما ارتباط برقرار کند.

به عنوان مثال، پزشکانی که به جمعیت متنوعی خدمات می دهند باید از رنگ های گرم و خنثی استفاده کنند.

از سوی دیگر، پزشکانی که با کودکان کار می کنند ممکن است از رنگ های شاد تر استفاده کنند.

در زیر مفهوم متن با کنتراست بالا را بررسی خواهیم کرد.

آن را به یک یا دو نوع فونت محدود نگه دارید.

در غیر این صورت، شخصی ممکن است روی صفحه جدیدی در وب سایت شما کلیک کند و فکر کند که به نوعی در یک وب سایت شخص ثالث غیرقابل اعتماد قرار گرفته است.

علاوه بر این، فونت های شما باید با مخاطبان شما ارتباط برقرار کند.

به عنوان مثال، اگر با افراد مسن یا بیماران دارای معلولیت کار می کنید، خواندن طرح های پیچیده با فونت های متعدد و حروف نازک ممکن است دشوار باشد.

به این ترتیب، مواردی را انتخاب کنید که به طور فعال شخصیت شما و خدماتی را که ارائه می‌دهید، نشان دهند.

به عنوان مثال، اغلب متوجه می شوید که وب سایت ها لوگوی خود را در گوشه ای از منو قرار می دهند به طوری که در تمام صفحات وب سایت شان ظاهر می‌شود.

همانطور که شروع به انتخاب تصاویر می‌کنید، به نکاتی که در بالا توضیح دادیم مراجعه کنید.

به یاد داشته باشید، شما می خواهید عکس های اصلی بگیرید و از آنها در ارتباط با متن پر تاثیر استفاده کنید.

 

صریح بودن در مورد عمل خود به شما کمک می کند تا برند خود را به وضوح تعریف کنید.

و شما را به عنوان یک گزینه قابل احترام و قابل اعتماد برای بیماران قرار دهید.

هنگامی که این عناصر مارک دار به طور مؤثر در طراحی وب سایت مراقبت های بهداشتی شما گنجانده شوند، به یکدیگر متصل می شوند تا به طور دقیق آنچه را که عمل شما نشان می دهد و به چه کسانی خدمت می کند، به اشتراک بگذارند.

به طور کلی، نام تجاری قوی به احتمال زیاد با بیماران ارتباط برقرار می کند و اعتماد آنها را در پیگیری به عنوان ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی بعدی تقویت می کند.

 

نکته 7: سرعت بارگذاری را بهبود بخشید.

سرعت بارگذاری سایت

یکی دیگر از اجزای اصلی طراحی وب سایت پزشکی سرعت بارگذاری است.

در واقع، تأخیر ۱ ثانیه‌ای می‌تواند منجر به کاهش ۷ درصدی در تبدیل شود.

متأسفانه برای بخش مراقبت های بهداشتی، طبق مطالعه انجام شده توسط گوگل، آنها در میان 3 صنعت برتر هستند که کمترین سرعت بارگذاری را دارند و بنابراین بیشترین فضا را برای بهبود دارند.

در روزهای اولیه اینترنت، همه وب سایت های کندی داشتند.

با این حال، امروز داستان متفاوت است.

کاربران انتظار دارند محتوای شما به سرعت بارگذاری شود.

در واقع، 47 درصد از مصرف کنندگان انتظار دارند یک صفحه وب در 2 ثانیه یا کمتر بارگذاری شود.

نکاتی برای تسریع زمان بارگذاری:

فشرده سازی ساده تصاویر می تواند تا 1 مگابایت در زمان بارگذاری شما صرفه جویی کند.

اگرچه ممکن است بارگذاری تصاویر با وضوح بالا وسوسه انگیز باشد، از انجام این کار خودداری کنید.

همانطور که قبلاً گفتیم، بهتر است به جای بارگذاری بیش از حد در صفحه، تصاویر را به صورت استراتژیک قرار دهید.

برای تصاویری که اضافه می‌کنید، مطمئن شوید که اندازه آن‌ها را متناسب با صفحه تغییر داده‌اید، سپس با استفاده از ابزارهای آنلاین رایگان مانند tinypng.com یا compressjpeg.com، آن‌ها را برای کاهش اندازه فایل فشرده کنید.

تغییر مسیرها می توانند هنگام تمیز کردن وب سایت شما مفید باشند، اما اگر مراقب نباشید، سرعت صفحه شما می تواند به شدت تحت تأثیر قرار گیرد.

این به این دلیل است که هر بار که صفحه ای به صفحه دیگری هدایت می شود، بازدیدکنندگان باید منتظر تکمیل چرخه درخواست-پاسخ HTTP باشند.

بهترین راه حل این است که ریدایرکت ها را بررسی کنید و تا حد امکان آنها را ساده کنید تا مرورگر مجبور نباشد چندین صفحه را برای رسیدن به جدیدترین محتوا کار کند.

با این کار تعداد عناصری که باید در صفحه بارگذاری شوند کاهش می یابد.

اگرچه ممکن است این یک تغییر کوچک به نظر برسد، اما با جمع شدن عناصر، مستقیماً بر سرعت صفحه شما تأثیر می گذارد.

 

هنگام ترسیم طراحی وب سایت پزشکی خود، با ابزار رایگان گوگل آن را بررسی کنید.

مشکلات احتمالی بارگیری را تشخیص دهید و صفحات وب خود را برای به حداقل رساندن زمان بارگذاری بررسی کنید.

با انجام این گام های اضافی برای بهبود سرعت بارگذاری، به بیماران نشان می دهید که به آن ها اهمیت می دهید و از همان ابتدا انتظارات بالایی برای خود ایجاد خواهید کرد.

 

نکته 8: دستورالعمل های دسترسی به وب را رعایت کنید.

دسترسی پذیری وب سایت پزشکی

دسترسی پذیری را در طراحی وب سایت پزشکی را رعایت کنید، به خصوص اگر به افراد دارای معلولیت خدمات ارائه می دهید.

در حالی که بسیاری از این دستورالعمل‌ها به کمک یک توسعه دهنده وب حرفه ای نیاز دارند، چند قدمی وجود دارد که سازمان مراقبت های بهداشتی شما می‌تواند به تنهایی برای دسترسی بهتر انجام دهد.

اضافه کردن دسترسی پذیری به سیستم مدیریت محتوا به بازدیدکنندگان وب سایت پزشکی شما امکان می دهد اندازه متن را تنظیم کنند، نوع فونت را تغییر دهند، پیوندها را برجسته کنند و صفحات وب را به خاکستری تغییر دهند.

این گزینه ها افراد دارای معلولیت را قادر می سازند تا تجربه کاربری خود را سفارشی کنند و همچنین به شما کمک می کند تا چندین دستورالعمل مهم WCAG 2.1 مانند تغییر اندازه متن 1.4.4، هدف پیوند 2.4.9 و دسترسی به صفحه کلید 2.1 را رعایت کنید.

 

الزامات کلیدی دستورالعمل‌های دسترس پذیری:

دستورالعمل های WCAG 2.1 به نسبت کنتراست حداقل 4.5:1 برای تمام متن ها و گرافیک ها نیاز دارند.

برای زمینه، متن سیاه روی پس زمینه سفید بیشترین کنتراست را در 1:1 دارد.

به خاطر داشته باشید که معکوس آن (یعنی متن سفید روی یک پس زمینه سیاه) در واقع برای خواندن دشوار است و بدترین کنتراست را در 21:1 دارد.

بنابراین، کنتراست مورد نیاز برای متن بزرگتر کمتر است.

دستورالعمل‌های WCAG 2.1 از متن و تصاویر در مقیاس بزرگ می خواهد که نسبت کنتراست حداقل 3:1 داشته باشند.

دستورالعمل ها متن بزرگ را به عنوان متنی با ابعاد 18 و بزرگتر، یا در صورت پررنگ بودن 14 پیکسل و بزرگتر تعریف می کنند.

متن جایگزین کلمه یا عبارتی است که به کد HTML یک وب سایت در زیر تصاویر، گرافیک ها و سایر عناصر غیر متنی اضافه می شود.

برای تصاویر، متن جایگزین باید هدف و ظاهر آن را توصیف کند.

برای پیوندها، باید محتوای صفحه فرود را توصیف کند.

این به بازدیدکنندگان کم بینا که از فناوری صفحه خوان استفاده می کنند کمک می کند تا محتوای صفحه شما را بهتر درک کنند.

به علاوه، متن جایگزین یکی دیگر از سیگنال های رتبه بندی گوگل است و به موتور جستجو می گوید صفحه شما در مورد چیست.

 

اجرای این نکات نه تنها به افراد مبتلا به اختلالات شنوایی و بینایی اجازه می دهد تا با محتوای شما تعامل داشته باشند، بلکه طراحی کلی وب سایت شما را نیز بهبود می بخشد.

انجام این مراحل در آینده شما را از انجام تعمیرات اساسی دسترسی کامل باز می دارد، بنابراین هر کاری که می توانید از قبل برای بهینه سازی وب سایت خود انجام دهید.

 

جمع بندی

چه یک پزشک، چه یک کارمند در یک مطب پزشکی کوچک، یا بخشی از یک گروه پزشکی بزرگ باشید، طراحی وب سایت مراقبت های بهداشتی شما باید به اندازه عمل شما منحصر به فرد باشد.

با سرمایه گذاری در طراحی یک وب سایت خاص، برای ایجاد یک طراحی جذاب که جوهر کار شما را به تصویر می کشد و به شما در ارتباط با بیماران احتمالی کمک می کند، به خوبی مجهز خواهید شد.

به یاد داشته باشید که دوباره بررسی کنید که تمام محتوای شما کاملاً ریسپانسیو، در دسترس و قانع کننده باشد.

سعی کنید آن را معرف کار و ارزش های خود کنید، و در کوتاه ترین زمان، یک وب سایت پزشکی زیبا ایجاد خواهید کرد که مطمئناً توجه بیماران را به خود جلب می کند.

اکنون، شما شروعی در بهینه سازی طراحی وب سایت پزشکی خود با محتوای ارزشمندی خواهید داشت که هم بیماران فعلی و هم بیماران بالقوه را درگیر می کند.

اما به خاطر داشته باشید که بهبود وب سایت شما یک فرآیند مداوم با بخش های متحرک بسیاری است.